Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szeretnék áttérni a paleo...

Szeretnék áttérni a paleo szerinti étkezésre. Olvastam könyvet, cikkeket. Tudom az elméletet. De hogyan működik a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Leírnátok hogyan működik az átállás a kenyér és gabona mentes étrendre?

Fogyni 6 kgot szeretnék. De fontosabb, hogy megszünjenek a régóta tartó egészségi problémáim. Ezért szeretnék belevágni.


2013. jún. 24. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A gyakorlatban? Megfogod a kőbaltát, amit előző nap csiszoltál élesre, és elindulsz mamutot keresni... Milyen problémáid vannak? Mert azokat talán inkább orvossal kellene megbeszélni.
2013. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy működik, hogy holnap reggeltől a szalonnás tojásrántottád mellé nem eszel kenyeret, eszel mellé viszont sok-sok salátát. Délben a húsod, halad mellől ugyancsak elhagyod a krumplit, rizst, nokedlit, etc. helyette párolt zöldség vagy saláta.

Ilyen eccerű!

2013. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, ahogy a második írja, egyszerűen elhagyod s alapvetően zöldséget eszel helyette. No ez remekül megy, ha szoktál húst enni, ha nem, akkor kicsit neccesebb a dolog, de ott is segít a remek paleo gasztroblogok olvasása és egy kis kreativitás :)

Ha hiányzik a kenyérféle, lehet magkenyeret sütni (elég hasznos akkor is, ha 1-2 napra elmegyek s nem tudok főzni, egy boltban én nehezen veszek olyasmit, amit meg tudok enni és laktat is) s nem egy érdekes új étel honosodott meg nálam az életmódváltásom óta :)

2013. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
A gyakorlatban úgy valósul meg, hogy állandóan a kaja körül járnak a gondolataid, mit és hogyan fogsz megenni, elkészíteni, mindenre rá kell készülni előre. Mi olyan problémád van, amin csak ez segíthet ugyan?
2013. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Julie S ***** válasza:
100%

Mindenkinél másképp működik. Én egyszerűen nem vettem és nem ettem többé kenyeret és gabonából készült (gluténtartalmú) termékeket. Először nem hittem el, hogy ettől nekem jobb lesz, de az, hogy rögtön nem fájt a gyomrom étkezések után, fenntartotta a kíváncsiságomat az első napokban.


Kell egy fél év, vagy év, mire az emberben letisztul, hogy mit mivel szeret, miből mit csinál és hasonlók. Az addigi szokásokból bőven van mit leépíteni és közben újakat kell felépíteni. Sok gondolkodás, kísérletezgetés és tapasztalás vár rád, de ez nekem inkább kaland volt, mint teher. Én élveztem az új szokások felvételét és az egészségem javulása csak még jobban megerősített benne, hogy végre életemben először jó irányba haladok és végre értem, mit miért teszek, nem csak a sötétben tapogatózom. Azóta ugyanolyan automatikussá vált minden, mintha egész életemben mindig is így ettem volna.

2013. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

(Harmadik voltam.)

Nekem inkább csak 2 hónap volt, de kellett egy kis idő, az bizonyos. Ez nyilván változó, nálam ugye nehezített a hús szinte teljes hiánya és könnyített az, hogy pl. bolti vackokat korábban is nagyon ritkán ettem. Ahogy Julie S, én is pozitívan éltem meg a kihívásokat (kivéve, amikor éhes voltam és kicsit sok időt töltöttem a konyhában, de ez utóbbira hajlamos vagyok, szeretek főzni és kísérletezni :D csak hát ambivalens az időtényező miatt). Nekem mondjuk nem volt különösebb egészségügyi problémám, de így is jobban érzem magam, energikusabb vagyok, valószínűleg az eddiginél is több olajos mag miatt végre megnőtt a körmöm s egyéb apróbb pozitív változások történtek. Még ha nem is vagyok paleós, csak nagyon-nagyon közel állok hozzá.

2013. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt én is gondoltam, hogy egyszerűen elhagyni mindent, amit a diéta nem enged. De nekem ez az egyik napról a másikra dolog nem megy.
2013. jún. 25. 18:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam pl. a magkenyeret, mert az segíthet :) Nekem teljesen pótolja a kenyeret, sőt annál sokkal többet ad, jobban szeretem és jóllakom tőle. Az ételek skálája pedig nem csökken, csak részben más dolgokat eszik az ember. De ha leírod, hogy mivel van gondod, biztos lesz valakinek ötlete. (Vannak érdekes lények is, akik bármit paleósítanak... Más paleósok viszont lenézik még azt is, aki magkenyeret eszik. Főtt tésztát nekem se jut eszembe csinálni, de habkönnyű galuskát már raktam nem paleo levesbe :P)
2013. jún. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyanezekkel a gondokkal, fóbiákkal vágtam bele 5 nappal ezelőtt!!!

Üdvözöllek táborunkban!


Szóval:

- ha még van kenyered, szeletenként zacsizd be, rakd a fagyóba! (biztonság-érzetet ad!)

- búzaliszt-készletet ugyanígy rakd el a szekrény legmélyére (majd amikor már lejárt a szav.idő = kidobod)

- végy lenmaglisztet, ebből tudsz (ha van egyéb kelléked hozzá) kenyeret sütni, de biztosan tudsz lángost, palacsintát, hasonlókat sütni, nokedlit kavarni (paleos receptek kismillió van a net-en), amikor már úgy érzed, hogy kell valami kenyér-tészta-féle!

- én vettem rizslisztet is, abból akartam nokedlit kavarni, vagy a liszt nem való hozzá, vagy rosszul készítettem, szóval az még eddig nem jött össze. :)))


Jegyezd meg: elhagyod

- a búzalisztet és az abból készített cuccokat

- a cukrot

- a tejet és tejtermékeket

- szárazbab, egyéb száraz hüvelyesek!!!

- a krumplit és a rizst (Szendi Gábor szerint ezeket esetenként minimális mennyiségben azért előveheted!)


Gondold végig, ezeken kívül mennyi féle-fajta kaja van még!!! :)))


Amivel kezdtem:

- sertés-pörkölt (az említett nokedli lett volna hozzá), a végén köret-nélkül

- rántott cukkini paradicsom-salátával

- rácponty (krumpli helyett) vékonyra szelt cukkinival


Vacsira lehet: karikára szelt karalábot pakolsz meg felvágottal, zöldpaprikával, főtt tojással, amivel akarod.

Vagy a felszelt zöldpaprikát pakolod meg, és akkor mehet rá valami saláta-féle vagy leveles, vagy káposzta-saláta, hasonlók


Akarok még a héten káposztával töltött palacsintát, ill. köles-fasírtot készíteni.


És ne feledd: a húsokat bármikor, bármilyen formában, a zöldségeket szintén, a gyümölcsöket azért célszerű megválogatni, ch-tartalmuk alapján!

2013. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

hiaba írjatok a paleos kenyeret,az mégsem olyan mint a rendes kenyér,én két hetig birtam,de hat szó szerint undorral ettem,a felet a macskak ettek meg,a gyomrom miatt tanácsoltak.ket het utan meg nem bírtam és jól bezabáltam rendes kaját:))

egyedül a paleos sütik finomak.

a gyakorlatban meg úgy müködik hogy vannak ételszállitó cégek és onnan rendelsz,sok a a választék.

2013. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!