Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Lehetséges, hogy a sok gyümölc...

Lehetséges, hogy a sok gyümölcs miatt fogyok ilyen lassan?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja paleó diétázom, de csak 3 kilót fogytam. Minden szabályt betartok, semmiben sincs kompromisszum.

Viszont a gyümölcsöket nagyon szeretem, és naponta 4-5 db gyümölcsöt is elfogyasztok, főleg banánt és almát. Ez hátráltatja a fogyásomat?


És leírom azt is, hogy az alapanyagcserém 1600 kcal körül van, kb. ennyi kalóriát szoktam bevinni, hetente többször is egy-egy órát bicajozom és sétálok.


lány/76kg


2013. máj. 16. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát a banán nem igazán fogyókúrás gyümölcs...


Én is rengeteg gyümölcsöt eszem amúgy, almát és mandarint. Sajnos azt vettem észre, hogy engem is hizlal, vagy legalábbis hátráltat sajnos a fogyásban. :s

2013. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A banán tiszta keményítö, ugyanaz, mint a krumpli vagy tészta.


Ha naponta eszed, akkor ne csodálkozz, hogy nem fogysz.


Az alma és a többi gyümölcs rendben van, a banán viszont nem javasolt, ha fogyni akarsz.

2013. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt 3 kg szép eredmény. Remélem, zsírból ment.
2013. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A banán keményítő?!

Azt hittem, hogy a paleó semmilyen gyümölcsöt sem tilt!


Köszönöm a dicséretet. :)

2013. máj. 16. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:
A banán a legszénhidrátdúsabb gyümölcs...
2013. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez érdekes kérdés.


Ha gyümölcsökkel felnyomod a vércukorszinted, vagy a fruktózzal elősegíted az inzulinrezisztencia kialakulását, akkor vajon az mennyire is fér bele az egészséges táplálkozásba?


Inkább a mértékről van szó, nem arról hogy tilt vagy nem tilt. Gyümölcsök csak időszakos táplálékok. Amikor érik a banán, akkor szedj a fáról, ez így jó. Amikor érik az alma, pár hónapig fogyaszd. Na így paleo a gyümölcsevés. Egész évben, rendszeresen fogyasztva nem biztos :)


Amúgy a havi 3 kiló fogyás számok alapján baromira nagyon jó.

2013. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"csak 3 kilót"


Csak? az három hónap alatt közel 10. Én örülni fogok neki.

2013. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne légy telhetetlen! :) Lehet lesz ez gyorsabb is, lassabb is!

Én havi 5 kilóval indultam, aztán belassultam, ne aggódj, menni fog ez és az egészségednek is jót teszel legalább ezzel az életmóddal! :)

2013. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nagyontamas ***** válasza:

Az a havi -3 kg nem rossz!

Tudsz ennél gyorsabban is fogyni, de a túl gyors fogyásnak egyrészt a bőrödön lesznek nyomai, másrészt ha éhezel, akkor nagy a veszélye annak, hogy elfogy a türelmed, és akkor gyorsan visszahízol.

Azt tanácsolom, hogy figyeld meg, melyik az az étel ami után hamar megéhezel. Ezt kerülni kellene. Egyébként a kalória számolgatás sajnos nem működik!

Nem mindegy, hogy miből visszük be azt a kalória mennyiséget. Csökkentsd le a gyümölcs adagodat, és egyél helyette több salátát!

2013. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!