Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ezt a paleolit étkezési-hobort...

Ezt a paleolit étkezési-hobortot nők találták ki?

Figyelt kérdés

Vagy valami teszoszteron-hiányos himnemű, aztán várta, hogy a nők ráharapjanak?


Mert gondolj már bele, tartott többszáz évig, mig az emberiség elérte, hogy rendes, tápláló kajákból is bőség legyen (most igy a fejlett világ keretein belül gondolkodva). És akkor a nők meg jönnek a hülyeséggel, hogy gyüjtögetett élelmiszereket kell enni?


Ebből is látszik, hogy a nők nem igazán érzik át, hogy mekkora munka volt a férfiak részéről, hogy két kezükkel felépitették ezt a modern világot.


Azt se veszik észre, hogy azért fekszik nekik ez a paleo étrend, mert alig dolgoznak és kevés energiára van szükségük. Ha éhesek lennének, akkor ennének.


Ellenben valahogy sose lesz divat az, hogy majd zsákruhában járjanak, valami hasonló tudományos köntösbe eröltetett ezoterikus idea miatt. Mert az öltözködés nagyon is fontos számukra, hogy érvényesülni tudjanak a mai társadalomban. A kajálás annyira nem az érdekük.


U.i.: nem tévedt el a kérdés, mert ez a nemi szerepkeröl szól, és akkor mégis hova irhatnám ki, ha nem ide?


2013. júl. 17. 11:31
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
92%

Csöppet provokatívra fogtad a figurát nem?

Ha bármely -izmusban szenvedsz menj pszichológushoz.

(-Izmus: feminizmus, sovinizmus, stbstb...)

Nem kell szapulni a másik nemet, nem egyedül a férfiak építették a társadalmat, vagy ahogy írtad a modern világot... Mert nő nélkül te sem születsz meg... ;)


26F

2013. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
ettöl függetlenül mégse én rinyálok, hogy én ugyan gyereket nem szülök, mert nem vagyok egy tenyésztehén.
2013. júl. 17. 11:46
 3/28 anonim válasza:
85%
Te beteg vagy, kérdező.
2013. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
A kérdezőt most hagyta el vagy szarvazta fel a volt nője és rendkívül haragszik a női nemre, majd elmúlik.
2013. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Szórakoztató a logikád. Gondolom annak szántad, nem vártál ennyi hülyeségre komoly választ.
2013. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
nekem az a szórakoztató, hogy a nőkkel mennyi hóbortot ki tudnak fizettetni. Mert a nők impulzivak és könnyen rájuk lehet sózni mindenféle hasztalan dolgot.
2013. júl. 17. 12:46
 7/28 Julie S ***** válasza:
68%

Kérdező, te ismered a paleolit étrendet/életmódot, vagy csak azt hiszed, hogy ismered? :D

Szerintem te valahol nagyon elvesztél a félinformációk között és a saját kis fantáziáidban. De legalább szerzel nekünk ezzel pár vidám percet. :)

2013. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miről beszélsz, de hogy nem a paleóról, az egyszer biztos.
2013. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

source: wikipedia


"A paleolit táplálkozás alatt többféle étrendi megfontolás érthető. A két legelterjedtebb megközelítés: 1. Mit evett az ősember..."


'nuff said.

2013. júl. 17. 13:13
 10/28 anonim ***** válasza:
54%

Hogy mi?


Példaértékű, edzett és erős, szükség esetén erőszakos és teszetoszó-szteronban igencsak bővelkedő hím vagyok, mondhatni paleózom mégis miért találta volna ki nő?


Egyrészt legalább annyi okos férfi van mint nő, tehát férfiak is rájöhettek ezen táplálkozási forma előnyeire (arról nem beszélve hogy a paleo sok száz kutatási munkán alapszik, férfi-női kutatók vegyes munkáin..)


Namármost mindegyikőnk ősei leginkább a paleo-hoz hasonlóan étkeztek, keményítőben gazdag termesztett növények és tehéntej nélkül, ha egy férfi halat fogott vagy kagylót, vagy leölt egy állatot azt nem a nő találta ki.. Ugyan úgy a férfiak is benne voltak az ember életmódjának és táplálkozásának evolúciójában mint a nők.


Furi a kérdés. A paleo szerintem nagyon maszkulin táplálkozásmód tud lenni: állatok lemészárlásával és felzabálásával. Ez igen macsós szerintem. A bogyó gyűjtögetés pedig a férfiak yin oldala, kellemes elfoglaltság növényeket gyűjteni a természetben. Halászó-vadászó életmódot pedig nők és férfiak hasonló sikerrel űzhetnek, ha belegondolunk a vízi állatok gyűjtögetése nem követel meg nagy izomerőt, ha elszakadunk a mammut vadászat eszményképétől, a hagyományos életmód teljesen 'uniszex'.

2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!