Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleoban szabad sajtot...

A paleoban szabad sajtot fogyasztani?

Figyelt kérdés
Egyértelmű lenne, hogy nem. mivel tejtermék, de számos paleo receptben olvastam sajt hozzávalót.. most akkor mi az igazság? :)

2013. jún. 3. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Egyértelmű hogy nem. De az ember mindig kompromisszumokat keres. Ugye csak nem leszek beteg egy kis érlelt kemény sajttól, ha mások sok sajtot esznek és viszonylag jól vannak...


Ez egy hozzáállás, mindenki maga eldönti hogy mi mennyit ér neki. A legtöbb ember egy kevés sajttól valóban nem lesz beteg, tehát egy kompromisszumos paleo-ba gondolom mehet. De ha idővel panaszokat okozna, akkor érdemes lehet elhagyni..

2013. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
a keménysajtot úgy hallottam, lehet :)
2013. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Julie S ***** válasza:
Mindenki belátása szerint fogyasztja, vagy nem fogyasztja. Aki tejfehérje érzékeny, annak felejtős minden tejtermék. A többieknek a hosszan érlelt, kemény sajtok elvileg beleférnek a paleoba, de csak kompromisszumként.
2013. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kemény sajtokat lehet fogyasztani. Én parmezánt használok a receptekhez, de csak keveset, mert nem egy olcsó dolog...
2013. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nagyontamas ***** válasza:
Szendi Gábor könyvében olvastam, hogy a tej magas inzulinválaszáért a tejsavó okolható. A sajtgyártás során a savótól szabadulunk meg, illetve a hosszan érlelt sajtokban a tejfehérjék fermentálódnak. Aki nem különösen érzékeny a tejre, mértékkel fogyaszthatja. Ezért találhatsz a receptekben sajtot.
2013. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!