Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Táplálkozásharcművész tudsz...

Táplálkozásharcművész tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Holnaptól edzeni fogok.

Paleósan táplálkozok, de nem tudok, illetve nem endeghetek meg anyagilag annyi húst hogy kielégítsem a szervezetemet. 167 cm. Vagyok és 66kg. Még 6- kg szeretnék fogyni. Naponta megeszek 30 dkg csirkemellet és 2 tojást ez még nem éri el a 100g. Szénhidrátot. És minimum 130 g kellene, de jobb lenne 190g. Így fehérje pótlást keresek, illetve keresnék. Ami a paleónak is megfelel. Amit néztem az az aktív árpa por. mi a véleményed róla? Esetleg valami ötleted? A szóján, lencsén, babon kívül, mert ezeket nem szeretem....


Előre is köszi a segítséged.

Mások válaszát is várom akik érintettek a témában!



2013. ápr. 7. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mit akarsz, de szerintem 110g fehérje is bőven elég neked (szénhidrátot írtál fehérje helyett sztem).

Miért nem eszel meg mondjuk 4 tojást? Csirkemell helyett meg valami olcsóbbat, talán a tarja olcsóbb, nem? vagy disznó comb, csirkeszárny, csirkecomb?

2013. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%

Gyökér vagy ha paleolittal akarsz fogyni... Értem, hogy divatos, csak nem jó semmire.

100g csirkemell tartalmaz 24g fehérjét a 30 dkg teljesen rendben van, főleg ha köretként rizst eszel mellé, aminek szintén van fehérjetartalma. Tojást ne egyél. Nem szálkásító étrend része, mert a sárgájában rengeteg a CH. A nem hasznos CH...

Az étrendedben legyen teljes kiőrlésű kenyér, sovány túró, csirkemell, rizs meg ilyenek. Nézd meg a body.bulideren, hogy mit érdemes betenni az étrendedbe. És ne felejts el kardiózni és súlyzós edzést is végezni.

2013. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
[link] Itt egy kész étrend. És ebben csak 20 dkg csirkemell van. Ha átszámolod ez az étrend egyáltalán nem kerül sokba. Akkor kerül sokba, ha a kólát meg ilyeneket megveszed mellé ahogy eddig.
2013. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
De egyébként, hogy ne legyen ennyire monoton van sok recept itt [link] ahol olyan kaják vannak amikben van valós tápanyag nem csak a ch.
2013. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!


nem divatból étkezem így hanem mert a szervezetem nem tud mit kezdeni a tejféleségekkel, nagyon ekcémás vagyok tőlük..

igen tényleg elírtam, fehérjét akartam, köszi a javítást

:-)

2013. ápr. 7. 23:01
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
hát így tényleg nem lesz olcsó, mert edzés utáni fehérjék megfizethetőbb része tejsavófehérje. azért nézz utána, hogy a tejcukorra vagy csak-e érzékeny vagy másra is
2013. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

2. Válaszoló!


Tojás sárgájában szénhidrát? És egyen teljes őrlésű kenyeret?


Ez olyan volt, mintha rámondanád egy szelet szalonnára hogy tele van cukorral, aztán egy nutellás kenyérre meg azt, hogy az nincs.


Ezt hogy sikerült összehozni? Ez valami hihetetlen volt, nem is értem.



Írok, mert bár meg voltam győződve róla, hogy tök jó válaszokat adnak már igen sokan az oldalon, hát azért vannak ijesztőek is..


Nekem sem teljesen világos, hogy fehérjéből szeretnél bevinni 190 grammot, ugye?


Ez nagyon egyszerű: fölösleges. Lehet többet enni, de ha túl drága a hús (tojás), akkor nincs értelme erőltetni. Ugyanis hiába feltételezzük, hogy jobb lenne 190g fehérjét megenni, igazából.. nem lenne jobb, a 100 gramm is bőven elég, izomfejlődéshez, egészséghez, mindenhez.


Az aktív árpa por nagyon drága, és én nem látom okát, hogy zöldségek mellett/helyett ilyen gabona őrleményeket együnk. Nem valószínű, hogy bármi olyan anyag lenne benne, amit ne lehetne jobb (és olcsóbb) forrásból beszerezni!


Tehát szerintem nincs szükséged fehérje pótlásra, ha mégis szeretnél akkor jó minőségű tojás vagy marha proteint lehet venni. Ezek viszont inkább drágábbak mint maga a nyers tojás illetve mint a sertés/szárnyas húsok, ha lebontod az árukat fehérjetartalomra.

2013. ápr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
fehérjepótlásnak mondtam, hogy ne egyen tojást a sárgája miatt... a fehér kenyér helyett meg egyen teljes kiörlésűt
2013. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 poiu ***** válasza:
84%

Döglött állat? Kezdünk eldurvulni.

Figyu, tegnap sütöttem egy egész tepsi csodát, ami felerész pulyka darálthús, felerész reszelt zöldség (karfiol, gyökér, répa) + fűszerek és ezt fogom enni. Ebben az a jó, hogy nem köll hozzá köret. Eszem, beviszek mindent ami köll, és fogyok. Van valakinek ezzel problémája?

2013. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

De a mainstream média agybutítása a mi könyökünkön is jön már ki, mi is halljuk, hogy a tojás sárgája ilyen meg olyan, és hogy a teljes kiőrlésű kenyér az meg nagyon jó.


Csak mi vagyunk a válaszolók, meg a komoly témában felkészülten kérdező, akiket nem rémít meg egy kis zsír a tojásban (valódi negatív hatás nélkül), akik tudják hogy a teljes őrlésű keményítő ugyan úgy fölösleges és káros a vércukor háztartásunkra mint a fehér liszt vagy a cukor, esetleg netán ha van jobb lehetőség akkor nem akarjuk a gabonák összes 'csodáját', tápanyag felszívódást gátló, enzimgátló anyagát, lektineket, glutént a testünkben tudni.


Ezért lettél lepontozva valószínűleg, nem én csináltam.

2013. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!