Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyhatok-e kb.20 kg-t 4...

Lefogyhatok-e kb.20 kg-t 4 hónap alatt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 19:45
 1/7 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok,175cm magas és 78 kg. Voltam már konditeremben egy próba edzésen ahol az edzőm szerint 1 hónap alatt 5 kg megy le ha persze rendesen és rendszeren edzek és megfelelő az étrendem. Minden nap megiszom 2l sima csapvizet, plusz még naponta kb.4-5 dl zöld teát. Étrendben pedig gyümölcsök és vajkrémes kifli néha csirke vagy pulykamellel. Ezt persze napi 5x. Edzeni is járok heti 5x ahol 5 perc futással bemelegítek,1 perc sétával kicsit fújok 2-vel kisebb sebességen majd futok egy állandó tempón 14 percet. Összesen 20 percet töltök futópadon, ezalatt 2-3 km-t megteszek majd pihenés nélkül megyek át biciklire és ott egy huzamban 30 percet tekerek .10km-t és 180 kalóriát égetek. A biciklinél minden nap egyel nehezebb szinten tekerek. Az étrendhez még annyit, hogy azért ezt a kifli, vaj, húst választottam mert 12 éves koromban lefogytam 15 kg-t semmi mozgás nélkül . Csak annyit csináltam, hogy kb.3 hónapon keresztül minden étkezésre egy zsemlét ettem sima párizsivel. De ez sajnos a 6 év alatt visszajött rám. Bármilyen segítség jól jöhet! Sikerülhet-e így?
2013. jún. 23. 19:46
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A kalóriadeficites módszert választottad akkor gondolom. A zsemlés sztori alapján. Tehát kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.


A gond az, hogy ez csak addig működik, amíg tartod. Tehát ha egyszer megint többet eszel ,akkor megint visszahíznod.


Én az életmód váltást javasolnám. Egészséges étkezés, mozgás, és soha a büdös életben nem kell többet fogyóznod.

2013. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm.Szakított vele a párja,alig evett lement róla 15kiló egy hónap alatt.Azóta se hízta vissza. Egy másik másfél hónapon keresztül nem evett mást csak paradicsomot és uborkával.rólam egy 20 kiló jött le és tartja a mai napig.:-)
2013. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálam inkább ilyen "örökletes" kövérség van. Se anyukám se apukám nem kövér, semmi felesleg nincs rajtuk. Egyik mamám volt ilyen, mint én kinézetre is hasonlítunk, arc stb. Szóval ha ezáltal van rajtam felesleg akkor mi a legjobb annak érdekében, hogy a fogyásom tartós legyen ?
2013. jún. 23. 20:10
 5/7 anonim válasza:
Velem is ez volt, elhagyott a barátom, és lement egy 10-es. Érdekes, mert valamelyik nap volt a bankettünk, úgy bekajáltam vacsorára, meg másnap is folytattuk a bulizást a többiekkel, annyit ettem, mint életemben sosem, mégis fogytam fél kilót. Nem tudom hogy csinálom, már akármennyit eszek, csak fogyok, bár ez nem valami szerencsés. :/
2013. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dieta ***** válasza:

Nyugodtan fogyhatsz a kalóriadeficites módszerrel.Bár valóban vissza hízol ha vissza állsz a régi étrendedre de ez minden módszerre igaz. Jelenleg nagyon divatos gyorsan sokat fogyni de ennek ára van ,ha a testsúlyod egy százalékánál többet fogysz hetente senki nem garantálhatja ,hogy a bőröd képes a fogyás mértékéhez összehúzódni. A túlzót kalóriamegvonásra a szervezet az emésztés hatásfokának javításával reagál. Ha időnként tud tartalékolni azt fogja tenni de nagyon fog ragaszkodni a már tartalékolt energiához így növelve az éhínség túlélésének esélyét. Mindenkinek meghatározót testsúly tartozik adott kalória menyiséghez ha az aktivitása nem változik.

Az egészséges ha a heti fogyás mértéke kevesebb mint a testsúly egy százaléka.

A napi energia bevitel nem lehet kevesebb mint 1200 kcal nőknek 1500 kcal férfiaknak.

A kalória deficit:

1. 10-20% = Kíméletes fogyás

2. 21-25% = Mérsékelt fogyás

3. 26-30% = Agresszív fogyás

4. 31-40% = Nagyon agresszív fogyás (kockázatos)

5. 40% felett = Veszélyes (nagyon kockázatos)

Ez akkor is érvényes ha egyébkén még bőven az 1200 / 1500 kalória felet vagyunk.

2013. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
0%
Szerintem nincs esélyed, mert egy újgazdag buta liba vagy. Ezen kéne változtatnod, legalábbis a libaságon. 4 x4 hónap alatt nem fogyhatsz 20 kg-t. KIs alázat a saját testedhez (ami kizárólag a Te problémád) jót tenne. Vajaskifli - miért nem dupla szaltó hátra?
2013. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!