Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Most mit csináljak? Ti jártato...

Most mit csináljak? Ti jártatok már így?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de egy kicsit hosszú leszek. Tavaly november végén döntöttem úgy, hogy belevágok a paleoba. Nem divatból, sokat olvastam hozzá, a pro és a kontra véleményeket egyaránt. Nem is volt semmi gond az átállással, egészen mostanáig. Pontosabban olyan két hete vettem észre, hogy megundorodtam a húsoktól. Mindegyiktől. Ha csak ránézek, látom magam előtt, ahogy a zsír lerakódik az érfalaimra. Rosszul vagyok már a szagától is. Ez akkor is igaz, ha pld. egy csirkemell van előttem, vagy egy darab hal. Emiatt az elmúlt napokban nagyon keveset ettem. Ma pld. egy karalábét, két répát és egy kis uborkát. Tudom, hogy ez nagyon kevés, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy húsfélét vegyek a számba. Emiatt ezalatt a pár nap alatt majdnem 8 kilót fogytam. ( Eleve sem voltam túlsúlyos. Pár hete még 56 kiló voltam, ja és 171 cm vagyok.) Mit csináljak most? Mi lehet az oka, hogy így átestem a ló másik oldalára? Ja azt még elfelejtettem leírni, hogy az olajos magvakkal is hasonlóképpen vagyok. Azoknál is úgy érzem, hogy csak zsír megy a szervezetembe és undorodom tőlük. ( És nem, nem vagyok terhes sem. Szóval ez sem lehet az oka.) Szerintetek ilyen esetben mit lehet csinálni?

2013. máj. 24. 21:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs más hátra, legyél vegetáriánus! Attól sem fogsz elhízni.
2013. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamitől undorodsz, azt ne erőltesd szerintem! Az ilyen szintű undornál szerintem egyáltalán nem érdemes ezt erőltetni. Nagyon finomak a sült/párolt zöldségek is, a neten is biztos rengeteg jó vegetáriánus receptet találsz. Aztán majd lehet, hogy egyszer újra megkívánod a húst. Nem tudom, hogy mi lehet az undor hátterében, de a helyedben nem rágódnék ezen.


A drasztikus, gyors fogyás viszont aggasztó.:( Én sem fogyok, pedig sokszor hetekig 1200 kalórián élek vagy annyin sem. Sült répát szoktam legtöbbször enni borsóval vagy cukkinivel. Imádom, de nálam nincs fogyás ezektől. Te akkor tényleg nagyon semmit nem ehettél, ha ilyen hamar lement. Remélem, azért "helyre billensz".

2013. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szervi ok nincs mögötte. Csak annyi, hogy nagyon keveset tudok enni. Ha a mai napi adagomat nézem, jó ha 500 kalória és ez így megy két hete. De tényleg úgy érzem, hogy eltelítődtem hússal, nem megy le egy falat sem. Fogyni meg nem akarok, nem is az volt a célom. De most minden ruhám lötyög vagy esik le.
2013. máj. 24. 22:03
 4/26 anonim ***** válasza:
Egyél mondjuk sok banánt, avokádót.
2013. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ez furcsa... Nekem sosem volt még zsírfóbiám, nem tudom elképzelni, milyen az... (Nem értem, miért a húst írod mindenütt, ha úgy tűnik, a zsír zavar.) De az elég egészségtelen, zsírra szüksége van a testednek, s ugyebár Te is tapasztalod, hogy nélküle elég nehéz elég kalóriát bevinni - bár nem lehetetlen, csak sok gyümölcsöt kell enned, sok más választás nincs (ott van a tojásfehérje, de az nem valami kalóriadús).

A hús kerülésével önmagában nincs gond, az még nem akadályozza a jóllakást szigorú paleóban sem. De ha nem bírod a zsír gondolatát sem, az durva. Amúgy főleg a csirkemellnél fura, az szinte 100% fehérje... Nem tudod, mitől lehet ez? Nem történt valami, ami megmagyarázhatná? A testednek KELL a zsír, a fehérje és sok anyag, ami minimális zöldségben nincs meg kellő mennyiségben...

Miért nem eszel legalább többet a zöldségekből? Minimális zsír is gond? Semmi mást nem tudsz lenyelni, mint némi natúr zöldséget? Ez nagyon fura, sosem hallottam még ilyesmiről.

2013. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy furcsa, ezért írtam, hogy esetleg más is volt-e már vele így. Korábban sem voltam nagyevő, de most, mintha kitették volna a gyomromra a megtelt táblát. A csirkemellet is extrém példának írtam. Az agyam tudja, hogy az fehérje, mégsem tudom megenni. Ráadásul mindig jó helyeken vettem a húst. Van nálunk egy jó kis termelői piac. Szóval rossz húst sem ettem, mégis ha csak rágondolok, vagy most, hogy írok róla....fúj!
2013. máj. 24. 22:27
 7/26 anonim ***** válasza:
Kicsit nem értelek. Írod, hogy megundorodtál a húsoktól és a magoktól, de ugyanakkor azt is írod, hogy látod, ahogy lerakódik a zsír rajtad. Nem rosszindulatból mondom, félre ne érts, de szerintem te fogyni akartál, ezért koplalsz, ezzel a humbuggal csak önigazolást keresel. Nem tudsz te semmit a paleórol, mert ha tudnál nem tetted volna fel ezt a kérdést. Főzzél pudingot kókusztejből meg tojásból, süss egy magkenyeret, mit tudom én annyi variáció lenne. De nem, te inkább nyers zöldséget rágcsálsz, hajrá!
2013. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ja és a tojás.... azzal kapcsolatban is hasonló averzióim vannak. Tényleg érthetetlen. Korábban jó étvággyal ettem a rántottát. Most rá sem tudok nézni.
2013. máj. 24. 22:29
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Súlyos táplálkozási zavarban szenvedsz. Én a helyedben elmennék egy dokihoz, mert ez már anorexia, még ha te meg is ideologizálod.
2013. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen pszichés gond, és nem ártana utána járni kezelni.


"ahogy a zsír lerakódik az érfalaimra" természetesen ilyen csak akkor van, ha gyulladás van a testben. Szervezetszintű gyulladás a gabona és cukorevőkben van! Tehát a problémád biológiai magyarázata megalapozatlan. Kényszeres, annak adnék igazat aki szintén pszichés betegségre gyanakodott.


De miért alakult ki? Túl rámozdultál a húsevésre, táplálkozás témára?


Lehet nincs komoly gond, pár hétig, hónapig vegánódj. Nem lesz bajod tőle, ha elég zöldet eszel és változatosan.

2013. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!