Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hol lehet jó minőségű feldolgo...

Hol lehet jó minőségű feldolgozott húsárut kapni?

Figyelt kérdés
Ami a paleóban is fogyasztható, tehát pl. olyan kolbászt, szalámit, májkrémet, amit "tiszták", gluténtől és egyéb veszélyes anyagoktól garantáltan mentesek?

2013. aug. 14. 01:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A piacokon.
2013. aug. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ott sem mindenki a sajátját árulja. Szerintem ha háznál veszed, akik vágnak disznót, az a legbiztosabb.
2013. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem az a legbiztosabb, ha magad csinálod.

persze, ezt nem tudja mindenki megoldani.

2013. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs falusi rokonod, barátod, akitől tudnál venni?
2013. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tecsó -> pápai házi füstölt májas ~ 1400.- (olcsóbb mint a szójás ízfokozós sz.arok)


Piac.. de piacokon is árulnak keményítős, ízfokozós kolbászt.. konkrétan egy jó hentessel kell összeismerkedni, lehetőleg saját árut áruljon, és meg tudja mondani hogy melyik az a termék amibe cukrot, ízfokozót tettek, melyik az amibe nem. Akkor kéred azt amiben nincsenek ilyenek.. Vagy sokat keresgélsz hipermarketekben, míg hasonlókat nem találsz mint a pápai hús májkasa. Az ilyen termékeket lehetne kicsit terjeszteni, mert nehéz rájuk akadni a boltokban.. én is neten olvastam erről a termékről.

2013. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Manapság már alig van hentes, aki ne készen kapná a töltelékes árut. De persze mind azt fogja mondani a termékre, hogy nincs benne semmi nem oda való.
2013. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

'Ingredientes'


Ismerős?

2013. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azt a pápai májast megnézem majd. :) Egyéb termékektől, pl kolbászoktól kell-e félnünk, amik összetevői között nem találunk glutént, szóját, ...? Az összetevők felsorolása nem mindig segít nekem, sokszor nem tudom, azok közül melyik ártalmas. Sajnos vidéki ismerősöm nincs, akitől be tudnék szerezni ilyesmit. Ha esetleg tudtok ilyen megbízható forrást, szívesen venném, ha megadnátok az elérhetőségét (privátban is).
2013. aug. 16. 06:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok többet.. a Lehel piacon van jó hentes.. a váci út felől ahol valami autó felhajtó van.. ott jó termékek vannak.


A kolbászban szinte minden 'károsnak' tekinthető, ami nem hús és fűszer. Persze, nem minden adalékanyag gáz, mert mondjuk van hogy c-vitamint tesznek hozzá vagy c-vitamin sóját nátriummal, nem gondolom hogy gáz lenne. De igazából SEMMI MÁS NEM KELLENE BELE csak hús, só, fűszerek, max. kis nitrites pácsó, ennyi belefér.. de a keményítő, savanyúságot szabályozó sz.arok, cukor.. lehet hogy nem lesz tőlük 'káros' a kolbász, de akkor is mi a fene az, hogy ilyeneket kell rakni bele? Én már nem bízom az ilyen összegányolt húsokban.. ha túl sok összetevője van egy kolbásznak akkor az már sz.ar (sajnos). Mert az el, minek bele mindenféle töltelék a húson kívül?? ... :(

2013. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Auchanben van egy olyan, hogy Hartai kolbász, nincs benne tartósítószer se :)
2013. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!