Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Zumba jó edzés paleo mellé?...

Zumba jó edzés paleo mellé? Segíti a fogyást?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz fogyni, ha több energiát használ el a szervezeted, mint amennyivel ellátod. Tegyük fel, hogy eddig 2000 kcal táplálékot fogyasztottál, és szintén 2000 kcal-t használtál fel. Az egyik lehetőség, hogy leviszed az étkezést napi 1500 kcal-ra, és így hozol létre 500 kcal hiányt. A másik lehetőség, hogy testmozgással felviszed a felhasználást napi 2500 kcal-ra, az étkezésed meg marad napi 2000 kalórián. Ötvözheted is a kettőt, akkor - ebben a példában - napi 1000 kcal minuszban leszel.
2013. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A zumba nagyon jó, hatásos és élvezetes edzés! Én nagyon szeretem.

A paleoról nem sokat tudok nyilatkozni.

Mind étrend, mind edzés terén a klasszikus módszert követem. Megtervezett, kiszámolt, kiegyensúlyozott étrend - tehát a kalóriák, fehérje, szénhidrát, zsír számolása, és persze megfelelő alapanyagok. Edzésnél pedig osztott erősítő, alakformáló és cardio edzések.

A zumba cardio edzésnek minősül, így bármely étrenddel párosítva ideális zsírégetésre. A mennyiségeket neked kell tudni belőni számolás, vagy tapasztalat útján.

2013. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. máj. 24. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most speciális választ szeretnék adni.


Azért speciális, mert ebben kicsit benne lesz a szívem. Nagyon jó eredmény, ha valaki már eljutott egyszer odáig, hogy igényli a valóban egészséges, tudományosan is alátámasztott, megfelelő táplálkozást (lásd paleo elvű táplálkozás).


Ugyan ez az igény legyen meg szerintem az edzésben is. A zumba az tánc, szórakozás. A mozgás típusa nem éppen kíméletes a térd, boka ízületeinkre, ráadásul a szórakozáson és a pulzus megemelésén kívül nincs más értelme (félreértés ne legyen: inkább szórakozzon, érezze jól magát valaki zumbázás közben mint a tv előtt egész délután).


DE!

Ha már mozgásra használod fel az idődet nagyon helyesen, akkor abban legyen igazi erősítés, gyógytornás elemek -későbbi ízületi, egyéb degenerációs problémák elkerülése végett -, a mozgás lehet kimondottan fejlesztő jellegű (például önvédelmi készségeket ad).


Mindenezek után a Zumbát kissé szerencsétlennek találom. Minden mozgás jó mint izommunka, de ennél szólhatna többről is. Én alkalmanként ajánlanám a zumbát annak akinek tetszik és bírja a térde, és heti 2-3-4 alkalommal pedig a test többi részét is átmozgató edzést lehetne mellette csinálni. Szerintem, eddigi tapasztalataimon nyugvó véleményem alapján.

2013. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké köszi!

Amúgy zsírégető pilatest szoktam csinálni meg a fitnessblender videóiból néha otthon és ezek mellé elkezdeném a zumbát

2013. máj. 24. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha pilatesezel (nem tudom mit takar az hogy 'zsírégető', nem is számít) akkor az már komoly, jó mozgás elvileg. Amellé mehet szórakozásnak a zumba szerintem.
2013. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia,


Véleményben én is csatlakozom #3 hozzászólásához.

Jó a Zumba, de szórakozásnak. Én önmagában a paleo étrend megkezdésével fogytam 4 kg-ot egy hét alatt úgy, hogy nem csináltam semmit, előtte nem mozogtam fél évet. Kb. 2 hónapja kezdtem 62 kg-val, mert kezembe került Robb Wolf könyve, majd kiderül, hogy gluténmentesen kellene étkeznem, így tényleg elkezdtem. Most 56 kg vagyok, de én kalóriákat nem számolgatok. 1 hete kezdtem cardio edzéseket, amit itthon csinálok (zuzkalight). Vizsgaidőszak után pedig crossfitre fogok menni, ezt a mozgásformát ajánlják legjobban a paleo étrend mellé, linkelek egy cikket is: [link]


Összegzésképp a zumba szerintem jó mozgásformának, de nem edzésnek. Ha edzett szeretnél lenni, mellé választhatsz komolyabb edzésformát is.

2013. máj. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 snapsz94 válasza:
zumba meg paleo... Egyél kevesebbet, mozogj többet dilis!
2013. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Snapsz? :)
2013. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!