Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Leírnátok nekem a paleo...

Leírnátok nekem a paleo diétáról mindent? + tapasztalatokat is

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Mire vagy kíváncsi?

"A paleo táplálkozás négy forrásból merít:

1. az evolúciós orvoslás által rekonstruált paleolit kori étrendből,

2. a természeti népek táplálkozásábólleszűrt tapasztalatokból,

3. abból az evolúciós megfontolásból, hogya földművelés által bevezetett tápanyagokhoz

az emberi szervezet nem tudott adaptálódni,

4. a modern, független táplálkozástudományi kutatásokból, amelyek a nyugati étrend

káros hatásait kutatva jutottak el olyan felismerésekre, amelyek igazolják az első

három információforrásból nyert adatok helyességét.

Kerülendő

- minden gabonaféle, a glutén miatt (gabona, tönköly, rozs, árpa, stb.)

- minden gyorsan fel s z Ívó dó szénhidrát, a nagy szénhidrátterhelés miatt (rizs, burgonya,

kukorica, köles, cukor, fruktóz)

- az összes hüvelyes (beleértve a földimogyorót és a szóját is) és a burgonya, veszélyes

lektintartalmuk miatt

- a tej és tejtermékek (kivételt képeznek a kemény sajtok, amelyek mértékkel fogyaszthatók)

- az olíva- és kókuszolajon (kókuszzsÍr) kívül minden, hidrogénnel kezelt étolaj és

margarin

Fogyasztandó

+ állati húsok, zsírok

+ tojás

+ halak, vÍziállatok és omega-3 (kapszula)

+ zöldségek (kivéve hüvelyesek)

+ gyümölcsök

+ magvak (kivéve földimogyoró)

+ gombák

+ hidegen sajtolt, növényi, nagy omega-3-tartalmú olajok, kókuszolaj, olívaolaj. Salátákra

elfogadott a hidegen sajtolt repce-, lenmag- és dióolaj.

A zöldség-gyümölcs és állati eredetű ételek megfelelő aránya biztosítja a megfelelő

tápanyag-ellátottságot és bizonyos mikrotápanyagok bevitelét. A modern ipari környezet,

a földet kizsákmányoló mezőgazdasági termelés, és a kereskedelem tárolási

módszerei (éretlenül leszedett gyümölcsök, mélyfagyasztás) miatt a modern táplálék

nem tartalmaz elég vitamint, így vitaminok és ásványi agyagok pótlása szükséges.

A paleolit táplálkozás nem nyers táplálkozás, nem lowcarb-táplálkozás és nem

biotáplálkozás. Természetesen minden, ami vegyszermentes, inkább ajánlott, mint a

nagyipari termékek, azonban a realista paleo álláspontja szerint kisebb rossz a paleo

étrendet az élelmiszeripar által nyújtott, a természeteshez minél hasonlóbb tápanyagokkal

imitálni, mint a nyugati étrendet folytatni."


És ha valaki azt mondja megint nekem, hogy a paleósok kizárnak minden jót az életükből. Elmondom mit eszek én: mindenféle húsos és zöldségek leveseket, töltött húsokat (kolbásszal és aszalt gyümölcsökkel töltött csirkemell vagy sertés karaj, ananászos vagy barackos csirkemell, sertésmáj pörkölt, szezámmagos "rántott" hús, mandula forgácsos "rántott" hús, csoki mousse, mogyorós csoki torta málna szósszal, kókusztejes kakaó stb)

Nekem nagyon bevált szép feszes a bőröm, eltűntek a pattanások, nem fáj annyit a fejem, jobb a közérzetem.

2013. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Ma ez a divat. Semmivel sem jobb, mint a hagyományos étkezés.
2013. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Old New LifeStyle ***** válasza:
46%
Kedves 2-es! Elmondanád mire alapozod ,hogy semmivel sem jobb mint a hagyományos étkezés?
2013. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Ez érdekes, de bennem felmerült egy kérdés: a természeti népek nem azért nem híznak el, mert ezeket eszik, hanem mozognak, például vadásznak, élelmet gyűjtenek stb. Ha ők is egész nap csak ülnének és semmit sem csinálnának, nem híznának el?

(persze emellett belátom, hogy rengetek sz@rt megeszünk, mindenféle tartósítószert és egyéb káros anyagot, amik ártanak)

Mert mitől híznak el az emberek? Attól, hogy sokat esznek. Ha csökkentenék az adagokat, és mozognának eleget, akkor nem lenne jó a "rendes" táplálkozás is?

2013. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha beütöd a gugliba sokkal többet megtudsz róla, mint amit mi itt leírhatnánk.

Ha a hatására vagy kíváncsi, arról szívesen beszámolok: egyenletes ütemben havi két kilótól szabadultam meg havonta. Nem is kívántam ennél gyorsabb fogyást. A bőröm ezt kiválóan, feszesen tudja követni. Nem éhezem ezzel soha, reggelente pedig megengedem magamnak a gyümölcsöt, frissen facsart gyümölcslevet.

2013. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

4. Válaszoló, jogos kérdés!


És mégis az a tapasztalat, hogy ha az inzulinszintünket alacsonyan tartó étrendet követünk (ennek komoly egészségügyi jelentősége van) akkor az elhízottak is fogyni kezdenek, holott nem esznek kevesebbet. Sőt, mivel például újra kezdenek zsírokat fogyasztani, még többet is ehetnek, kalóriában kifejezve. És mégis fogynak.

2013. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
34%

Tudományos tény, hogy az ősember nem volt túl hosszú életű. Egy 20 éves ősember már matuzsálemnek számított. Ezért eleve rossz a koncepció, ami azért egyeseknek igencsak jó üzlet.

Az egészséges táplálkozáshoz, életmódhoz a mintát inkább olyan népektől venném, ahol kimutathatóan magas az életkor.

Egyébként az egészséges táplálkozás alapelveit szinte mindenki ismeri, csak éppen nem tartja be. (Sok zöldség, gyümölcs, kevesebb hús, kevés tészta, és kevés cukor.)

2013. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, itthon a táplálkozás önjelölt "szakértői" sokkal inkább ajánlják a tészta, kenyér, tejfogyasztást.


Nem tudom mi tudományosabb tény a CSONTVÁZAKNÁÁÁÁÁÁÁÁL.

Ha sok csontváz 50-70-80 éves emberé, akkor nem alacsony az átlagéletkor azon a területen.


De nem tudom mi a vita téma, vannak vadászó-gyűjtögető népcsoportok, akiknél tönkremehet a fogazat (ugye nincs fogorvos).


Mennyi idő alatt kopik el az ember foga ha nyers ételeket eszik, nem vigyáz rájuk, de nem eszik cukrot, lisztet? Idős korra, 70-80 éves korra. Nem kilyukad, elkopik. Tehát ezért akarnak így enni emberek, mert a fogorvosra sem fognak költeni, nemhogy vérnyomás vagy koleszterin gyógyszerekre, inzulinra.. jézusom, mások meg ezeken élnek, és szenvednek.


Nem az a fura, ha valaki paleózik, hanem hogy nem ajánlják fel a lehetőséget minden megszülető magyar embernek.

2013. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Nálunk a férjem alkalmazza ezt az étkezést és nagyon bevált neki.Tartja a cukor szintet és már 10 kilót fogyott.És nagy előnye, hogy nem éhezik.Szerintem hasznos mivel látom az eredményét.Cukra 17 volt most 6 - 7 .
2013. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm szépen!
2013. ápr. 11. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!