Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem fogyok tovább?

Miért nem fogyok tovább?

Figyelt kérdés
Szigorúan betartom a paleo-t. Nem divatból, hanem mert egészséges akarok maradni, és fogyni szeretnék. 172cm-hez vagyok most 59kg. Fogyni szeretnék, de sehogy se megy le a súlyom, stagnál. Pedig rendszeresen mozgok. A hasamból lenne mit lefaragni... 22L
2013. máj. 4. 07:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A hasadból nem tudsz "lefaragni"

Hogy állsz a centikkel? (körméretek)Eddig mennyit fogytál?

2013. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy 172cm mellé nem rossz az az 59 kiló. Most az más kérdés, hogy neked nem tetszik, a testednek lehet hogy igen.


Ki lehet próbálni olyan trükköket mint többszöri étkezés (napi 5-6) vagy épp ketogén paleo (és napi 1-2 étkezés).

2013. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
vannak akik alig esznek vmit és ezért olyan vékonyak.. pl napi 1 alma vagy egy tojásrántotta v ilyesmik.. tényleg ismerek olyat akik kb semmit nem esznek oO vagy sztem túl keveset, de vékonyak és nem anorexiások. Lehet ha te is ilyen nagyon keveset ennél, fogynál még?
2013. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én keveset? neem, jóból eszek annyit amennyit szeretnék. pl répa, káposzta, karfiol, cékla... egy jó nagy tányérral szoktam, és átlagban 6-7x eszek. Igazából az oldalamról teljesen eltűnt a felesleg, a karomon is, csak a hasam... Szigorúan csak 2 hete lettem paleós, amúgy meg hónapok óta küszködtem ezzel az átváltással, de csak most embereltem meg magam.
2013. máj. 4. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Például a napi 6-7 evés után érdemes lehet kipróbálni a napi 1-2 étkezést is.


Minél ritkábban eszel, annál ritkábban csúcsosodik ki az inzulinszinted. És ennek is meglehet a jelentősége.

2013. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
neem én azt mondtam h te ehetnél kevesebbet:D de amúgy olyan is v h egy időre leáll a fogyás
2013. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ezt az 1-2 étkezést ki fogom próbálni, viszont most nagyon nem tudom, mert vizsgákra készülök, és kell az energia.
2013. máj. 4. 14:30
 8/14 Julie S ***** válasza:

Mi a baj az 59 kilóval a 172cm mellé? Engem 173cm mellé 58 kilóval gebének neveztek sokan az elején. Nekem is főleg a hasamon maradt meg az a kevés zsír, ami maradt rajtam. De így is lapos volt a hasam. Csak pont az izom nem látszott rajta rendesen. :) De végül is nőből vagyok, nem kell nekem annyira a kockás has. Most meg már gömbölyödik a "kilenchónapos projekt" miatt, szóval egy kis időre felejtős a kockás hason való elmélkedés. :D

Egyébként volt olyan időszakom, amikor egészen 56 kilóig lementem, de a hasamon akkor is ott volt még az a kevés zsír. A legszigorúbb paleo mellett is, szóval azt hiszem, csak bajom lett volna belőle, ha valami folytán eltűnik onnan. Így is S-es méret vagyok deréktól lefelé (most már inkább csak csípőtől lefelé :D), XS-esre viszont nagyon nem vágynék. :D


Amúgy az sem mindegy ám, hogy mit takar nálad a rendszeres mozgás. A másik dolog meg az, hogy lehet csak formálni kéne a tested, de nem fogyni... hiszen ez nem kívánságműsor. Ha szigorú paleón maradsz hosszabb ideig és nem mozdul már a súlyod lefelé, akkor én nem erőltetném a fogyást. Inkább a megfelelő edzésmódszert keresném meg helyette. És ne felejtsd el, hogy egy nőn maradnia kell egy kevés zsírnak, különben leáll a ciklusod.

2013. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ, utolsó! most elkezdtem hasizmozni, úgyhogy mindent megteszek a cél érdekében :)

Megkérdezhetem tőled, hogy a nőgyógyászod, háziorvosod mit szóltak a paleo étrend melletti babakihordáshoz? 22 vagyok, még nem tervezzük a babát, de azért úgy jó pár év múlva szeretnénk családot alapítani, én pedig életem végéig ezt az életmódot szeretném folytatni (a józan ész határain belül). És gratulálok a picihez :)

2013. máj. 4. 20:24
 10/14 Julie S ***** válasza:

Köszi. :)

Hát, nem szóltak hozzá semmit, mert nem említettem nekik. :) Nem került szóba az étkezés, én meg feleslegesen nem reklámozom, hogy miket nem eszem. Csak a védőnőnek mondtam, mert valahogy szóba került. Ő meg mesélte, hogy van mostanában errefelé más kismama is, aki paleózik (sőt neki csak akkor jött össze a baba, amikor erre állt át). De azért mindig megemlíti hogy egyek elég szénhidrátot. :D Ennyiben maradunk, és nem kezdem magyarázni, hogy eszek én bőven, csak az átlag ember ezt valahogy nehezen tudja elképzelni. :) Amúgy minden eredményem tökéletes volt eddig.

Azt azért be kell vallanom, hogy a hányós hetekben (jó két hónapig) eléggé mellémentem a paleónak (kényszerből), de a glutént 100%-osan kerültem akkor is és a tejes dolgok jó részét is. Aztán mióta ez az időszak elmúlt, azóta paleo folytatva és minden a legnagyobb rendben.

2013. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!