Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi zöldséget és gyümölcsöt...

Mennyi zöldséget és gyümölcsöt ajánlott enni naponta?

Figyelt kérdés
Elsősorban dietetikusok válaszát várom. Nekem az kevés, hogy naponta 3-szor egy adagot. Mennyi az 1 adag, mi legyen benne?
2010. jún. 9. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy adag az, ami a két kezedbe fér. Minél több félét eszel egy nap, annál jobb.


De szerintem nem érdemes ennyire szigorúan venni,egyél minél több zöldséget meg gyümölcsöt.

2010. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdeztem. Azt hallottam, napi fél kg-t kell enni, ami soknak tűnt, de megmértük a reggeli zöldségadagot, és megvolt a fél kg. (1 paradicsom, 2 retek, egy darab uborka, fél paprika) Nem is gondoltam volna.
2010. jún. 9. 13:40
 3/14 clint ***** válasza:
fogyózni akarsz, vagy csak egészségesen élni???
2010. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sosem mérem, de ezt ettem ma:

2 zöldhagymát, 1 paprika, 1 paradicsom, 2 fürtös ubi.

2 narancs

5-10 szem eper

1 banán.


(natúr joghurt, egy zsemle, 2 szelet parizer, méz, limonádé, 4 dl tej )


Tehát ma már nem eszem, de a zöldség-és gyümölcsadagomat megettem!

2010. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 clint ***** válasza:
31%

gratula 16:59!!!

Bevittél jó sok haszontalan cukrot a szervezetedbe!!!

Diéta ez egyáltalán?

2010. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

17,07-es, ezek közül melyik volt a "haszontalan" cukor? A méz? Mert hogy az eper nem, az biztos! Tévhit, hogy a szervezetnek nem kell a cukor! A finomított cukor nem kell, a gyümölcsökben természetes formában meglévő cukorra nagy szükség van.


Én elsősorban az egészségre hajtok. Nem bánnám, ha lemenne pár kg, de nem fogyókúrázom.

2010. jún. 10. 08:33
 7/14 A kérdező kommentje:

16,59-nél inkább az a baj, hogy szerintem nagyon keveset ettél, és nincs benne fehérje.

Én tegnap még ettem este 3 paradicsomot, egy marék meggyet és kb. 25-30 deka epret.


Ma reggel hoztam a szendvicsemhez fél paprikát, 1 paradicsomot, 3 retket, kis darab kigyóubit.

2010. jún. 10. 08:39
 8/14 anonim ***** válasza:

zöldségből amennyit akarsz, a gyümölcsre viszont kell figyelni a cukor miatt(van amibe pl. kevés van: eper, málna)

újabb kutatások során rájöttek, hogy a gyümölcsökben és zöldségekben 1 olyan anyag található közvetlenül a héja alatt, amely regenerálja a szervezetet, lelassitja az öregedést, megelőzi a rákot. viszont ebből az anyagból kevés van és naponta kb. 2O kg gyümölcsöt és külön 2O kg zöldséget kellene megegyél, hogy a teljes hatását elérje, ez pedig irreális. mindenesetre a zöldségek és a gyümölcsök jók. ha egészségesen akarsz élni a fűszereket és teákat se kiméld magadtól

2010. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

17:07 gratulálhatsz is, mert 51 kg vagyok!


Ma ezt ettem eddig:

tejeskávé (3 dl tejjel)

kelkáposztafőzelék (kevés olajjal és habarással) és hozzá 2 fürtösubi+1paradicsom+1paprika +egy pici szalonna (de csak pici:)))

1 banán

egy marék meggy.

Még délután is eszem valamit.

2010. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

ja és annyit hozzátennék, hogy egyik gyümölcs sem hasztalan, sőt a zöldség sem!!!!


Fehérjét is sokat viszek be: napi 5 dl tej,1 joghurt és sokszor csirkemell és sajt formájában!

Teljesen jól élek, mert imádom a gyümölcsöket abból mindenfélét nassolgatok és a zöldségeket is imádom!!!

És ennek köszönhetem, hogy karcsú vagyok!


Nem zabálok cukros sütiket, lisztes kajákat csak mértékkel és ritkán.


Viszont imádom a csirkehúst zöldséggel és kevés barnarízzsel és megrögzött gyümölcsevő vagyok!


Kérdezőnek: a lényeg az, hogy minél többféle gyümölcsöt és zöldséget vegyél , mert vitamin -és ásványiagyagtartalmuk, rosttartalmuk nélkülözhetetlen!

Itt a nyár használjuk ki a természet adta lehetőségeket, ne sütiken éljünk!!!

2010. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!