Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csupa egészséges ételből...

Ha csupa egészséges ételből rakom össze az étrendem, szóval semmi mű, feldolgozott élelmiszert nem teszek bele, akkor is lehet olyan szép a diétám végeredménye, mintha minden tápanyagot grammra pontosan kimértem volna?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 11:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Remélem érthető:

Kalóriaszámolásos diéta mellett döntöttem, van egy kalóriakeret, amit felállítottam magamnak, ez 1400 kcal (176cm/73kiló vagyok). Tegnap megpróbáltam összeállítani magamnak egy étrendet, amiben a fehérje legalább 50%-ban jelen van, de bárhogy kombináltam, nem akart összejönni. Előre szólok, hogy csirkét, tejterméket, szalámikat, állati eredetű dolgokat nem szeretnék fogyasztani! (Erős a gyanúm, hogy ezektől pattanásosodom.) Halat szívesen eszek bármikor, de ezt sem lehet mindig. (Anyagi okok...) Szóval arra jutottam, hogy csak kalóriát fogok számolni, és az általam kiszabott napi kcal mennyiséget olyan egészséges táplálékokkal bevinni, amilyenekkel csak tudom: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, olajos magvak, hal, teljes kiörlésű dolgok, rizs, főtt burgonya... (Hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még...)

Szerintetek mire fogok jutni ezzel?

Lehetek olyan szép, mint egy fehérje-domináns diéta végén?


Ha ez még számít, hétköznap 1 órát gyalogolok, nem használom a tömegközlekedést és naponta 1 órát tornázom.

2012. okt. 16. 11:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ki akarod iktatni a teljes értékű fehérjéket az étrendedből, amivel az egészségednek is beteszel és a diéta sem lesz olyan, mint a fogyasztásukkal. A gyümölcsöt nem értem miért sorolja mindenki a diétában javasolt ételekhez. Mi van benne, ami miatt olyan nélkülözhetetlen? Olyat kapásból tudok viszont, ami miatt abszolút nélkülözhető: gyümölcscukor (más néven zsírraktár töltőanyag)
2012. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De a hal is teljes értékű fehérje, nem?



De valamit csak kell kezdenem a pattanásaimmal. Megfigyeltem, hogy amint eszem húst, azonnal bújnak is elő rajtam a kis mocskok.

2012. okt. 16. 12:26
 4/7 A kérdező kommentje:

A gyümölcsre a vitaminok miatt gondoltam...


És, köszönöm a válaszod!

2012. okt. 16. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökben nincs olyan sok vitamin, mint az sokan gondolják és több 10 félét meg kéne napi szinten enni, ahhoz, hogy belőlük fedezze akár csak egy átlagember is a szükségletét. A legegyszerűbb és még olcsóbb is, ha táplálékkiegészítővel oldod meg ezt a problémát. A tested ugyanúgy fog neki örülni, mintha gyümölcsből lenne és garantáltan mindet megkapja, amire szüksége van és kielégítő mennyiségben. Ráadásul cukormentesen, aminek meg a diétád fog örülni. A halban lévő fehérje biológiai értéke az egyik leggyengébb az állati eredetű fehérjeforrások közül. A csirke, tojás, de még a disznó is felette áll ebből a szempontból. A hal igazán (csakis a tengeri) a benne lévő esszenciális zsírsavak miatt javasoltak, de ezt szintén olcsóbban és egyszerűbben meg lehet oldani mondjuk lenmagolaj formájában. Persze néha napján nyugodtan ehetsz tengeri halat is, de ebből fedezni a fehérjét nem a legjobb választás, főleg, hogy nem rendszeresen teszed. A bőrproblémád pedig nem feltétlenül az összes általad felsorolt kerülendő állati eredetű táplálék miatt van. Egyesével kísérletezd ki, hogy melyiktől lehet. Ne edd mindet, hanem mondjuk 1-2 hétig vagy a probléma jelentkezéséig csak az egyiket, aztán a másikat és így tovább. A tojást nem írtad. Állati eredetű ugyan, de tökéletes fehérje. A csirkemelltől még nem hallottam, hogy bárkinek, bármi gondja lett volna. Orvosok is szokták javasolni műtétek vagy komolyabb betegségek után a "ne egyen nehéz ételeket" időszakra.
2012. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Ha sok húst eszem, elkezdek pattanásosodni, egyébként egy mitesszer sincs rajtam soha. Megoldás a fehérjepor!:D
2012. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Figyelj nekem sikerült. Én így állítottam össze, mondjuk én a hústól rosszul vagyok, ezért nem nagyon eszek ha ritkán eszek akkor az pulyka vagy csirkemell de általában ilyenek a napjaim vagy/vagy a kajáknál

reggeli

zabkása+dió+banán+túró vagy joghurt

rozskenyér babpürével retekkel

rozskenyér túrókrémmel, mazsolával

rozskenyér tojáskrémmel, uborkával

rozskenyér céklakrémmel, sajttal

rozskenyér sajtkrémmel, paradicsommal

rozskenyér paradicsomos hallal

rozskenyér főtt tojás, paprika

uzsonna tízórai olajos mag vagy gyümölcs

ebéd rizs vagy krumpli+citromos hal, zöldséges halfilé, főtt tjás, lencsefőzelék, zöldborós/sárgaborsó/bab főzelék sült hallal, tükörtojás

főzelékek

paradicsomos hal rizzsel

babpüré, lencsepüré főtt tojással

tojásos lecsó

zöldségleves, tojásleves, sült tök, sült zöldsgek, sajttal rakott zöldségek, túróval töltött zöldségek

vacsora valami ezekből

2012. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!