Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Írtok nekem könnyen elkészíthe...

Írtok nekem könnyen elkészíthető paleós édességeket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Chia-magos barackpuding, az pont aktuális. De a kókuszos (akár tejes, akár reszelékes, én a kókusztejkészítésből megmaradt reszeléket is szoktam használni) gyümölcspépek is jók, akár krémként, akár fagyasztóba rakva fagyiként. Fagyira egyéb receptek is vannak, én még nem találtam meg az igazit, a páromnak viszony bejöttek.


Nem annyira kőkemény paleo vonal, mert cukrot tartalmaz mézként (nem tudom, normális édesítőszerrel milyen, az állaga kissé más lehet), de házi csoki: kókuszzsír, kakaó, méz. Én kávét is szoktam bele rakni s ami elég fontos, egy pici kesudió, az rengeteget dob rajta. Persze ez még turbózható, csináltam már aszalt barackos, pisztáciásat is, az jól néz ki.


Érett, puha banán kakaóval kikeverve elég jó csokipudingot ad, pici édesítésre még szüksége lehet, de ez ízlés dolga.


Gyümölcsturmixot is lehet készíteni. Én csak gyümölcsből szoktam, pici vízzel, néha kókusszal, de biztos nem rontja el a tojás sem, elvégre az van a klasszikus turmixokban is...


Ketogén paleo: kókuszzsír, darált mogyoró, némi gyümölcs (pl. a málna igen jó bele, amúgyis a legketogénebb az alacsony CH miatt :P). Ha több napra utazunk el, gyümölcs nélkül mindig viszek egy dobozban, mert ez az, ami végig eláll és eléggé laktat. Még gyümölcs nélkül is édeskés a mogyoró miatt.


De vannak jó kis paleo gofrik is...


Vagy a kókuszkrém: kókuszreszelék, citromlé, citromhéj (fontos, sokat dob rajta), valami édesítő, némi mazsola, mehet bele gyümölcs is... De akár kesudió vagy mogyoró is.


De tojást is kevertem már össze mákkal és mikróztam s ettem édes változatban, már nem emlékszem a részletekre, de nem nehéz, csak kreatívan :)


Most ezek jutottak eszembe :)

2013. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyümilé hígítva, zseltinnal pudingosítani.

Amúgy 1. válaszoló tippjei, én is kedvet kaptam ilyenekhez :D

2013. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ha édesség-éhes vagyok akkor mindig ezt készítem, mert gyorsan készen van, olyan mint paleo előtti időimből a kókuszgolyó vagy csokibomba. Íme a recept:

4 evőkanál kókuszreszelék, 4 evőkanál darált mák, 4 evőkanál darált dió (ezek közül bármelyiket helyettesítheted mandulával, de nekem az drága) 2 evőkanál kókusztej, 2-3 evőkanál kakaópor (attól függ mennyire szereted keserűen) 4 evőkanál eritrit (ha van otthon valami gyümim akkor összenyomkodom villával és azt is hozzáteszem). Az egészet kézzel összedolgozod, majd amikor szépen összeáll akkor golyókat készítesz belőle. A golyókat kókuszreszelékbe, dióba, mandulába, szezámmagba stb. gurgathatod, vagy hagyod ahogyan van, majd hűtőbe teszed. Én már hűtés előtt behabzsolok belőle, szóval csak a maradékot pakolom hűtőbe :)

Remélem neked is úgy fog ízleni mint nekem :)

2013. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!