Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Így lefogyhatok?

Így lefogyhatok?

Figyelt kérdés
168 cm, 74 kg vagyok. 1 hete paleózom elsődlegesen fogyás céljából. Egy hét alatt annyi a tapasztalatom, hogy tele vagyok energiával. Sok zöldséget eszem, a napi gyûmölcsmennyiség nagyjából egy alma, egy marék cseresznye vagy 4-5 szem sárgabarack, kétnaponta egy banán pluszban. A húsmennyiség naponta nagyjából egy 10 centis házikolbász és egy marék tepertő. Ez persze változatosabb lesz, ahogy múlik az idő, sült, párolt husikat is beiktatok majd. az lenne a kérdésem, hogy ha kb. 14 kg-t szeretnék leadni, akkor csökkenteni kéne a fent írt husi vagy gyümölcs mennyiséget?
2013. jún. 23. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem valószínű hogy csökkenteni kell, ha elhagytad a gyors szénhidrátokat, akkor ennyi gyümölcsben lévő cukor mennyiség nem szokott gond lenni. De ez egyénenként változó lehet, én nem aggódnék.
2013. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 23. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tűnik soknak, én ennyivel lazán és elég normális ütemben tudok fogyni. Igazából sokkal több gyümölccsel is ez a helyzet. A (zsíros) hús nálam baromira segítene a fogyásban, mert laktat, de nem szoktam enni :) Ma kivételesen ettem egy vörösheringfilét :)

A gyümölcsön és húson kívül csak zöldséget eszel? Nekem az valószínűleg kevés lenne (nagyon-nagyon sokkal már kihúznám valahogy :)).

2013. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tojást is eszem, főleg reggelire. De a második nap paleos étkezés után azt vettem észre, hogy nem vagyok éhes egyáltalán reggel, így volt, hogy elmaradt a reggeli, és csak délben ettem először.

Mit lehetne még enni ezeken kívül? Magokra, aszalt gyümölcsre gondoltál?

2013. jún. 23. 21:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Főtt ételt is eszem természetesen, bár nem minden nap. Ma pl. lecsót ettem ebédre, tegnap, pénteken zöldséglevest. De épp most olvastam, hogy pl. a tésztát lehet helyettesíteni párolt sárgarépával is, így holnap ki is próbálom, főzök egy jó kis milánóit.
2013. jún. 23. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Zöldséglevesbe lehet tenni májgaluskát, simán a májat megcsinálod gombócnak és a levesben megfőzöd, persze zsemle nélkül csináld a galuskát, de akár reszelt répát is tehetsz hozzá, fokhagyma, bazsalikom és tojás.

Darálthússal töltött cukkini, hagyma, paradicsom, paprika

Különféle pörköltel lecsós alapon, resztelt máj csalamádéval, cukkini,tojáspörkölt

párolt spenót sült hússal, baconbe tekert csirkemáj, rakottételek-pl rakottzöldbab-zöldbab, darálthús, tojás, zöldbab, darálthús, paradicsomszeletek

székelykáposzta rizs nélkül, húsgombóc fűszeres paradicsomszósszal, csontleves tészta helyett főtt hússal, frankfurtileves krumpli nélkül, betyárleves tészta nélkül, halászlé tészta nélkül, lecsósmáj

gulyásleves krumpli és nokedli nélkül, ham&egg

sült hal, főtt tojás, főtt tarja,

dió, mogyoró, mandula, pisztácia

2013. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Harmadik voltam.

#4: A tojásra és magokra gondoltam, nálam azok alapvetőek, de mivel én alig eszem húst, tojással "pótolni" pedig óriási mennyiség kellene, szükségem is van rájuk. De szeretem is a magokat, sokoldalúak is... Amikor pedig vega paleo ketogén napokat tartok, meg is lennék lőve nélkülük :D

2013. jún. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!