Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok! Okozott bármelyikőtö...

Paleósok! Okozott bármelyikőtöknek krónikus emésztési problémát a paleo?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron fokozatosan álltam át a paleóra, azóta tartom. December óta állandó puffadásom és szorulásom van, amire minden gyógymód hatástalannak bizonyult. A következőket próbáltam: több zsír, több rost, kevesebb rost, aszalt szilva, 100%-os szilvalekvár, kókuszzsír, gyógyteák (menta, édeskömény, gyömbér), kókusztejszínes kávé, rengeteg víz, reggeli torna, de igazán semmi se vált be, csak a hashajtó, amit viszont nem lehet rendszeresen szedni. Közben a paleós oldalakon mindenki arról áradozik, hogy mennyire helyrejött az emésztése az étrendtől, szóval pláne nem értem, mi a probléma velem. Gondolkoztam rajta, hogy esetleg stressz alapú a probléma, mert nehéz időszakaimban rosszabb. Az elmúlt hat hónapban egyedül akkor volt normális az emésztésem, amikor egy hasmenéses betegségből lábaltam ki és pár napig még nem jött vissza a szorulás. Történt már ilyen valamelyikőtökkel? Tudtok ellene bevált gyógymódot? (A paleo-ellenesek kíméljenek, ismerem a hivatalos étrendi ajánlásokat és teóriákat.)

2013. máj. 25. 15:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%

Nekem ritkán volt emésztési problémám, a paleótól sem lett. Sőt, azt vettem észre, hogy több jön ki, mint ami bement, magyarul a régen lerakódott dolgokat is kipucolta belőlem ez az étrend.


Leírnád, hogy miket eszel, mert arról még nem volt szó, csak arról, hogy mivel próbáltad az emésztési problémádat helyrehozni?

2013. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

ivilicious válasza:


az emberek nem szimpatikusak,akik próbálnak követni egy trendet,de nincs annyi akarta bennük,h lemondjanak egy sütiről. na,ezért fognak ők 40 évesen macskák közt fetrengeni! :D


Miért kéne lemondani? Rengeteg paleos azért diétázik, hogy meggyógyuljon...én is. Ez azt jelenti, hogy én egy életen át fogok diétázni és még remélhetően sokáig fogok élni :-D...ergo miért kéne lemondanom a sütiről, ha sütievés mellett is lehetek egészséges?

2013. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Ivilicious, gratulálok a szövegértésedhez, javaslom olvasd el újra az utolsó mondatomat!

Poiu, ezen már sokszor törtem a fejem, de nem emlékszem, hogy decemberben bármit is változtattam volna az étrendemen. Mondjuk sajnos csak január óta írok táplálkozásio naplót...:(

2013. máj. 27. 18:16
 14/24 A kérdező kommentje:

11/13

Általában a következőket eszem: tojás minden formában, jobb minőségű (adalék- és szójamentes, magas hústartalmú) virslit, szalonnát, kolbászt (régebben boltit, újabban piacról), főleg sertés- és csirkeételeket, sok kókusztejszínt és kevesebb kókuszzsírt használok, meg sok fűszert. Zöldségekből gyakori a paradicsom, paprika, uborka, hagyma, fejes saláta, ritkábban répa, zeller, e tekintetben igazából mindenevő vagyok. Gyümölcsből ami épp olcsó, kedvencem a szőlő, gyakran eszem narancsot, kivit, almát, mostanában már nektarint és epret is. Édesítőnek szacharin és ciklamát alapú port/tablettát használok. Nagyjából ennyi lenne.

2013. máj. 27. 18:22
 15/24 A kérdező kommentje:
Ja, nem tudom számít-e, de nyár óta elég sokat fogytam (bár már előtte is fogyóztam), kb. 10 kilót, így 58-59 helyett 48-49 kg vagyok.
2013. máj. 27. 18:25
 16/24 ivilicious ***** válasza:
0%
elolvastam az utolsó mondatod. csak éppen nem érdekelt, és nem állt tjában annak,hogy elmondjam a véleményem :))
2013. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%
Nézetütköztető kedd?
2013. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

(11-es voltam)

Nekem elég jónak tűnik az étrended. Persze egy pár dolgot elhagynék: virsli, mesterséges édesítők helyett pedig eritritol, vagy stevia, esetleg xilit. Vagy pl. nem tudom a kókusztej mennyiségét.

Talán más arányban eszed a dolgokat és ez nem klappol.

Ezt csak Te tudod kideríteni. Sok sikert!

2013. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18, sajons a xilit, eritrit és sztívia mellékízét nem szeretem, a virslit lehet, megpróbálom kiiktatni, bár nagyon praktikus, nem kell vele szöszölni.
2013. máj. 28. 15:55
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

Egy füstölt sonkával sem kell, és az jellemzően húsból van.


Allergiavizsgálatra vagy hagyományos kínai orvoshoz is el lehet nézni.

2013. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!