Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a fogyást?

Hogyan kezdjem el a fogyást?

Figyelt kérdés

Sziasztok


17 éves fiú vagyok, 175 cm és 82 kg. Lenne pár kérdésem, mert változtatni szeretnék.

Először is fogyni akarok, majd erősíteni. Olvasom mindenhol, hogy bármilyen edzést csinálok, nem számít, ha rosszul étkezem. Szóval azt szeretném megtudni, hogy honnan tudom, mennyi kalóriára van szükségem, és milyen gyakorisággal, mennyit, és mit egyek (pár példának is örülnék amit hozzánemértő is megért, pl mogyoró 0.5 dkg :D)?

A másik dolog az eddzés, ami csak otthon megoldható sajna, elég macerás utazni a legközelebbi teremig is. Milyen gyakorlatokat tudok végezni itthon, aminek haszna is van? Van szobabicikli, 2-5-10kg-os 1kezes súlyok, medicin roller. Az is érdekelne ,hogy a gyakorlatokból mennyit, és milyen időközönként lehet csinálni? Melyik napszakban ajánlott/nem ajánlott?

Valamint ez 6-9 hónapon belül okozhat javulást, vagy arra nem elég otthon hajtani magam?


Tudom, hogy ez így elég sok látatlanba, de remélem valaki tud segíteni.


2011. dec. 30. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:

otthoni edzés: [link]


étrend: [link]


eredmény: [link]

2011. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lenne rossz, köszönöm.Mások véleményét is meghallgatom.
2011. dec. 30. 10:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Bár ez a srác nem volt elhízott az elején sem, én túlsúlyos vagyok.
2011. dec. 30. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
a srác asszem 95 vagy hány kiló volt, az picit több, mint a tiéd :) egyébként meg egyszerű, csináld addig az első típusú étrendet, amíg el nem érsz odáig, hogy kezdenek látszani az izmaid :)
2011. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
POntosan mi is az a fehérje turmix?
2011. dec. 31. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:

mivel fehérjére szükséged van az izmaid megőrzése miatt, napi 100-120g (neked inkább 150-180g) ajánlott belőle. Ha megnézed, a csirkemell, túró, stb. elég sok fehérjét tartalmaz, tehát azzal is be lehet vinni, viszont sokan nem bírnak egyszerűen annyi kaját letuszkolni nap mint nap :D (pl. én). Nekik találták ki a fehérjeport, ami lényegében szinte csak fehérjét tartalmaz por formájában, meg némi ízesítést. Ez ugyanaz a fehérje, amit a húsokban, túróban, tojásban megtalálsz. A por ízesített, és hideg tejjel vagy vízzel összeturmixolva shake jellegű lesz. nekem epres ízű van, és vacsi helyett nagyon finom édesség is egyben :)

nem kötelező megvenni, mert elég drága (1kg márkától függően 6-7 ezer ft, és ami ennél kevesebb, azt tuti keverik cukorral, ami kb. halál a diétára), simán lehet pótolni, ha elég sok "szilárd" ételt meg tudsz enni. pl. 1 adag fehérjeturmixot lehet helyettesíteni 10deka párolt csirkemellel (magában, vagy max kevés zöldséggel), vagy 15 deka sovány túróval.

2011. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az eléggé sok. Alapból nem szoktam húst enni, mert undorodom tőle, szóval már az nagy dolog lenne, hogy eszem belőle, nem hogy ennyit :D
2011. dec. 31. 12:42
 8/8 anonim válasza:
Sok sikert hozzá! Én is tervezek lefogyni és remélem nekem is fog sikerülni :)
2013. szept. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!