Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Balaton átúszás július 6-án,...

Balaton átúszás július 6-án, szerintetek megszakítsam egy napra a diétámat, vagy menni fog anélkül is?

Figyelt kérdés

Nem eszem gabonát, tejet és cukrot, meg kevesebb kcal-t viszek be alapból. Viszont át szeretném úszni a Balatont, és arra kell az átlag napnál több energia.. szerintetek aznap egyek csokit meg ch-dús dolgokat, vagy inkább gyümölcsből vigyem be a ch-t? Vagy energiaital? Adjatok tanácsot légyszi! Nem akarom elrontani az étrendemet, se a fogyásomat.

20/L 160 cm 60 kg.



2013. máj. 25. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok gyakorlott úszó.

Ha 5-10 foknál melegebb a víz, bármikor bevállalnám a Balaton átúszást paleo-val.


Ha te jól tudsz úszni nem kérdés. A cukor csak visszavetné az izomteljesítményedet. Húst egyél többet, ha kívánsz de nem muszáj.

2013. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Nem vagyok olyan pro az úszásban, de elkezdtem most futni, meg erősíteni, pár hét múlva meg az úszásra is gyakorlok kicsit, remélem menni fog így.
2013. máj. 25. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem inkább enervál a hagyományos, nem paleós szénhidrátdús táplálkozás... Próbáltam már ilyen szolid huszonpár km-es teljesítménytúrát fagyban, majdnem paleósan, túl kevés étellel (minden OK volt, igaz, az csak séta és kis hegymászás :)), s egy nem túl zabálós, jóllakásig evő pizzás-palacsintás nap után (inni alig tudtam pár kortyot és alig bírtam végigcsinálni, pedig alig volt szintkülönbség). De egyébként is észrevettem, hogy ha zsírdúsan csinálom a paleót, akkor sokkal jóllakottabb és energikusabb vagyok kevesebb kalóriából, mintha sok szénhidrátot ennék. Megjegyzem, azt még nem próbáltam, milyen, ha gyümölcsből viszek be sok szénhidrátot, kevés gyümölcsöt szoktam enni, amikor épp nem érik valamelyik fánk, az életmódváltásom pedig még csak pár hónapja történt. Majd kipróbálom.

Abban egészen biztos vagyok, hogy nem a csoki a megoldás számodra. Az energiaital sem, azt én akkor alkalmazom, ha félő, hogy másként elalszom a motoron. Inkább egyél aszalt gyümölcsöt, az elég tömény energia, ha szénhidrátot akarsz. De energiát zsírból még könnyebb bevinni, nem tudom, esetedben mi a megfelelő. Gondolom, valamennyi kell mindkettőből :)

2013. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Sokkal kevésbé vagyok fáradékony, mióta paleózom. Szerintem fölösleges CH-t bevinned.
2013. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen energia dús ételt egyél, de ne csak aznap, hanem elötte már napokban is.

Amiket írsz azokra van okod miért nem eszed?


Nekem a nagybátyám maraton futó, évente 4 maratont fut a világban.(hobby) ö mindent eszik, hetente 1-2x megy 30 km-t futni, de ö minden evö. Plusszban vannak étrend kiegészítöi azok nem tudom mi de gondolom a plussz energiára.


Amit mindenképpen ehetsz banán és szölöcukor. Egyél krumplit vajjal pl és banánt.

Èn még gyerekként versenyszerüen sportoltam, az egyik célnál épp majdnem össze estem, emrt elötte nap már nem ettem. Akkor rögtön szölöcukrot adtak és egy banánt, így egy pihenéssel jól is lettem. Mire az öltözöbe értem szuper jól éreztem magamat, még egy kanyart tudtam volna tenni.

2013. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Balatont akarram atuszni, akkor feherjeturmixot es energiazselet ennek boven...nem mellesleg, ha vagy olan kondiban hogy atuszd, akkor rohadtul semmi szuseged fogyasra ilyen adatokkal...
2013. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is megyek idén! :) Először, úgyhogy ha "nem fulladok bele", akkor már sikerként fogom elkönyvelni. :)

Én hiszek abban egyébként, hogy agyban dől el. Nem sikerült még ekkora távot medencében leúsznom, nálunk csak 25 méteres van, 3000 után már szédültem fordulásnál meg minden bajom volt, úgyhogy akkor inkább abbahagytam, de szerintem menni fog. :)

Könnyű kajákat kell, de azt bőségesen. A reggelim szerintem a megszokott magos zsömlém lesz paradicsommal, uborkával, retekkel és egyéb zöldségekkel, ami van itthon, aztán adj neki! :)

2013. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!