Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleosok, hogy bírjátok az...

Paleosok, hogy bírjátok az alkoholmegvonást?

Figyelt kérdés

Nem vagyok alkoholista, de szoktam bulizni és ilyenkor iszogatni is.. mióta paleózom (3 hete) persze nem ittam, de itt a nyár és bulik is lesznek.. ti ezt hogy oldjátok meg? Nulla alkohol?


20.l



2013. jún. 3. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tequila lehet, ha jól tudom.

Én mondjuk száraz vörös vagy fehérbort szoktam. Nem sokat de belefér

Csak sört ne!

2013. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A sör is szénhidrát meg az alkohol is, szóval túl sok különbség nincs benne. Próbálj meg nem agyoncukrozott italokat inni, hogy ne növeld feleslegesen a szénhidrát bevitelt, amúgy ez a paleo egy életmód, nem egy vallás, szerintem egy sör vagy egy két feles belefér néha, nem azért paleózunk, hogy szenvedjünk miatta. De ez csak személyes vélemény.
2013. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem vonom meg az alkoholt, még sört is iszom, nehogy már ne, igaz, "majdnem paleósnak" tartom magam :) De sosem ittam sokat, s igazából meglennék nélküle (simán vannak alkoholmentes hónapjaim, már úgy értem, több hónap zsinórban), de nem látom be, minek mondjak le róla. A kedvenc italaim speciel nem paleósak, de nem hiszem, hogy mondjuk évi 3 feles Glenlivet probléma lenne. Vagy nyáron havi pár sör és évente 1-2 liter száraz vörösbor, de az már paleo :P
2013. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Julie S ***** válasza:
69%
Jól. Sosem szerettem az alkoholt. :D És nem is voltam/vagyok jól tőle, így sosem ittam, ha nem volt muszáj. Mostanra már a muszájról (udvariasságból elfogadásról) is teljesen leszoktam. Nincs szükségem álmosságra, gyengeségre és kiadós fejfájásra ahelyett, hogy jól is érezhetném magam. :)
2013. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Kenyérmegvonás, alkoholmegvonás.. igényszint kérdése. Ha egészséges akarsz lenni, akkor úgy fogod fel, hogy így jobb.


Én belehalnék. Kiszáradnék alkohol nélkül. Néhány hét alatt, mint a sivatag. Nem lenne ami feloldja a sok zsírt amit megeszem. Jó házi bor, pálinka.. ezek adnak értelmet (egy alacsonyabb szintű, egyszerűbb) életnek :D

2013. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem vagyok paleós (nem tudok lemondani a tejszínes ételekről), de alkoholt sosem iszom.. Hidd el sokkal jobb, ha észnél van az ember.. Bulikban amikor régebben megkísértettek mindig azt hajtogattam magamban, mennyire jó, hogy holnap éber leszek, nem lesz bajom, mennyire jó, hogy nincs büdös pia szagom és igazi nőként tudok viselkedni, nem egy részeg libát látnak bennem.. A barátaim először furán kezelték a dolgot, de mára mindenkinek természetes.. Ja és még egy előny.. mehetek kocsival..:)
2013. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én száraz fehérbort szoktam inni és ha jól tudom azt szabad is. Én is paleós vagyok.
2013. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Minden alkoholos ital alapja az etanol. Azt pedig cukortartalmú oldatok erjesztésével nyerik. Vagyis ott van bennük a szénhidrát. Akkor az hogyan fér bele egy szénhidrát ellenző életmódba?
2013. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom úgy, hogy a paleó nem szénhidrát ellenző életmód.


Vagy úgy, hogy az én kémia tanáraim már egy falhoz szögeztek volna és módszeresen kezdenék tüzes vassal stimulálni érzékenynél érzékenyebb testtájaidat..


Az alkoholban, alkoholos italokban hogy lenne már szénhidrát? Hát leerjed. A gyümölcsben is ott van a szénhidrát (sőt, cukor) de a borban már kevés van, hiszen alkohollá erjed (mondjuk maga az alkohol nem egészséges, lényegében egy enyhe idegméreg közel sem autentikus paleo de ez más kérdés).

Én azt mondom a vodkában, pálinkában nincsen cukor,

Sok lesz komám a vér-al-ko-hol (rímelt)

2013. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs bennük szénhidrát, akkor ezt mivel magyarázod?

[link]

És ezek csak a sörök.

2013. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!