Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyi tojást ajánlott max....

Mennyi tojást ajánlott max. Elfogyasztani egy nap, ha a hússal hadilábon állok? Kötelező egyébként naponta a hús?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 09:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem "kötelező", a fehérje viszont szükséges, hacsak nem akarsz pöttyedt izmokat. Ma már nem riogatnak a tojásfogyasztással. Edd nyugodtan.
2013. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy napi 3-4 tojás elegendő-e, vagy kevés, ha húst szinte egyáltalán nem eszem, vagy csak nagyon keveset (pl. heti 1 alkalommal).
2013. ápr. 12. 09:35
 3/30 anonim válasza:

ha nem is naponta, de kétnaponta eszek húst, tojást ha olyan napom van benyomok 10-15 db-t is. nem egyszerre, de reggelire-vacsorára ha kívánom elvegy 5-7 db.

és nem kis méretű tojások, hanem amit összeszedek a tyúkok alól, rendes házi tojás, nem bolti

2013. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

1 tojasban van kb 3 g feherje.


100 g csirkehusban van kb 25 g.


Ahhoz tehat hogy ket szelet hust helyettesits tojassal meg kell enni kb 8at.

2013. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
27%

És a koleszterin? Tudni illik, nem hiába nem preferálják a tojás sárgáját a testépítők sem.

Egyébként mi bajod van a hússal?

2013. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetünk akkor e szempontból :) Napi 3-4 tojást eszem (ez nekem rengeteg, régebben a töredéke volt, így is folyton tojásért kell járnom... egyébként egyre könnyebben megy sokat enni belőle, elvégre finom, házi, de nem laktat), húst szinte soha. Valószínűleg nem nekem való a paleo, bár a minimális fehérjemennyiséget össze tudtam hozni, elvégre sok zöldségben is jócskán van (ha nem is 100g-hoz, hanem rendes adaghoz, de az számít, hogy milyen mennyiségben eszi az ember, nem az egységnyi tartalom), az olajos magvakról nem is beszélve. A napi 1-2 gyümölcsöm nem igazán képes hozzájárulni, ahhoz ipari mennyiség kellene és ledolgozni a szénhidrátot :D

A hús nem kötelező, vannak vega paleósok is. Azzal mindössze sokkal könnyebb - s az ipari húsokkal nyilván sokkal egészségtelenebb is, mint egy tudatosabb táplálkozás, a házi és vad témában nem tudok nyilatkozni, nyilván attól függ, persze az ipari húsok sem egyformák. Én nem vinném túlzásba a húsfogyasztást, de ez a veszély nem fenyeget.

2013. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
#5: A testépítők nagyon rámennek a minél tisztább fehérjére. De mondjuk ők is különféleképpen táplálkoznak, ki vegán, ki paleós, ki túróevő, miért kéne őket követnünk? A koleszterinnel nincs baj, ha jól működik a zsíranyagcserénk vagy mink, ami azért felelős, így is bőven sokat kell termelnünk pluszban, hogy meglegyen a szükséges mennyiség.
2013. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem kötelező naponta húst enni. Alapvetően azt mondanám, hogy azt és annyit egyél, ahogy jólesik. persze ésszel, nem azt mondom, hogy tömd magadba a chipset, mert az olyan finom, hanem azt, hogy szervezetünk érzi, hogy mire van szüksége és érdemes erre hallgatni. Ha pl.: nem kívánod a tojást, ne erőltesd, de ha jól esik, egyed nyugodtan.
2013. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Egy korabeli cikk szerint, amikor kiderült, hogy a Vaslady megnyerte a választásokat, gyors fogyókúrát kezdett: 2 héten keresztül akart naponta semmi mást, mint folyadékot és napi 8-10 db főtt tojást enni, elosztva több evésre. Három nap után még mellé vette a spenótot, saláta és paraj-főzeléket is, mert a tojás önmagában túlságosan fujtós volt és egyhangú.


Egy alkalommal én is megpróbáltam követni, de 3 nap után teljes mértékben abbahagytam, kész őrültség csak tojást enni. Ha még mellé eszel zöldséget, gyümölcsöt és egyéb kajákat is, akkor nem baj, ha nincs minden nap husi.

2013. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Nincs maximális felső határ, ideológiák vannak rá, de ezt hagyjuk meg az élelmiszertudomány ezotériájának.


Hús helyett tökéletes, mindennapos húsfogyasztásra meg nincs szükség. Tehát mindennapos tojás fogyasztásra, sok állati (teljes értékű) fehérjére sem. Nincs hátránya annak, aki kevesebb fehérjét eszik, nem eszik minden nap húst/tojást, tehát ilyen jellegű hiányoktól tartani nem kell.


Érdemes húst (tojást) enni rendszeresen, mert rengeteg olyan anyag van bennük, amit könnyebb kívülről felvenni, de a hiányuk nem egyenlő a betegségekkel!

Lehet számítani szebb bőrre, ha az ember elég kollagént fogyaszt állati táplálékokból, mondjuk bőrfeszesítő krémek, stb. helyett :) De ha nem fogyasztunk, akkor sem lesz 1 év alatt ráncos bőrünk, tehát ajánlott legalább egy alacsony mértékű húsfogyasztás (vagy tojás, szerintem a hús - belső szervekkel, bőrrel, porcokkal együtt összetettebb!) de már csak luxus a gyakori húsfogyasztás, és nem valódi szükség. Nyilván egy testépítőnek több fehérje kell, ez legyen magánügy.

2013. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!