Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Segítetek elkezdeni paleózni?

Segítetek elkezdeni paleózni?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, és gondoltam, kipróbálom a paleolit diétát. Segítenétek pár kezdő jótanàccsal, hogy mire figyeljek és jól tudom-e az alapokat?

Alapvetően húsokon, zöldségeken, tojáson (kiv. hüvelyesek és krumpli) és - módjàval - gyümölcsön élnék. Az első kettőből annyit ehetek, amennyi jól esik? Mert az a fő gondom a diétákkal, hogy az állandó éhséget nem bírom, meg hogy sosem lakhatok jól.

És igaz, hogy sok paleósnak elmúltak a falásrohamai? Ez is gond nálam.

Húsok közé lehez sorolni a kész termékeket is? Pl kolbász, virsli, vagy ezeket teljesen hanyagolni kell?

Van akinek segített a paleo megszabadulni a csoki-màniától?

Ha sportolok, nem okozhat gondot a szénhidrát hiánya? Lesz elég energiám?


2013. máj. 4. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha sportolok, nem okozhat gondot a szénhidrát hiánya? Szénhidrátot eszel, csak az a kérdés hogy milyet.


És igaz, hogy sok paleósnak elmúltak a falásrohamai? Nem ingadozik annyira a vércukor szint tovább tart ki az étel, tovább birod majd, zsírt fogsz enni gondolom attól sokáig jól lehet lakni.


Magát az étrendet nem ismerem, csak félig-meddig, de ajánlom hogy olvasd el a könyvet és akkor mindennel tisztába kerülsz.

2013. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hónapok óta paleózom és nincsenek falásrohamaim. Miért ne lakhatnál jól? Csak az nem mindegy, hogy mivel.

Jó minőségű kolbászt minden további nélkül ehetsz, a virsli szemét. Energiát a zsiradékból nyersz.

2013. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

"Energiát zsiradékból nyersz" - ez pontosan mit jelent? Miket kell enni, amelyekben jó zsiradék van?

És milyen könyvet keressek? Címet tudtok? Esetleg neten nincs fent valahol?

2013. máj. 4. 19:18
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én már 10 hónapja paleózom, tényleg elmúltak a falásrohamaim. Előtte 8 éven keresztül gyakorlatilag folyamatosan fogyóztam, a jojó-effektus miatt nem tudtam megtartani azt az ideális súlyt, amit nagy nehezen elértem, de ez a probléma a paleóval hála Isten megoldódott. Annyira jó érzés úgy enni, és jól lakni, hogy az ember nyugodt lehet afelől, hogy nem jönnek rá vissza a kilók... És egész idő alatt nem ettem csokit, pedig előtte iszonyú nagy csokirajongó voltam. (Amúgy lehet kapni paleó csokit, de nekem nem hiányzik.) Edzés után javasolt enni gyümölcsöt, más szénhidrátra nincs szükség. Virslit is lehet jó minőségűt kapni, meg sok más dolgot is, csak hát ezek elég drága mulatságok. Paleóban szokták javasolni a magokat (mandula, tökmag, pisztácia...), de ezeket azért nem jó rendszeresen fogyasztani, mert sok fitát van bennük, ami egy csomó hasznos ásványt megköt és kiürít a szervezetből. (Állítólag, ha a többi étkezéstől több órával külön eszeget az ember ilyeneket, akkor ez a hatás kevésbé érvényesül.)

Szóval én nagyon elégedett vagyok ezzel az életmóddal, és sok sikert kívánok hozzá Neked is!

Írj nyugodtan, ha van kérdésed, most hirtelen leírtam, ami eszembe jutott.

2013. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdezö vagyok, de lenne egy kérdésem.


Már sokszor olvastam, hogy zsirosat egyenek, akkor nem lesznek éhesek. Volt olyan valaki, aki azt irta, hogy 3 tányér csülökpörköltet vacsorázott.

A kérdésem: ehhez mit eszik, mert ugye a gabonákból készült dolgok tilosak, viszont ha ezt megenném kenyér/krumpli nélkül (akár csak egyetlen tányérnyit is), akkor utána órákig hasmenésem lenne töle.

Akik paleoznak, azik hogy oldjak meg, hogy ne legyen ilyen gondjuk?


A másik gond a reggeli: nekem a tejeskávé (cukor nélkül) meg fél zsömle vajjal az, amit eszem. A kávét tej nélkül nem tudom meginni, mert rosszul leszek töle, meg fogalmam sincs, mit lehetne a zsömle helyett enni, mert reggel nem tudok nehéz, zsíros valamit enni (hasmenés lesz belöle)


Köszi a tippeket elöre is.

2013. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kávét miért iszod, ha nem jó, legalább feldob?


Én reggelire pár szelet felvágottatt szoktam, sajttal és 1 paprikával. kb 3 perc nincs időm reggel itthon enni, de pár óráig el vagyok vele.

2013. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Keménytojástól pl. garantáltan nem lesz hasmenés.
2013. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

zsírokat lehet előzőleg homogenizálni, egyébként arra van az epénk, hogy homogenizálja és könnyedén megemészthessük őket. ha valakinek problémát okoz a zsírfogyasztás, akkor már eleve olyan probléma van az emésztésével, amit érdemes lenne kezelni. (reakció egy hozzászóló néhány kérdésére zsírral kapcsolatban).

Egyébként főleg a tengeri állatok zsírja lenne ideális, kinek mennyire megfizethető.. A sertés, kókusz zsír abszolút jól elmennek.


Feldolgozott húsokat általában érdemes kerülni, csak nézzük meg az összetevőket. Hiába "hús', ha közben szója és cukor, ízfokozó van benne akkor az már régen nem hús. Eleve egy tápokon nevelt állat húsáról beszélünk, aztán még a gyakori adalékanyagok.. Ideális esetben a hús az húst jelent, a zöldség pedig zöldséget :)

2013. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Old New LifeStyle ***** válasza:
27%

5. válaszoló!


Paleo előtt a reggeli zsíros dolgokkal, nekem is hasonló problémáim voltak! Ezért egy kaukázusi kefírrel indítottam a napot valami zsömle-kiflivel.

Paleo óta semmi bajom sincsen a zsíros kajákkal még reggel sem! Eleinte rendszeresen sütöttem a paleó kenyereket és azt ettem a rántottához, kolbászhoz, szalonnához stb... Mostanában van, hogy akár 1-2 hétig nem is eszem paleos kenyeret sem.

Reggelire simán megeszem magában zöldségekkel a rántottámat vagy házi füstölt kajákat, bármit!


Kérdezőnek:

Igen a falásrohamok tutira eltűnnek, ha "rendesen" eszel.

Kolbásznál figyelj az apró betűre és megbízható helyről vásárolj. Virslit lehet találni azért szója, glutén és cukor menteset is.

Valaki írta itt előttem ,hogy drágák, evvel nem értek egyet mert, amióta paleozom virsliből 2db-ot eszem, előtte 4-nél kevesebbet sosem! 2db virsli 2500.-/kg áron számolva durván 280 Ft!


A paleo, ha jól csinálod hamar megszabadít mindenféle édesség függéstől! A gyümölcsökkel is óvatosan mert, segítenek hízni és sokat enni! :)


A szénhidrát igényt bőven fedezik a zöldségek! A gyors szénhidrátokra pedig semmi szüksége az embernek!

Sportoláshoz is lesz energiád.

2013. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Kávét miért iszod, ha nem jó, legalább feldob? "


Mert egyrészt szeretem az izét (tejjel), másrészt a koffein segit elinditani a napomat. Viszont feketén igen erös szivdobogást kapok töle, akkor is, ha nem túl erös.

2013. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!