Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » IBS - betegek. Nektek bevált...

IBS - betegek. Nektek bevált az Atkins diéta vagy ha nem akkor, tudnátok adni tanácsot?

Figyelt kérdés

IBS-em van , ebből is a hasmenős, hasgörcsös fajta.


Amit ehetek bármilyen hús,tojás, joghurt, hal,vaj, sajt, répa, banán, krumpli, fehér lisztből készült ételek, fehér rizs, rizs krispies (nem tudom a magyar megfelelőjét)fehér lisztből készült kekszek.


Teát, tejet és vizet ihatok meg Vodkát, de az nincs tervben:D


Viszont szeretnék fogyni és eddig az Atkins diéta a tűnik hatékonynak.


Mellette edzek naponta, de az nem elég. Valaki tudna tanácsot adni? Köszönöm



2013. jún. 26. 14:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A barna kenyeret v bármilyen magvas ,barna lisztes dolgokat , ne is mondjátok ,mert attól rosszul leszek.

A reggeli müzlifélék is ki vannak zárva, abból se tudok 1 falatot se enni.


A gyümölcsöket meg zöldségeket majd egyesével kell próbálnom.


Ja igen! Tudnátok mondani jó fajta édesítőszert?


A nyírfacukor nem jó:S

2013. jún. 26. 14:26
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem IBS-em van rendszeres hasmenéssel, szóval nekem diétáznom nem kell, így is legalább 9 kilót kellene híznom, hogy normál közelében legyen a súlyom.

Nálad ez nem gond? Mert ha igen és beraksz még egy diétát is, az elég durvának hangzik. Mikor kezdődött nálad ez a betegség? Nálam 5 éve kezdődött és az alatt rengeteget fogytam fogyókúra nélkül is.

2013. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én nem fogytam 1 kilót sem attól ,hogy megy a hasam.


2 éve kezdődött el durván, de kiskorom óta problémám volt a hasammal.


Meg én minden reggel gyógyszerrel kezdek ,tehát megakadályozom a hasmenést. 2 szem Codeine-t szedek, de előtte loperamide-t szedtem. A codeine azért jobb mert ,igaz ,hogy függőséget okoz ,de nem múlik el a hatása, nem szoksz hozzá.


Ha nem szedném ezt a gyógyszer akkor biztos többször menne a hasam ,de így ezzel nincs gond, ezért szeretnék fogyni.:)

2013. jún. 26. 16:29
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem enném a helyedben (fogyás ÉS az IBS miatt)


- a búza tök mindegy milyen színű

- tej, tejtermék

- rizs


Zöldségeket, húst, tojást, teát.. gyümölcsöket van értelme enni. Jó táplálkozással az IBS is meg fog szűnni.

Az Atkins jó diéta-fogyókúra. De az egészséges táplálkozás még a betegségedet is kezelné ám.

2013. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mit nem ennél a lisztes dolgokat ? Vagy melyikre értetted?


Egyébként eddig is segített ,hogy sok mindent kihagytam, csak épp keresgélek, mi lenne a legjobb:)

2013. jún. 26. 21:18
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom de nekem a zöldség, gyümölcs, tea is gondot okozz. Eleve citrusféléket, hagymát, paradicsomot nem érdemes enni, plusz nekem szinte minden gyümölcs necces.

Azt mondják a diéta sokat számít hát nálam nem sokat ért, plusz folyamatosan beteg és vitaminhiányos voltam. Mondjuk nekem nagyon durva IBS-em van, mert sokat stresszelek és az tovább ront a helyzeten.

2013. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A gabona lektinek, glutén eleve irritációt okoz.


Tejet, gabonát egészséges ember sem eszik (nem szabadna) na kialakult problémákkal meg aztán pláne nem kéne.

2013. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

És mivel szoktad pótolni a kenyeret/tésztát? ( ha pl olyan étel van amihez azt kellene enni)


Süteményeket sem szoktál enni soha?


A tejjel egyébként kismértékben semmi problémám szerencsére.

2013. jún. 27. 08:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Káposztát eszem helyette meg cukkinit. De nálam nincs olyan étel amihez eleve kenyeret ennék EZÉRT helyettesíteni kellene a kenyeret. A kenyérrel helyettesítettem régen a zöldségeket, de átgondolva ez értelmetlen volt.


A kis mennyiségű tejtől nincs problémád. De nem arra utaltál a kérdésedben hogy irritábilis bél szindrómád van?


A tej pedig károsítja a bélfalat, ÁBSZ-t okoz, most akkor nem értem pontosan beteg vagy-e, vagy nem (dehogynem, amúgy értem én, csak elég lazán veszed az állapotodat).

2013. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 poiu ***** válasza:
Kenyér helyett (akár pizza alapnak is): reszelt zöldség (pl. karfiol) + tojás -> mikro 10 perc, megfordítod, még perc.
2013. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!