Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A fehér kenyeret és a tésztát...

A fehér kenyeret és a tésztát mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Szeretném csökkenteni a szénhidrátbevitelemet. Csak sajnos a táplálkozásom nagy része a kenyérre, meg a tésztára épül. Mit egyek ezek helyett? Vagy nem minden kenyér rossz? Mit ajánlotok?

2013. febr. 4. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

tk kenyér vagy rozskenyér.

durumtészta ha nagyon muszáj

2013. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Például káposztával.


Az a kenyér ami viszonylag már jó, az olyan drága hogy nem akarunk most beszélni róla.

2013. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Igazat adok az előttem szólónak. Zöldségekkel. Én nem helyettesítem teljes kiőrlésű dolgokkal az is ugyanolyan szénhidrát. Én a tojáshoz szoktam megenni 1 szelet wasa kenyeret, mert e tojást máshogy nem tudom megenni, de semmi több.
2013. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kenyérről abszolút le bírtam szokni, már nem is hiányzik.. Reggelire, amikor gyakran ettem kenyeret tojást eszem mostanában már inkább, néha keverek bele egy kis sonkát, jó sok hagymát, általában lágy tojást csinálok.. A tízóraikor evett szendvicsek helyett gyümölcsöt eszem, vagy répát, paprikát feldarabolva, uborkát.. Tésztát még néha eszem, arról sajnos én sem bírok leállni, de mindig durum tésztát, a húsokhoz pedig natúr zöldséget..
2013. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

rizs, barnarizs, árpagyöngy, édesburgonya ,zab


a kenyeret meg a tésztát elsősorban elhagyni kell nem helyettesíteni. amiket felsoroltam nem azért jók mert kisebb lenne a szénhidrát tartalmuk , még csak nem is mindnek alacsony a glikémiás indexe, viszont más a szénhidrát molekula szerkezete mint a lisztből készült cuccoknak. A glikémiás indexre a megoldás hogy megfelelő mennyiségű hússal és zöldséggel fogyasztjuk. Elsősorban zöldségköretekre, salátákra kéne átállnod.

A teljes kiőrlésű tészta/kenyér még talán belefér a változatosság kedvéért, de nem vinném túlzásba.

2013. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én kíváncsi vagyok hogy a felsorolt növényekben a keményítő milyen szerkezetű, és az miért lenne kevésbé káros nekünk!
2013. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tojással- pl szenvics helyett sonkás rántotta

Zöldségekkel, salátákkal

Tészta helyett gomba

2013. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Kösz a 0%-ot kedves pontozók, hogy a szürke fene olvassza le az arcotokat, barátaim.
2013. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
taplalkozasharcmuves azert kapod mindig a lepontozast, mert nem azt irod, amit hallani akarnak. en mar korabbi kerdeseknel kikertem a velemenyed, es igen biztatoak az eredmenyeim. altalaban felpontozlak. (van amikor nem)
2013. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves

Miért nem írod, hogy egyenek tk vagy rozskenyeret meg barnarizset, mert az hűű de egészséges?:D:D akkor nem lennél lepontozva

2013. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!