Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki, hogy ez...

Hogyan kezdjek neki, hogy ez legyen az utolsó és egyben sikeres fogyókúrám? A mozgás és az egészséges táplálkozás nyilvánvaló, ezen kívül?

Figyelt kérdés
Röviden. Soha nem voltam balerina alkatú, most sem ez a célom.165 cm vagyok, jelenleg 88 kg. 70 kg-ra szeretnék lefogyni. Az előtt nem volt súly problémám,de mivel az elmúlt 1 évben irodai munkát végzek, így hamar felszaladtak a kilók, pláne, hogy szeretek is enni...Nassolni is,de majd valahogy azért megleszek nélküle. Akinek van tapasztalata kérem írja meg, hogyan zajlott nála a fogyókúra. Mi motiválta? Minden érdekel! Köszi!

2013. ápr. 15. 14:39
 1/2 dieta ***** válasza:
Nem értem miért baj ha esetleg úgy fogysz hogy közben nem teszed tönkre az egészséged.Ha nem diétázol akkor a jelenlegi táplálkozásod sokkal közelebb áll az egészséges táplálkozáshoz mint bármely divatos egyoldalú diéta esetén.Ha bármilyen összetevőt túlzottan megnövelsz vagy lecsökkentesz annak egészségi probléma lesz a következménye ,ez még a vitaminokra is vonatkozik. Bármilyen fogyókúrába kezdesz a súlyod a bevitt és az elhasznált kalória arányától függ.A mozgás amit a fogyás kedvéért végeznél megnöveli a szervezet kalória igényét így több kalóriát fogyaszthatsz naponta,viszont az étvágyad is növekedni fog így az a része nem igaz ,hogy kevésbé leszel éhes.Más kérdés ha megtervezett edzésterv alapján végzed a mozgást ,a kilókat aktor is a kalória deficit szabja meg de befolyásolni tudod hol menyire látsszon meg a fogyás eredménye.A mozgás izom tömeg növelést eredményez.A túl gyors fogyás izom csökkenést.A kettő kombinációja alkalmas az alakformálásra igaz nem akkor ha kiválasztod mi tetszik és azt csinálod ez így ronthat is az ősz képen.
2013. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem a drasztikus fogyás a célom, hanem hogy ha lefogyok a kívánt 70 kilómra, akkor azt könnyedén tartani is tudjam, mindezt különösebb önsanyargatás nélkül. Szeptemberre szeretnék megszabadulni a felesleges 18 kilótól, csak még nem tudom, hogy hogyan álljak neki...Annyi mindent olvastam, és az mind tele van ellentmondással, szóval így kicsit nehéz...
2013. ápr. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!