Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Fehérjementes paleo reggeliket...

Fehérjementes paleo reggeliket keresek! Valami tipp?

Figyelt kérdés
Kipróbálnám 100 %-osan a paleot, de néha fehérjementesen kell étkeznem. Ezekre a napokra kellene reggeliötlet (kicsit bonyolultabb mint egy tál gyümölcs...), az ebéddel, vacsorával elboldogulok.

2013. jún. 4. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Paprika, paradicsom, lila-zöld hagyma, ruccola, retek, uborka összevágva, salátának oliva olajjal, tökmag olajjal locsolva.


Libazsír zellerrel mártogatva.


A zöldségekben is van egyébként fehérje, szóval a 'mentes' az túlzás. A paradicsom-paprika burgonyaféle, tehát nem mindenhol ajánlják őket. Betegségek esetén kerülendők lehetnek!

2013. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Paprika, paradicsom, lila-zöld hagyma, ruccola, retek, uborka összevágva, salátának oliva olajjal, tökmag olajjal locsolva. "- Ez nagyon finom, csakhogy ez lenne az ebéd....

Reggelire és ebédre nem szeretek ugyanazt enni.

A libazsír nem jó mert állati..ugyanis a fehérjementes az ebben az esetben állati eredetűt jelent.

Fehérjementes alatt az olyan állati eredetűeket értem mint hús, hal, tojás, tej. Gomba lehetne... de hogyan elkészítve ??

2013. jún. 4. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Elvesztettem 50 IQ pontot (bárminek is legye ez köszönhető). Vegyük úgy, mintha 80-as IQ-val akarnék válaszolni.


Tehát, egy zöldség salit kilőttünk mert az az ebéd. Lehet más zöldségeket is enni, én csak véletlenszerűen felsoroltam néhányat. De lehet céklát és zellergumót, karalábét sütni fokhagymával, chilivel (serpenyőben, igen ízletes).


"A libazsír nem jó mert állati..ugyanis a fehérjementes az ebben az esetben állati eredetűt jelent. "


Rendben, tehát akkor állatmentesen. A sült cékla, zellergumó mondjuk éppen vega.


"Fehérjementes alatt az olyan állati eredetűeket értem mint hús, hal, tojás, tej. Gomba lehetne... de hogyan elkészítve ??"


Na itt lett kevés az intelligenciám. De lehet mégsem.. tehát gombás étel lehet, értelmezem így. Gombát hozzá lehet pirítani felszeletelve a kókuszzsíron piruló céklához, zeller gumóhoz, karalábéhoz. De lehet bombából egy paprikást is rittyenteni (akár reggelire) kókusz tejszínnel, vagy anélkül. Sütőben is lehet sütni gombát, tölteni is lehet fűszeres zöldség krémmel.

2013. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
gyümölcssaláta :P
2013. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomos kaposzta, azzal mar majdnem jol lehet lakni... :D A mostani friss, ude kaposztabol igazan remek. De nyilvan mas fuszerezessel is meg lehet sutni a kaposztat, hagymaval...

Ja, ékezettelen üzemmódban voltam. Bocs, akinek feltűnt, nekem nem szokott.

Mi a gombát legközelebb kínai kellel fogjuk kipróbálni (most is az volt a terv, de a párom, aki csinálta, rém picit rakott bele, de szerintem valószínűleg mennek egymáshoz).


Ja, ez nem reggeli, de az ebéded meg nem ebéd, ha csak saláta. Zöldségcurry. Szinte mindenféle zöldség összedobálva, plusz pár gyümölcs is mehet (alma, körte, mangó, ezek már bizonyítottak), s nemcsak currysen működhet, hanem más indiai fűszerkeverékkel is, bár lehet, hogy akkor nem ugyanolyan zöldségek és gyümölcsök jók bele, kevés még a tapasztalatunk... A tandori masalásban mindenesetre volt paradicsom és szuper volt, főleg kókusztejjel...


A vegan paleo blogokon biztos vannak még ötletek, de én csak egy olyat ismerek, az is igen flancos, mindenféle extra veganoknak gyártok cuccal.

2013. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Szezámmagot este beáztatsz, reggel leszűröd, leturmixolod, adsz hozzá kevés szezámlisztet, útifűmaghéjat, fűszereket, sósan édesen, ahogy tetszik. Két sütőpapír között kinyújtod, felszeleteled, 200 fokon 20 perc alatt megsül. Kenhetsz rá magkrémet, avokádókrémet, kókuszzsírt... Amúgy mindenben van fehérje, egyedül a zsírokban nincs, már amelyikben. De miért nem ehetsz fehérjét reggel? Legalább jóllaknál. Gyümölcs nem ideális reggelire.
2013. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Csak zárójelben jegyezném meg, hogy a gomba nem növény, a fehérjetartalma igen magas, és állati tulajdonságokkal is rendelkezik. A gomba az gomba. Autotróf élőlény, nem képes fotoszintézisre, tehát nem növény.
2013. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*heterotróf, a gomba konzumens, az autótróf fotoszintetizál.
2013. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!