Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo vegetáriánus lehetséges?

Paleo vegetáriánus lehetséges?

Figyelt kérdés

Találtam egy blogot ahol a csaj ezt csinálta. Hosszú távon is tartható ?

Az alap hal, tengeri herkentyűk, tojás, zöldség gyümölcs es olajos magvak


2013. máj. 30. 13:16
1 2
 11/20 anonim válasza:

nagyon-nagyon régen a böjtök idején a hal és a nyúl nem számított húsnak...

Gondolom a csaj is így számol a hallal...

2013. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

A keresztény böjtben a hal, a hód (elvileg) mind a mai napig nem hús, tehát fogyasztható.

Nem mintha egy időszak húsmentesség kárt okozna az emberi testben jó minőségű növényi táplálékok mellett :)

2013. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Éna zsidóra gondoltam, de igaz!

a keresztények a megbocsájtók magukkal szemben :)

Az nekem mondjuk tök mindegy a hal az hús. És fincsi :)

Főleg citromos fűszer "vajban" sütve

2013. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Judaizmusból vált ki a Kereszténység ha jól tudom, így nem véletlen a hasonlóság.
2013. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Az alap hal, tengeri herkentyűk, tojás, zöldség gyümölcs es olajos magvak"


Jó lesz az, ha hozzá tudsz férni.

Bár én úgy olvastam valahol, hogy nem jó csak tengeri halat enni...jó vegyíteni édesvizivel...meg a tengeri cuccokban sok a jód és nehézfém, főleg a nagy testű halakban, de persze lehet hogy ez hülyeség :-).


Csak még azt akartam mondani, hogy olyan cuki vagy, hogy itt aggódsz, hogy "de kell-e húst enni a paloban, ha halat eszik az ember"...hát a hal, az hús :-) :-) :-). De most komolyan :-D, vallás ide, vagy oda...tökmindegy.

Az egy állat volt, aminek a testét megeszed...hús, fehérje, zsír :-D :-)...hús.


Mondjuk a szervezet jelez, ha valami nem tetszik neki. Én pl. most 3 hétig rengeteg halat és herkentyűt ettem, de mostanra tök elegem lett velőle és inkább disznót, csírkét marhát kívántam enni :-)...

Szóval lehet így palozni, ahogy írtad, de szerintem lehet uncsi lesz egy idő után...de akkor majd eszel másféle húst :-).

Hajrá! :-)

2013. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 poiu ***** válasza:
Nehézfém: sajnos nem hülyeség, a tengeri halakban sok a higany. A mi busánk finom, olcsó és egészséges zsírt tartalmaz.
2013. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen erre is gondoltam, de lehet néha tartanék hús mentes napokat ( vagyis az én esetemben hal mentes napokat :D , de a kiigazítás miatt húsnak hívom :D) a higany miatt.

Még mindig jobb csak halat és tojást enni mint tápos húst, egy olyan állat húsát ami még legelőt sem látott.

Sajnos a bio gazdaságban nevelt állatok húsa meg nagyon drága . :(

2013. jún. 1. 09:15
 18/20 poiu ***** válasza:
:-)
2013. jún. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

én szemivegetáriánus vagyok .... ami annyit jelent hogy csirkehúst halat néha megeszik vagy más állattól származó ételt pl tejet,tojást is megeszik

én alkalmanként ha úgy hozza megeszem a csirkehúst, és megeszem a csirkét tartalmazó ételt de a húst nem eszem meg belőle, és én tojást sem eszek ha nem muszáj mert abból is kiscsibe születne.

2013. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia! Igen, létezik paleo-vegetáriánus, én is az vagyok, immár 3 éve! Amit a paleo megenged, zöldségeket fogyasztom, meg gyümölcsöket, magvakat, s a magtejeket. Emellett tojás, kemény sajt, ami állati eredetű. Egyáltalán nem problémás (nekem), s azt gondolom, hogy azért az ősember is ritkábban találkozott hússal, főleg, ha nem volt túl ügyes a vadászatban :)! Attól még szépen eléldegélhetett :D !

Rendszeresen (évente 2x) ellenőriztetem a vérképem (mivel pajzsmirigy-alulműködésem is van - s emiatt a zöldségek egy része is korlátozott), minden érték rendben (TSH- és koleszterin kivételével :) )

2014. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!