Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Táplálkozásharcművész tudsz...

Táplálkozásharcművész tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Holnaptól edzeni fogok.

Paleósan táplálkozok, de nem tudok, illetve nem endeghetek meg anyagilag annyi húst hogy kielégítsem a szervezetemet. 167 cm. Vagyok és 66kg. Még 6- kg szeretnék fogyni. Naponta megeszek 30 dkg csirkemellet és 2 tojást ez még nem éri el a 100g. Szénhidrátot. És minimum 130 g kellene, de jobb lenne 190g. Így fehérje pótlást keresek, illetve keresnék. Ami a paleónak is megfelel. Amit néztem az az aktív árpa por. mi a véleményed róla? Esetleg valami ötleted? A szóján, lencsén, babon kívül, mert ezeket nem szeretem....


Előre is köszi a segítséged.

Mások válaszát is várom akik érintettek a témában!



2013. ápr. 7. 22:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

Miért lenne gyökér bárki, aki paleózik? Nagyon változatosan lehet vele táplálkozni. Húsokon kívül halak, gomba és a hüvelyeseken kívül valamennyi zöldség, ami a mai (télen is) széles választék miatt nem lehet probléma.

Én néhány hónapja tértem át, a közérzetem sokkal jobb, mint előtte volt a gyorsan felszívódó szénhidrátokkal, energikus vagyok, a vírusok is elkerülnek, pedig körülöttem most többen szenvednek tőlük.

A kérdezőnek: szerintem a fehérjebeviteled elegendő egy napra.

2013. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%
Lehet itt okoskodni, hogy "ettemosztfogytam", de a leggyorsabb és legcélravezetőbb még mindig a tervezett étrend.
2013. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Paleot is lehet tervezni, csak enyhe elvi akadálya van.


A selejt dietetikusok dolgoznak ki tervezett étrendeket, nálam ez már elvi akadály.

2013. ápr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
A tervezett étrend biológiai alapokra támaszkodik, a paleó meg kb arra, hogy ha az ősember ezt ette akkor beztos jó...
2013. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy meg csak mondom, hogy a paleolit ember nagyon rossz vadász volt és ha evett is húst azt jóformán dögökből szerezte és egyáltalán nem volt egészséges, kb ritka volt a 25 éves kor.
2013. ápr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Julie S ***** válasza:
50%
Már bocs, de kit érdekel itt a paleolit kor embere?! Egyedül téged, utolsó, mert ez a te vesszőparipád. Mi egészen más megfontolásokból követjük ezt a - szerencsétlen módon - paleolitnak elnevezett étrendet.
2013. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 poiu ***** válasza:
58%

25 éves kor? Meg fogsz lepődni: a késő kőkorszakban magasabb volt a születéskor várható élettartam, mint onnantól kezdve a 20. század elejéig. Ld. táblázat

[link]

Pedig akkor nem csak a betegségek, de az oroszlánok is tizedeltek...

2013. ápr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy le kellene venni a szemellenzőt, pusztán jó tanács.
2013. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Írta az egyik válaszoló hogy a paleo milyen változatos, és emellett szerintem még játékos is! Pl. minden időszaknak az évben megvannak a gyümölcsei és zöldségei amik teremnek. Én pl már alig várom a nyarat meg az őszt, szőlő, sárgabarack, paradicsom, paprika, uborka, zöldhagyma, DINNNYEEEE annyit fogok belőlük zabálni amennyi kijön a hátamon. :D
2013. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Bár mondjuk ha már leírtam, a paradicsom akkor most ehető vagy nem? Mert a (nem reklám) www.paleo-dieta.hu oldalon az.
2013. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!