Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok: nálatok ma mi lesz...

Paleósok: nálatok ma mi lesz az ebéd?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tükörtojás nyers káposztával és hagymával. Imádom.
2013. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
-újhagymával
2013. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sûlt csirkecomb párolt grillfűszeres zöldséggel, de ha netán nekem nem jutna már a zöldségből, akkor paleó spenót lesz a köret.
2013. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Finomakat esztek. Bár mondjuk én a káposztát nyersen nem nagyon tudom elképzelni, de biztosan egészséges.

A párolt csirkecomb + párolt zöldség is fincsi. Meglehet, hogy vasárnapra kiveszem a fagyóból a pulykacombot, és azt párolom meg.


Én ma ebédre készítettem: cukkinit és baromfi-virslit vékony csíkokra vágtam (kb. mint a gyufaszál) és szálára vágott dinsztelt hagymán átforgattam sóval-borssal, mint a borsos tokányt. Főtt rizzsel. Bár nem tudom, ez utóbbi mennyire paleós. (Az igazság, hogy már nagyon szeretnék valami normális nokedli vagy főtt tészta-kaját, de még ez nem jött össze, pedig már egy egész hete paleózok!) :))

2013. jún. 28. 11:25
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Cukkinis cucc is jó lehet! Mondjuk én "szerencsés" vagyok, mert imádom a nyers zöldségeket, és liszt-tej érzékenységem is van, édesért nem vagyok oda, tehát nálam a paleo "adta magát". Elvileg a rizs is tiltólistás, de az még nem gáz.

Amúgy kell pár hónap mire ráállsz a dologra és nem is mindenkinek való ez az étrend.

Szerintem az sem baj, ha néha kikacsintasz.

2013. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk, amikor barátomnak csináltam a tojásos nokedlit, összefutott a számban a nyál az illattól.:D De aztán elhessegettem a gondolatot, csak durva puffadás lett volna a vége.
2013. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ha a rizsliszt glutén-mentes, akkor elvileg a rizs is mehet.

Tápi itt egy másik kérdéshez is odaírta, hogy rizst ajánl fehérje-bevitelre valakinek.

Szóval dilemmáim vannak elég sokféle-fajta kajával kapcsolatban. Bízom benne, hogy előbb-utóbb majd nálam is kialakul egy olyan rend, rendszer, amely az eredményt is meghozza, és különösebb hiány-érzetem sem lesz.

2013. jún. 28. 11:53
 8/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk az édes és cukros kajákkal nekem sincs gondom, kb. 30 év óta cukrot szinte nem használok a főzéshez. Sütni tésztákat nem szoktam, a kenyér- és főtt tésztafélék (no és a nokedli!!!!) hiányoznak inkább! :))
2013. jún. 28. 11:55
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Rizst lehet enni, nem szabad nagyon szigorúan venni a dolgokat, ha nem vagy allergiás vagy beteg.

Cukorral meg nincsen gondod, fél siker!

2013. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Banya92 válasza:
100%
Ha tényleg paleozol és komolyan veszed akkor rizst is tilos enni, mert magas a glikémiás indexe... 80 körüli, tehát a vércukor szintet megdobja elég rendesen... valamint a virslit se nagyon ajánlanám, mert sok mindennel van tele, aminek köze sincs a húshoz és paleohoz :D
2013. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!