Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Terhesen, szoptatás alatt,...

Terhesen, szoptatás alatt, kisgyerekkel lehet követni?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdtük el párommal a paleolit táplálkozást. Kiderült, hogy várandós vagyok, és van egy 2 éves lányunk is, akit még szoptatok. Tudom, elvileg lehet, de hiába millió éves, kicsit szkeptikus vagyok mindenben így elsőre ezt sem hiszem el, annyi infot lehet olvasni, egymást cáfolják az eredmények, orvosok, kutatók... Szóval, egyrészt várandósan követhetem-e? 2 évest lehet táplálni eszerint? Hogy lehet elég szénhidrátot bevinni? (Elvileg van egy minimum ami kell) Van itt olyan, aki a gyerekét is így eteti? Aki terhesen csinálta? Köszi a válaszokat
2013. máj. 12. 07:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Olyan ne válaszoljon, akinek vagy nincs gyereke, vagy ítélkezni akar, és főleg nem a témába vág a válasza.
2013. máj. 12. 08:01
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Az első válaszolónak igaza van, 2 évesen már ajánlott áttérni a szilárd táplálkozásra, nem fejlődik a gyerek emésztőrendszere. Természetesen lehet gyermeket is így táplálni, az ő hasnyálmirigye is tartalmaz minden sejtet ahhoz, hogy a fehérjéből és zsírokból szintetizáljon magának annyi cukrot, amire szüksége van. Ha ehhez szoktatod hozzá, sose lesz később cukorfüggő, elhízott és cukorbeteg sem. Nem kell a gyerekszobát megvonni tőle, néha ne egyen csokit vagy süteményt, de az alapvető mindennapi élelem az hús, zöldség, gyümölcs legyen, egészséges lesz és kiegyensúlyozott.
2013. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Én nem vonnék meg semmit a születendő babától, ráadásul az hogy egy két évest rákényszerítesz egy általad jónak tartott diétára az már beteges.

Magatokon kísérletezzetek ne egy (és nemsokára kettő) kiskorú gyereken!

2013. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Komolyan betegek vagyttok ha így fogjátok fel. Természetesen kap szilárdat is, nem vagyok hülye, napi 2., max 3- szor, normál esetben reggeli előtt, és vacsi után alváshoz szoptatok főleg. De nem beteges. Mondjátok meg miért lenne az? Ha csak szoptatnám, oké, de 2 az egészséges. DE most jobban a szoptatás témakörbe nem mgyek bele, nem ezt kérdeztem. A gyereken nem kísérletezek, azért kérdezem itt, hogy van- e aki így csinálta (Szendi könyve meg sok más paleos könyv szerint lehet gyereket is, de inkább tapasztalatra lennék kíváncsi, illetve ellenérvekre.)
2013. máj. 12. 08:17
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a szoptatás az egyik ami a paleo életmódba a legjobban belefér, de megint rossz helyen kutatok, mert csak ítélkezni tudtok értelmes válasz helyett. Szóval senkinek nincs tapasztalata, akkor ennyi
2013. máj. 12. 08:22
 6/13 A kérdező kommentje:
A 2 évesemre sem kényszerítettem semmit kedves utolsó, azt kérdem, lehet-e. Nem azt hogy őt így etetem. Őt a mai orvosi ajánlások alapján táplálom változatosan. (a szptatás pedig - mert ezen nagyon fent akadtatok- mind a maiba, mind a paleolitba belefér, és mindkettő szernt egészsséges, és ezt nem is vitatom).
2013. máj. 12. 08:28
 7/13 anonim válasza:
68%

Kérdésedre a válasz, a paleolit táplálkozást lehet várandósan követni, bár én akkor némiképp visszafogtam magam, kevésbé szigorúan követtem.

Én a gyerekeimet is így etettem, semmi baja nem volt soha egyiknek sem (3 van). TEle vannak energiával, egészségesek, mosolygósók, a gyerekorvos is csak nézi mindig, ha státusz van (volt), hogy milyen jó formában vannak.

Bár én nem 100%-osan tartatom be velük, hetente 1-2-szer kapnak csokit, a glutént is bevezettem náluk a mai ajánlások alapján. Úgyhogy mi inkább ilyen "félpaleo" étrenden vagyunk. Legalábbis a gyerekek. Hetente van krumpli is (amit elvileg szintén hanyagolni kell).

Egyébként nem mondtam jól, a legnagyobb gyerekem még nem így kezdtem, akkor még nem hallottam róla. Másodi gyerekemmel voltam várandós, amikor terhességi diabéteszt állapítottak meg nálam, és a védőnőm, a háziorvosom, és a nőgyógyászom mondták, hogyan egyek, mit ehetek, és ők ajánlották a paleo étrendet. Magamon is tapasztaltam, hogy sokkal jobban érzem magam, mióta így csinálom (majdnem 6 éve), férjem is egészen megváltozott- ráadásul lement a sörpoacak. Nem maradt rajtam plusz súly szülés után...


A válaszolóknak pedig: egyáltalán nem beteges 2 éves gyereket szoptatni. Egész más lenne a helyzet nyilván, ha egész nap mellen lenne, mint egy újszülött. De napi 2-3 teljesen jó (én is ezt csináltam), gyerekként láttam a családomban is a jótékony hatásokat...

2013. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Nincs gyerekem viszont komolyan sportolok és számomra nagyon fontos hogy az étrendem a lehető legjobb legyen. A paleoval sajnos nincsenek jó tapasztalataim sem súlyzós edzés során, sem futó/kerékpár versenyek terén. Szimplán nem optimális a szervezet tökéletes működéséhez tapasztalataim alapján. 2 hónap paleo után az 5kmes távom 1 egész percet romlott szépen fokozatosan pedig ugyan úgy megettem a napi 3ezer kalóriám. A súlyoknál is alig bírtam végigcsinálni a máskor iszonyatosan élvezhető lábnapom. Átálltam magas CH vega étrendre és fél év alatt hatalmasat javult a teljesítményem, nekem ennyi elég.Plusz most már napi 3-5ezer kalóriát eszem és még mindig tartom a versenysúlyom. Rengeteget olvastam a témában, iszonyat mennyiségű tudományos cikk van róla és ha lenne gyerekem akkor etetném a jelenlegi étrendemmel ha legalább már 5 éve csinálnám. Ha nincs saját hosszútávú tapasztalatod honnan tudod hogy optimális a jelenlegi étrended?
2013. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A szoptatásra írtam, hogy jó. A többiről nem tudom, ezért kérdezem. De ddig ketten írtatok értelmes választ, ezt megköszönöm. (Bár 2 különbözőt)

Illetve egynek félig sikerült a kérdésre válaszolni...

2013. máj. 12. 10:54
 10/13 Julie S ***** válasza:
100%

Miért ne követhetnéd? Ez egy teljesen természetes étrend, semmi hiánybetegséget nem okoz, ha változatos ételeket eszel. Én is most vagyok várandós, nemrég léptem a 19. hétbe és az eddigi összes eredményem tökéletes volt (28 éves vagyok, lassan már 29). Igaz, hogy én a cukorral és a krumplival kicsit mellémentem a paleónak a nagyon durva hányós heteimben, de nem igazán volt választásom. Utána viszont rögtön vissza is álltam a paleóra, főleg mert sem a krumpli nem esett többé jól (sosem szerettem), sem a cukros dolgok.


Amúgy nem számolom mennyi szénhidrátot eszem, de valószínűleg bőven eleget, ha eddig minden rendben ment. Panaszmentes vagyok, a dokim mindig csak elküld a kötelező vizsgálatokra, utána meg örül az eredményeknek, meg annak, hogy nincs semmi dolga velem. :D Neki nem mondtam, hogy paleózom, de nem is került szóba az étkezés. A védőnő tudja és csak a szénhidrátbevitelem miatt aggódik. Persze alaptalanul, de már megszoktam, hogy az átlagember nem tudja elképzelni, hogy zöldségben, gyümölcsben is van bőven belőle. Ez van, szegényes fantáziával van a többség ilyen téren megáldva. :)


Kívánós nem vagyok, gondolom a vitaminok miatt, amiket szedek (nem most kezdtem). Hangulatilag is kiegyensúlyozott vagyok, még így is, hogy most kezdődött az egyetemen a legstresszesebb időszakom. Eddig kb 4 kilóval lettem nehezebb, de az is mind a hasam és a mellem miatt. A mellem már kétszer akkora, mint volt... elég zavaró, de lesz még időm megszokni. :D A hasam meg egyszer csak nőtt egy nagyot kb egy hét alatt, azóta nagyjából stagnál egyelőre. Más méreteim nem változtak semmit. :)


És én 2009 vége óta paleózom. Nekem ez az étrend tökéletesen bevált. Minden problémám megszűnt tőle (állandó émelygés, rengeteg afta, állandó szőrtüszőgyulladás, hangulati ingadozások, fáradékonyság, kezdődő ízületi fájdalmak, kicsit hosszabb és fájdalmasabb menstruáció, súlyfelesleg). Szóval soha nem voltam még életemben jobb formában. És nem tagadom, hogy sok vitamint szedek - főleg télen -, de nem tudom megoldani, hogy olyan minőségű alapanyagokat szerezzek be, amik mellé nem lenne ezek többségére szükségem.


A gyerkőcöt is szeretném majd főként paleo elvek szerint etetni, de nehéz ügy lesz, mert a párom pl nem paleózik. A családom is ellenzi még ennyi év és ennyi pozitív tapasztalat után is. De legalább annyi könnyebbségem lesz, hogy vannak olyan tünetek, amikre jobban oda tudok figyelni és nem fogok elsiklani felettük, mint esetemben is történt.

2013. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!