Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » 2 hónap paleózás után még...

2 hónap paleózás után még mindig édesség-függés?

Figyelt kérdés

Minden szuper, semmi nem hiányzik, de egyszerűen az édesség utáni vágyamat nem tudom csillapítani. Van itthon 80%-os csokim, abból szoktam kétnaponta 1 kockát megenni, de ez mellett megőrülök, naponta vannak ilyen hullámaim, hogy nekem muszáj egy kis édességet enni, és végső elgyengülésemben hozzá is nyúlok pl. egy kis túró rudihoz.

A másik, hogy amióta paleózom, délután fél 2-ig egyszerűen nem jut eszembe enni, mert nem vagyok éhes. Eszem délután valamit, aztán gyümölcs, zöldség, és este amikor hazajön a férjem, és a gyerekeknek is vacsorát kell adnom, remeg a gyomrom az éhségtől, és akkor állok neki a házikolbásznak vagy szalonnának, vagy ami éppen van és belefér a paleóba. Ezeket hogyan lehetne kiküszöbölni?


2013. júl. 25. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A paleó egy baromság, nem a mai embernek való.Az oké, hogy az ősember így kajált, de az nem ismerte az édességeket a gyorsakajákat, nem kellett lemondania róla.Lehet egészségesen kajálni, de ahhoz nem kell iylen szigorúságot betartani.Ha megéhezek egy túrórudira, csokira akkor megeszem és kész.Ebből az lesz, hogy felfogod adni, megfogod unni ezt az egészet.
2013. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a diétával kapcsolatos véleményeket szeretnék, hanem a kérdésre szeretnék választ kapni...
2013. júl. 25. 09:25
 3/9 Julie S ***** válasza:
74%

Mi a baj az esti evéssel? Én is szoktam! Sosem mennék éhesen aludni, ha nem muszáj.


Az édesség utáni vágy pedig örökre megmarad (hiszen ez természetes, ösztönös dolog), de a mai felfokozott mértékéhez képest mérséklődik és kicsit átalakul. Én két hónap paleózás után még simán naponta 2 kocka étcsokit elfogyasztottam, ha nem többet. De idővel ráuntam és lassan kikopott a szokásaim közül.


A szokások megváltoztatása a legtöbbeknek kis lépésekben, hosszú idő alatt lesz csak sikeres. Addig meg inkább paleós édességeket, vagy (aszalt/friss) gyümölcsöt válassz és lassan szoktasd magad a mindig kicsivel kevésbé édes ízhez. Előbb-utóbb elmúlik a túlzott édesség utáni vágy.

2013. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... Nem biztos, hogy tudok segíteni, de spekulációba bocsátkozhatom...

Az édességvágy nálam elmúlt a glutén- és keményítős cuccot kerülésével egy időben, pedig azelőtt igen gyakori volt. A kilengéseken kívül (a keményítő formájú szénhidrát valahogy hozza az édességvágyat) akkor fordult még elő, ha túl keveset ettem. Ha rendesen jóllakom, akkor esélye sincs. Írtad, hogy nem jut eszedbe enni, lehet, hogy hirtelen rájön a tested, hogy éhes s innen adódik a csokivágy? Az enyém lazán megcsinálta ezt párszor, hiába logikátlan, mert éhségre enni kell (de az édesség kalóriadús és gyorsan bevihető, az összetétellel pedig ilyenkor nem foglalkozik szegény kis éhező testem, pedig amúgy nem hülye).

Ez a fizikai édességvágyra vonatkozik, ha egyszerűen csak kívánod, mert eszedbe jut, milyen kellemes is az, az más, de azt szerintem könnyebb is legyűrni, hisz nem valódi testi igény.


Az ismerős, hogy délelőtt nem is vagy éhes, nekem volt eleinte, hogy ahogy írod, este túlzottan megéheztem, az valóban nem jó. De egyre inkább ráálltam arra, hogy többnyire valamit reggel is eszem, ha az csak egyetlen tojás is. Ha este teleeszem magam, semmiképpen nem tudok reggel enni, de valahogy a majdnem-paleóval, amit csinálok, jött, hogy kevesebbet eszem este és többet reggel, mint régen (régen a kalóriabevitelem zöme a vacsora volt, most sem eszem sokat úgy délután 3-4-ig, de mégis kiegyensúlyozottabb a dolog). Nyilván ne egyél, ha nem tudsz, de egy kicsi, könnyed valami beleférhet a délelőttjeidbe, ha egyszer tapasztalod, hogy nem jó, ha nem eszel...

Jobb ötletem nincs, szerintem majd kialakul, figyeld a tested jelzéseid, próbálj ki dolgokat...

2013. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de számomra picit érthetetlen, hogy mi a probléma. A net tömve van mindenféle paleós finomsággal, sütikkel, tortákkal, ha édességet kívánsz egyszerűen megsütöd magadnak valamelyiket... Nem hiszem, hogy ördögtől való lenne elfogyasztani délutánonként 1-2 szelet süteményt vagy tortát. Ettől még megmarad a paleó jellege a dolognak és semmit sem rontasz el vele.
2013. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 showmesthing ***** válasza:
a drasztikus szénhidrát-megvonástól általában az ember még inkább kívánja az édes- CH-dús finomságokat. de hidd el, hogy tökéletesen egészségesen el tudsz élni ezek nélkül életed végéig. az esték valóban nehezk, azt javaslom, hogy igyál meg egy fehérjeturmixot vacsora előtt. a protein laktat és akkor elkerülöd az esti falási rohamokat. az is felmerülhet, hogy inzulinrezisztenciád van, ebben az esetben az ember vércukorszintje olyan alacsonyan van estére, hogy bármit felfalna.
2013. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Igazat adok annak aki elítéli a paleozást...

Tapasztalat:1hónap alatt tropa lett a gyomrom-savat hánytam:S

Ha nem lenn ennyi E betű a kajákban-nem lenének elhízott emberek:)

Anyumék zsákszámra ették a csokit 79ben és mégse voltak elhízva:D meg narancsbőr is alig volt

egyél normálisan!!süss magadnak othon kenyeret,mert kell az a csúnya szénhidrát-és kenj rá barna cukros lekvárt-nem leszel édesség hiányos:)

De ha mikor mit mennyit -betartod és mozogsz-és kerülöd az E betűt-röhögve el éldegélsz Paleo nélkül is:)

2013. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

ezt a szegényt is beszippantotta a paleo...

olvasod amúgy magadat? 2 naponta 1 kocka étcsokit mer megenni? egy jobb étcsokiban max 35g CH van 100g-ban, de 1 kockát mer csak enni...

ez aztán a boldogság...

ÉBREDJ FEL!

2013. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgyis abba fogod hagyni mert nem bírsz magaddal.
2013. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!