Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Most mit csináljak? Ti jártato...

Most mit csináljak? Ti jártatok már így?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de egy kicsit hosszú leszek. Tavaly november végén döntöttem úgy, hogy belevágok a paleoba. Nem divatból, sokat olvastam hozzá, a pro és a kontra véleményeket egyaránt. Nem is volt semmi gond az átállással, egészen mostanáig. Pontosabban olyan két hete vettem észre, hogy megundorodtam a húsoktól. Mindegyiktől. Ha csak ránézek, látom magam előtt, ahogy a zsír lerakódik az érfalaimra. Rosszul vagyok már a szagától is. Ez akkor is igaz, ha pld. egy csirkemell van előttem, vagy egy darab hal. Emiatt az elmúlt napokban nagyon keveset ettem. Ma pld. egy karalábét, két répát és egy kis uborkát. Tudom, hogy ez nagyon kevés, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy húsfélét vegyek a számba. Emiatt ezalatt a pár nap alatt majdnem 8 kilót fogytam. ( Eleve sem voltam túlsúlyos. Pár hete még 56 kiló voltam, ja és 171 cm vagyok.) Mit csináljak most? Mi lehet az oka, hogy így átestem a ló másik oldalára? Ja azt még elfelejtettem leírni, hogy az olajos magvakkal is hasonlóképpen vagyok. Azoknál is úgy érzem, hogy csak zsír megy a szervezetembe és undorodom tőlük. ( És nem, nem vagyok terhes sem. Szóval ez sem lehet az oka.) Szerintetek ilyen esetben mit lehet csinálni?

2013. máj. 24. 21:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%

Ezzel mindenképp orvoshoz kéne fordulni - elsősorban háziorvoshoz, aki majd eldönti, hogy dietetikushoz, vagy pszichológushoz irányít téged.

Addig pedig, ha attól nem vagy rosszul, valahogy pótold a fehérjét, pl. sovány tehéntúróval, vagy fehérje shake-kel. Ilyen helyzetben se feledkezzünk el arról, hogy fehérje nélkül a testünk önmagát emészti meg (lebontja az izomzatot)!

2013. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%

Akara, dietetikus vagy csak dietetikus növendék?


Ha orvoshoz kell mennie annak aki elkezd rögeszmésen félni a zsírosodástól, akkor a fehérjehiánytól és az izomvesztéstől való irracionális félelmet hova kell sorolni?

Az emberi szervezet nem bontja le magát, ahhoz szélsőségesen keveset kell enni. Túrót enni csak azért, hogy fehérje jusson a szervezetbe.. Na az már tényleg zsírosít, a tejtermék meg fogja emelni az inzulinszintet. Több hátránya lesz mint lehetséges pozitív hatása (hiszen az elmélet miszerint mindenképpen fehérjét kellene ennie.. egyszerűen zöldségekben is van elég - tartom ezt húsevőként).

2013. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
ilyen esetben mit lehet csinálni? pszichológushoz fordulni, mert ez semmi másnak nem köszönhető, csak az agyadnak. ahogy olvastam, amiket írtál, kb. úgy éreztem magam, mintha egy anorexiás beszélne. ők azok, akik tudják, hogy szükségük lenne az ételre, de mégsem tudják lenyelni. kérlek, kérd valaki segítségét (és ne itt), mert ez nem fog csakúgy elmúlni vagy megszűnni, és nagyon rossz következményei is lehetnek.
2013. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szerintem is étkezési zavar áll a háttérben, fordulj orvoshoz!
2013. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Tápi én sem értek most veled egyet, pedig általában igen. Ha valaki csak nyers zöldséget eszik az már nem paleo, ha valakinek zsírfóbiája van az nem paleo, az anorexia, és nem lehet vállrándítással kezelni, hogy majd megjön az étvágya, addig egyen 300 kalória zöldséget per nap, nagyon nem így működnek a dolgok.
2013. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

OFF:

<TaplalkozasHarcmuves, ha szerinted a sovány túróval túl sok zsírt visz be, illetve zöldségekkel lehet fedni a test fehérjeszükségletét, akkor nem állok le vitázni. Ha nem kap fehérjét a test, akkor az izmokból fogja kibontani, és kész. Napi 30-40 g fehérje biztosan nem elég, márpedig ez kb. 1-1,5 kg brokkolinak felel meg - ha már zöldségben méricskélünk. Nyilván sarkított a példa, hiszen nem hiszem, hogy egész nap csak ezt eszik (szerencsére) - de nem hiszem, hogy bárki megeszik kellő mennyiségű fehérjét, ha egyszer rá sem bír nézni a húsra.

A zsíszegény/sovány túró egy alternatíva, hiszen nincs benne zsír (najó, hazudtam, van benne 1 %) - ugyanakkor 14/100 g fehérje is, tehát eléggé meg tudná támogatni az embert a fehérjebevitelben.>


Akárhonnan is nézzük, a kérdező mindenképp orvos segítségére szorul - és nem arra, hogy belemagyarázzák, hogy ha egész nap zöldséget eszik, akkor majd jó lesz (mert nem lesz).

2013. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Akara, keversz.


A sovány túróval nyilván nem visz be túl sok zsírt.. mert nemigen van benne. Más kérdés, hogy mi a túl sok zsír? Lehet túl sok zsírt enni? A túró a tejfehérje miatt rossz.


A napi szükséges fehérje mennyiséget kik, mikor és hogyan állapították meg? Ugyan már.. napi minimális fehérjeszükséglet 0,8g /ttkg DIETETIKUS HÜLYESÉG. Semmi alapja nincs.

Egészséges felnőtt embernek ennél kevesebb mellett is megmarad az izomtömege. Testépítőknél más, alapból nagy izomtömeg sokkal könnyebben visszaépül.


De olyan nincs, hogy leépül az izom mert nem eszem sok fehérjét. Nem látunk rá példát, csak folyton az ijesztgetést.. Nem azért eszem fehérjét, mert különben elsorvadok hanem mert jó táplálék.


Orvosi segítségre szorul: OK! Nem is írtam (vagy igen?) hogy nem szorul segítségre.

Egyébként zöldségevéssel kapcsolatban hallgassatok meg néhány intelligensebb 'buta' vegánt. Nem úgy néznek ki mint akik alacsony fehérjebevitel mellett tökéletesen leépült testben élnének. Én nem bírom őket, DE mutatják hogy állati táplálék és sok fehérje nélkül is szépen lehet élni. Ez nem követendő, de fontos elvi tudás.

2013. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
kicsit nekem túlzásnak tűnik ez a pár nap alatt 8kg mínusz. ha ez igaz akkor jó nagy izomveszteséged lehet, ha megundorodtál a hústól.
2013. máj. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Megint OFF


TaplalkozasHarcmuves - én értem az álláspontod, de én igenis láttam példát erre, nem is egyet. Az más kérdés, hogy kinek mekkora izomzatot kell fenntartani, de minimális fehérjebevitelre szükség van - amit a zöldségek nem fednek le. A másik, hogy a vegák (már az értelmesebbje) is visznek be fehérjét, van olyan vega, akinek pl. a tojás, túró, stb. simán belefér - akiknek meg nem, azok is megoldják szójával mondjuk. Hallottam már olyanról is, aki fehérje shake-kel.

Én sem szeretem őket, az emberi testnek kell a hús - és kell a fehérje, gondold végig.

Még a szerinted rossz túróval pótolni valamelyest is jobb, mint nélküle lenni hónapokig, vannak persze a vegáknál említett egyéb módok - nekem hirtelen ez volt kézenfekvő. Márpedig nem több kg túró elfogyasztását javasoltam, de pl. napi 100 g az nem sok, és igazán hasznos lenne.

A kérdező által leírtak alapján, ha ezt folytatja, leépül a szervezete (ismételném, láttam már ilyet, nem csak riogatás), így célszerű.

2013. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy jó szándékkal írunk mind a ketten.

Jelenleg amit te írsz, könnyebben alátámasztható hiszen tudjuk milyen fontos a fehérjefogyasztás (meg ugye én is ezt pártolom).


Igazat adok, mert nem tudom tovább tartani bástyáimat :))

2013. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!