Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleós szülők, ti hogy csinálj...

Paleós szülők, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok szülő, csak elméletben érdekel a dolog; a gyerekeiteket is próbáljátok erre az életmódra nevelni? Lehet ezt egyáltalán? Hiszen aki a saját testén tapasztalja a paleó előnyeit, miért ne akarná hogy a gyereke is egészségesen éljen. A másik oldal viszont: hogy mondod azt neki hogy nem ehet csokit/csipszet vagy amit éppen megkíván, mondván az nem egészséges.

Másik: mi a helyzet az iskolai étkeztetéssel? Sok szülő mivel dolgozik, nincs ideje otthon főzni, ezért befizeti a gyerekét a menzára ahol - bár már folyamatban vannak a változtatások - pl a reggeli alapja a pohár tej.

Mit gondoltok?


2013. máj. 17. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz paleozni, hogy azt mondd a gyereknek, na egyen annyi chipset, csokit.
2013. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jogos.

a csipsz/csoki csupán példa, ezek elhagyása minden életmódváltás alapját képezik, akkor hozok másik - paleó specifikusabb - példákat: kenyér, tészta, joghurt

2013. máj. 17. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Személyes gondolat, hogy betegségre fogják nevelni az embereket, mert a betegségek tartják fenn a gyógyszeripart.. meg sok minden mást. Ezért a közétkeztetés mindenképpen megbetegítő kell legyen. Ezen természetesen nem változtathat mindenki, csak az emberek néhány %-a oldhatja meg a helyzetet. A többiek meg majd boldogok lesznek betegen is, valahogy, szépen.
2013. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Joga van egy szülőnek ahhoz, hogy megmondja as gyerekének mit egyen, mit ne egyen. Ez még aligha minősül kiskorú veszélyeztetésének. A fényevőkkel persze más as helyzet.
2013. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, meg lehet mondani, mit egyen, és mit nem. Nem biztos, hogy be fogja tartani..Ám már vannak paleos szörpök, felvágottak/tízóraira pl./És otthon csak paleos ételeket lát..azt fogja enni. Ha néha vét is nem baj..

Tudom, hiszem 3 gyermekem van..

Tuti irigyelni fogják a többiek a csodaitalt../pedig csak paleo/ A tejre is sok mindent rá lehet fogni..miért nem kell. /Én nem ittam tejet soha. /Bár a joghurtokat imádtam, és a sajtot..Keményet lehet is 1 keveset..

2013. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!