Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szeretném elkezdeni a Paleo...

Szeretném elkezdeni a Paleo diétát, ezt ajánlották mivel sok a súlyom! Valaki tud tanácsot adni aki csinálja?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 13:40
 1/6 schocko ***** válasza:
23%
Én csak azt tudom, aki eredetileg úgy éltek, azoknál harminc év alatt volt az átlagéletkor...
2013. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Inkább ch csökkentett étrend és leheletnyi paleo keveréke.

Költséghatékonyabb is és ésszerűbb, illetve nem kell többféle vitaminbogyót szedned, mivel a paleo mellett muszáj szedni... így legalább természetes módon beviszed a táplálékkal.

A paleosok kicsit mániákusok :)

2013. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Julie S ***** válasza:

Mániákus, mi?! Igazán édes az ilyen kis kedves szurkálódás...

A paleót lehet egyszerűen és költséghatékonyan is űzni, illetve lehet belőle egy roppant drága divatdiétát is csinálni. És igazából ezt bármelyik étrenddel ugyanígy elő lehet adni...

Vitamint szedni pedig mindenkinek ajánlott, aki ipari termelésből származó élelmiszereket fogyaszt. De természetesen el lehet vegetálni alacsony vitamin szintekkel is, főleg úgy, ha valaki még sosem tapasztalta meg a különbséget.


Nem tudom, milyen tanácsra vágysz, de az interneten, illetve jó pár eddig megjelent könyvből le tudod szűrni a lényegét és szerintem el is tudod ezek alapján dönteni, hogy bele akarsz-e vágni, vagy sem. Konkrétabb kérdésekre konkrétabb válaszokat is lehet adni, de az interneten számos tapasztalatot is találsz blogokon, weboldalakon, ezen kívül recepteket is bőséggel. Tekintsd meg pl erre a kérdésre az első választ: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__paleo-dieta__46598..


Amúgy nekem a paleo egy kényelmes és megbízható étrend és életmód immáron majdnem négy éve, úgyhogy én is csak ajánlani tudom.

2013. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 válasz.


Ha a következő 30 éven át gondolkodnának a hibán, vajon rájönnének mi az? Nem biztos, mert nem idő kérdése.. az elme vagy át tud fogni egy problémakört.. például hogy a paleót nem 30 évig élő emberekről mintázták, vagy egy élethosszon át képtelen lesz megérteni.

2013. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nagyontamas ***** válasza:

Először is azt ajánlom, hogy olvass utána, mert ha tudod mit miért teszel, akkor sokkal könnyebben boldogulsz!

Talán kezd el itt [link]

Ételekről itt tudhatsz meg többet [link]

Konkrétabb kérdésekre konkrétabb válaszokkal is tudok szolgálni.

2013. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt megjegyzed és megszívleled, hogy milyen fajta ételeket célszerű elhagyni az étkezésedből (4-5 féle és semmi más), a tények-tévhitek blogban nagyon szépen fel vannak sorolva

Különböző oldalakon találsz kismillió olyan ételt nyersen, főzve, sütve, amelyekkel bővíteni tudod az eddigi ételeid körét,

A lényeg, hogy éhezni nem fogsz, a fogyással szemben légy türelemmel, az étkezési szokások megváltoztatása előbb-utóbb meghozza az eredményt is.

Ahogy nem egyik hétről a másikra lettél túlsúlyos, az ideális testsúly elérése sem fog 1-2 hét alatt megtörténni.

És ha néha-néha elcsábulsz valami most elhagyott, de nagyon hiányolt étel esetében, nem dől össze a világ. Majd a következő étkezésnél, vagy éppen a következő naptól már nyugodt lélekkel fogod folytatni a paleot, nem kell kétségbe esni. Egyre kevesebbszer fogsz elcsábulni!

2013. aug. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!