Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez milyen volt vacsorára?...

Ez milyen volt vacsorára? Nagyon elrontottam a kenyérrel?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni és ma már e szerint próbáltam enni. A vacsorám kissé elbizonytalanított.

Melegszendvicset ettem: egy szelet kenyér vékonyan megkenve margarinnal, 2 szelet sonka, egy kis sajt. Mellé egy retek, 4 db salátalevél, kígyóuborka és egy fél paradicsom.


Mindenhol azt olvastam, hogy vacsorára már nem kell szénhidrát. Nagyon elrontottam a vacsimat, vagy ez még tűrhető?


2012. márc. 22. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
hát igen nem ajánlott pont ezt enni..de így nem tudjuk megmondani mivel a napi étrendedet nem írtad le és hogy ez szerinted sok vagy kevés mára neked? te érzed hogy mennyit szoktál enni
2012. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy átlagos naphoz képest ma kevesebbet ettem, de nem tűnt fel. Szóval nem voltam nagyon éhes sosem.

Reggelire barackos joghurtot ettem és zöld teát ittam.

Tízóraira két gofrit ettem és egy almát.

Ebédre túrógombócot (4 közepes db-t).

Uzsonna kimaradt.

Vacsora, amit a kérdésben írtam.

2012. márc. 22. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:

huuu

bocsika de a vacsoráddal tetted a legjobbat szerintem, legalább egy kis sonka, és zöldség volt

biztos hogy utánaolvastál a témának?

fogyás alatt ennyi édességet? egész napra a hízni vágyóknak nem ajánlanak ennyi sok rosszatt

reggelire natur joghurt+gyümölcs= ebből lesz gyümölcsjoghurt+zabpehely

teljes őrlésű gabonatermék+sovány sajt, sonka, főtt! tojás, zöldségek, túrókrém, tojáskrém, körözött, halkrém, zöldségkrém stb

tízórai, uzsi gyümölcs, joghurt(natur)

ebéd-husok párolva!, grilezve! főzve! nem zsríban, rántva sütbe! Főtt! krumpli, rizs, főzelékek, zöldségek nyersen/párolva

vacsi joghurt, túró, sovány hús, hal, tojás, krémek(zöldség, körzött stb) főzelékek nem lisztes, olajosan hanem turmixolva, tojásleves, zöldségleves, raguleves, máj, gyümölcs, zöldség

2012. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Igen, utánaolvastam a témának és nagyon sok hasznos tanácsot olvastam egy igencsak jó oldalon.

Igazából az ebéd az, ami gázos, mert nem tehetem meg, hogy mindig diétás kaja legyen miattam. Anyum ugyanúgy főz, ahogy eddig, arra pedig nincs pénzünk, hogy nekem mindig legyen külön, diétás menü. Így időnként kénytelen vagyok azt enni, amit a többiek. Bár az azért jó, hogy nem zsírosan főz, és próbálunk eléggé változatosan étkezni. :D

2012. márc. 22. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem rontottad el, ne aggódj.


150gr szénhidrátot ossz el egy egész napra:

kb:

reggeli 40gr

10órai: 20gr

ebéd: 50gr

uzsonna: 20gr

Vacsora: 20gr


Ez csak pl persze. A lényeg, hogy a vércukrod egyenletes legyen, és akkor nem tör rád farkaséhség és később leszel éhes. Persze ehhez hozzá tartozik, hogy a bevitt szénhidrát lassan felszívódó legyen és minél alacsonyabb a Glikémiás indexe (GI).

Egyél 3 óránként.


Vacsorára se baj, ha szénhidrátot eszel, csak kevés legyen és inkább több fehérje.


Az összetevőket nézd meg az egyes termékeknél, lehetőleg olyan termékeket vásárolj, amik nem tartalmaznak cukrot (vagy glükozamin néven szőlőcukrot), mert azok gyorsan emelik a vércukrot, de hamarabb leszel éhes. Pl egy gyümölcsös joghurtban sok a cukor! Inkább natúr joghurtot vegyél és turmixold gyümölccsel.


Cukor helyett cukorpótló: Xilit (nyírfacukor) vagy stevia, szaharóz.


Zöldségből nagyon sok van, aminek alacsony a kalória tartalma és a ch tartalma, így szinte korlátlanul fogyasztható. A gyümölccsel viszont vigyázni kell, bizonyos gyümiknek magas a cukortartalma.


Igyekezz napi 5ször enni, még akkor is ha épp nem vagy éhes, hogy az anyagcseréd ne lassuljon. ("többször keveset")


Minden jót!

2012. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!