Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok! Okozott bármelyikőtö...

Paleósok! Okozott bármelyikőtöknek krónikus emésztési problémát a paleo?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron fokozatosan álltam át a paleóra, azóta tartom. December óta állandó puffadásom és szorulásom van, amire minden gyógymód hatástalannak bizonyult. A következőket próbáltam: több zsír, több rost, kevesebb rost, aszalt szilva, 100%-os szilvalekvár, kókuszzsír, gyógyteák (menta, édeskömény, gyömbér), kókusztejszínes kávé, rengeteg víz, reggeli torna, de igazán semmi se vált be, csak a hashajtó, amit viszont nem lehet rendszeresen szedni. Közben a paleós oldalakon mindenki arról áradozik, hogy mennyire helyrejött az emésztése az étrendtől, szóval pláne nem értem, mi a probléma velem. Gondolkoztam rajta, hogy esetleg stressz alapú a probléma, mert nehéz időszakaimban rosszabb. Az elmúlt hat hónapban egyedül akkor volt normális az emésztésem, amikor egy hasmenéses betegségből lábaltam ki és pár napig még nem jött vissza a szorulás. Történt már ilyen valamelyikőtökkel? Tudtok ellene bevált gyógymódot? (A paleo-ellenesek kíméljenek, ismerem a hivatalos étrendi ajánlásokat és teóriákat.)

2013. máj. 25. 15:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az étrended szerintem teljesen jónak tűnik, bár én nem eszem semmilyem feldolgozott húst és xilitet használok édesítésre, de csak pici mennyiségben.


Azt nem írtad, hogy paleo előtt is volt sokszor szorulásod?

Nő vagy? Gondolom a súlyodból következtetve.

Más panaszod nem volt paleo előtt? Miért kezdted el?


Sajnos túl sok hasznosat nem tudtunk neked mondani...

DE a helyedben MINDENKÉPPEN utánajárnék mitől van ez, mert ez nagyon nem normális tünet, főle paleo mellett szerintem.


De azért még megpróbálnám a lenmagok meg probiotikumot, hátha segít valamit...de talán ahogy előttem írták, még mindig eszel valamit, amire allergiás vagy...

2013. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
December előtt tökéletes volt az emésztésem. Már jártam dokinál, aki gasztroenterológushoz utalt, akinek az egyetlen tippje az IBS volt, meg hogy a gabonamentesség a probléma. Ez utóbbi szerintem nem valószínű, hiszen akkor miért nem akkor kezdődtek a tünetek, amikor elhagytam a gabonát? Az IBS valószínűbb, mert elég stresszes időket élek, de a paleónak elvileg azt is el kéne mulasztania.
2013. máj. 28. 18:20
 23/24 anonim ***** válasza:
52%
A stresszt nem mulasztja csak a táplálkozás eredetű IBS-t.
2013. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 poiu ***** válasza:
52%
Én passzolok. Helyedben kiiktatnék egy csomó mindent pár hétig (pl. kókusz), abszolút diéta (csirkemell + saláta) és ha rendbe jösz, akkor kéne egyenként visszarakni a kajákat. Ha nem jösz rendbe, akkor rendesebb kivizsgálás kellene.
2013. máj. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!