Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo vegetáriánus lehetséges?

Paleo vegetáriánus lehetséges?

Figyelt kérdés

Találtam egy blogot ahol a csaj ezt csinálta. Hosszú távon is tartható ?

Az alap hal, tengeri herkentyűk, tojás, zöldség gyümölcs es olajos magvak


2013. máj. 30. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Az nem vega, ha eszik húst... Mondják a halasak magukat ilyen pescariannak, de az akkor se vega.


Van paleo vega, sőt paleo vegán is, blogot legalábbis találtam már utóbbit.

A paleo vegát már kihívásnak szokták tekinteni, annyira azért nem nehéz, mondom ezt majdnem paleo majdnem vegaként :) A nyersvegánok is megvannak, bár sosem értem, hogyan s az ő étkezésük már nagyon közel áll a paleóhoz, hiszen csak nyersen ehető hüvelyest és gabonát esznek, az meg nem egy széles spektrum, táplálkozásuk zöme paleo kell legyen.

2013. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 poiu ***** válasza:

Definíció szerint nem, mert a kőkorszaki szakik ettek húst.

A valóságban bármin el lehet élni, én pl. ovo-lacto-pesco-disznó-marha-csirke vegetáriánus vagyok :-)

Valószínűleg azt akarja kifejezni a csaj, hogy nem eszi amit a paleosok nem eszenk, és ezen túl még nem eszik húst.

2013. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

"ovo-lacto-pesco-disznó-marha-csirke vegetáriánus vagyok"


Szintén.

Egyébként a vega-paleo is sokkal jobb mint a nyugati táplálkozás mindenszemét evése.

ovo-pesco vega paleo az pedig jelenlegi ismereteink szerint tökéletes.

2013. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Oké köszi de most akkor mi az az ovo pesco? Bocsi ha értetlen vagyok:)

Ha ezt akarom csinálni, de csak hallal es tengeri dolgokkal tojás nélkül sok zöldséggel az egészséges vagy mindenképp kell a hús?

2013. máj. 30. 15:28
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

A hal, a hús, a tojás egyformán jók. Jó, igazából a tengeri halak és állatok lennének a legjobbak az omega3 miatt, ez igaz. Tehát jobb mint a hús csak legtöbbünknek pont nincs se tengere, se félmilkás fizuja tengeri halra.


Ovo-pesco.

Szerény logikám és ismereteim szerint:

A vegetáriánus = csak növényt eszik (esetleg gombát, de állatokat nem).


Amit sorolnak az kivétel ez alól. Tehát pesco vegetáriánus = nem eszik állatot, kivéve a pesco.

Ovo-pesco vegetáriánus. Tojással is kivételez. Már csak a mamutbordát nem eszi meg.


Ovo-pecso-paleo-vegetáriánus: nem eszik gabonát sem, de tojást és halat igen :D

2013. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Oké megértettem végre :D


Hálisten én halakhoz könnyebben, olcsón hozzájutok, mint húsokhoz. ( lakóhely miatt)

Ki akarom próbálni ezt az ovo pesco paleo dolgot :D csak felek hogy nem lesz energiám amit eddig szalonnabol meg zsíros húsokból nyertem

2013. máj. 30. 15:54
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Egyél halolajt :D

Olajos magvat. Vagy találd ki hogy a paleo ovo-pesco-vegetáriánusba belefér a sertés zsír :D


Egyébként gyümölcsevő nyersvegánoknak is van erejük, energiájuk, sőt még izomzatuk is. Nem kell félni..

2013. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne energiád? A hal ugyanúgy hús, fehérje és zsír van benne, halból is van zsíros húsú, ha nem érződik, hogy mennyire az :)
2013. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Oké, eszek halolajt :D meg magvakat.

Azt hittem mindenki rám támad majd hogy márpedig húst enni kell :) de örülök hogy pozitív vélemények vannak. Köszi !!!

2013. máj. 30. 16:03
 10/20 poiu ***** válasza:
A paleoban nincs olyan, hogy kell enni, hanem az van, hogy bizonyos dolgokat nem jó enni. Ebben az értelemben mondhatja hogy ovo-pesco paleó...
2013. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!