Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Puffadás? Lehet attól volt,...

Puffadás? Lehet attól volt, mert két hete nem eszem ilyen összetételű ételeket?

Figyelt kérdés
Második hete tértem át paleo életmódra, azóta semmi tiltottat nem eszem, kivéve a reggeli kávé mellé egy pici tejet. Tegnap vendégségben voltunk, és hát a húslevesen kívül egyik kaja sem volt igazán paleo, de ettem a konfliktus elkerûlése miatt. Utána szó szerint rosszul voltam, ügy fel volt puffadva a gyomrom, akkora volt a hasam, mint egy 5 hónapos terhesé, a szelekről már nem is beszélve. Mindent egybevetve nagyon szarul éreztem magam.
2013. júl. 1. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos megtapasztaltad hogy a hagyományos étkezés milyen jó hatással van a legtöbb ember testére (emésztésre, stb).


Igen, valószínűleg kicsit érzékenyebb lettél, kezdett kiürülni a tested most meg hirtelen lesokkoltad.

2013. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy mondték előttem innen látható mennyire jót tesz a nem paleo étel ;-).


Valószínűleg, hogy korábban is voltak hasi panaszaid (paleo előtt), csak nem volt feltűnő, mert megszoktad a teltség érzést (puffadást).

Elkezdtél palozni és "letisztult" a hasad, eltűnt a puffadás. Kényelmes lett a hasad.


Ráettél lisztes-tejes dolgokat, amire úgy reagál a szerevezeted, ahogy korábban a paleo előtt is, de most feltűnő a rossz érzés, mert a paleótól kényelmes volt már a hasad.


Ez sajnos ilyen, a szervezet jelez ha nem tetszik neki valami...de erre a jó a félreevés :-), sokat lehet tanulni belőle.

:-)

2013. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
átérzem a helyzeted Kérdező, csak reagált a tested a rosszra. nem kéne olyat enned még a konfliktusok elkerülése végett sem, mert sokat számít az a kis méreg is:/ mire kiürül. amúgy nekem is felpuffad a hasam olyankor, de én 6 hónapos terhesnek nézek ki.. és nem szokott vhogy hiányozni.
2013. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismerős :) Én egy kevés glutént vagy cukrot probléma nélkül elviselek, de ha sok, akkor a következő napon vizet is alig tudok inni s nem vagyok jól. Pontosabban nagy tapasztalatom nincs ebben, mert az első alkalom után nem csináltam ilyet, brutális volt :D S igen tanulságos.

Igaz, nekem a régi étkezésemben sem esett jól a sok glutén, ezért is hagytam el. Ugyanez igaz a páromra. Hasonló volt a tejjel, már sok éve nem iszom, de a túró volt az első, ami már gyerekkoromban is azonnal s túlságosan eltelített, elrontva a gasztronómiai gyönyöröket... Ami baj, hedonista vagyok :)

2013. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nagyon kellemetlen volt, ráadásul ma párosult hozzá egy jó kis hasmars is, ali értem el a klotyóig. : )

Remélem, hogy most már kellőképpen kitisztultam, de azért bekészítettem az Espumisant. ;)

2013. júl. 1. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon megérzek minden nem odaillőt.

A cukrot a hasam úgymond nem érzi meg, csak épp kóma leszek tőle, mert leesik a cukrom.

A liszt és tej viszont kicsinál, a hüvelyes is...mondjuk a tej, az túró szerű sajt nálam, tejet ezer éve nem ittam, már paleo előtt sem.


Krumpli/rízs annyire nem csinál ki...csak attól is elálmosodom, de gyomors/bél ügyileg semmit sem érzek.


Szóval jó az ilyen megtapasztalni, mert ott a bizonyíték, hogy nem tesznek jót, első kézből ;-).


De mondjuk én több napig szoktam szenvedni utána, a gluténtól főleg! De ott zéro tolerancia van, hacsak nem csempésznek valami kolbászba bele, ami nem látszik, hogy ott van...fél órán belül felpuffadok.

:-)...

2013. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnézést az élelmiszer'hamisításért' az egész élelmiszeripar nevében :(


Majd életem munkásságába beleveszem hogy ilyen lehetőleg NE lehessen. Nem lesz könnyű.

2013. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!