Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Táplálkozásharcművész tudsz...

Táplálkozásharcművész tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Holnaptól edzeni fogok.

Paleósan táplálkozok, de nem tudok, illetve nem endeghetek meg anyagilag annyi húst hogy kielégítsem a szervezetemet. 167 cm. Vagyok és 66kg. Még 6- kg szeretnék fogyni. Naponta megeszek 30 dkg csirkemellet és 2 tojást ez még nem éri el a 100g. Szénhidrátot. És minimum 130 g kellene, de jobb lenne 190g. Így fehérje pótlást keresek, illetve keresnék. Ami a paleónak is megfelel. Amit néztem az az aktív árpa por. mi a véleményed róla? Esetleg valami ötleted? A szóján, lencsén, babon kívül, mert ezeket nem szeretem....


Előre is köszi a segítséged.

Mások válaszát is várom akik érintettek a témában!



2013. ápr. 7. 22:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
23%

A paradicsom burgonyaféle, így lektinek találhatók bennük.

Fajtától, érettségi állapottól függ a lektin tartalom.


Egészséges embernél nem nagy rá az esély, hogy a nyári érett, nagy piros paradicsomokkal bevitt lektin mennyiség igazi problémát okozhat. Autoimmun betegségben szenvedőknél, IBSZ, ÁBSZ eseteknél nyilván amíg nincs javulás, gyógyulás oda kell figyelni erre is. Hiszen meg akarnak gyógyulni, nyilván minden ismert problémára odafigyelnek..


Egészségeseknek talán annyira nem, persze ezzel nem akarok senkit sem rossz szokásokra rávenni, de az egészségtudatosság is maradjon racionális. És itt jön az egyéni döntés, mérlegelés után: nem leszek beteg a paradicsomtól, szeretem.. megeszem.

Vagy fölösleges kockázatot látok benne, nem is szeretem annyira, nem eszem mert minek.


Egyik válaszoló, aki a 25 éves kőkori élettartamról írt.


Nekem nagyon érdekesek, hogy terjednek az ilyen információk, különösebb értelmezés nélkül. Ha a 0 évesen meghaltakat (csecsemő halálozás) elhagyjuk, akkor meg már 70 év körüli értéket kapunk. Ez a mai magyar várható férfi élettartam, sok százezer évvel később.. orvoslással, mindennel együtt. Ugyan az, ma szerencsére a gyermekhalandóság alacsony.


Az egészséges táplálkozásnak sosem volt alapvető mintája az ősember táplálkozása, az egészséges táplálkozásnak az egészség megőrzése az alapja.

2013. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!