Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Lagziba mit tud enni egy paleos?

Lagziba mit tud enni egy paleos?

Figyelt kérdés
Lagziba vagyunk hivatalosak, vidékre, azt sem tudják mi az a a paleo. Nem ehetek "csak most az egyszer rendesen", mert laktóz és glutén érzékeny vagyok. Nem lenne jó vége. Igazából el sem akarok menni, de muszáj, már előre látom hogy nem fogják megérteni és erőltetni fogják.

2013. szept. 3. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pörkölt,húsleves.zöldség a levesből

rizs :kompromisszum

csabai karaj,savanyúság,töltött káposzta tejföl nélkül

mond h cukorbeteg vagy aztánkész

2013. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lagzibaN bőven vannak húsok és zöldségek (saláták) az asztalon...
2013. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem a problémád. A tortát kihagyod, azon kívül bőségesen vannak húsok és saláták az asztalon.

Miért lenne "rendes" evés, ha teleennéd magad krumplival, nokedlivel, a fene tudja mi mással?

Nem is kell tudni a vendéglátóknak, mi a paleo. Elég, ha te tudod és aszerint válogatsz magadnak az ételek közül.

2013. szept. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Húslevest megeheted nyugodtan a tészta nélkül, minden ami benne van: zöldség, husi + a leve = tökéletes

Pörköltet is megeheted max köret nélkül, bár ha krumpli, akkor 1 szemet megeszel + savanyúság, nem fog az ég leszakadni

Sülteket is zöld-salátával, hasonlókkal nyugodtan


Valóban, ha azt mondod, hogy cukros vagy és a tésztaféléket, rizst és hasonlókat ezért kerülöd, már a legkisebb faluban, a határban élő nénike is tudja, mi az, senki nem fog megütközni azon, hogy kiválogatod, mit eszel, és mit nem.

Menj el nyugodtan, és érezd jól magad!

2013. szept. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

Itt úgylátom a legtöbben nem tudják hogy a gluténérzékenység az nem simán érzékenység ! komoly betegség! komoly odafigyelés kell az ételek elkészítésénél! nem elég ha kiveszem a levesből a tésztát!!! jaaaaj, megint a sok tudatlan!!

nem tudom, hogy tudják-e akik meghívtak és milyen rokonsági fok van köztetek, hogy neked külön rendeltek -e ? vagy van-e rá esély hogy neked külön étel lesz? sajnos nem biztos hogy ehetsz akár a salátákból, merthát ugye ha az előkészítés során gluténnal érintkezett bármelyik termék- bár ezt neked tudnod kell - akkor azt sem ehetsz! szerintem csináld azt hogy otthon jól bekajálsz és viszel magaddal dugiba kaját! Az eröltetőkre meg szarjál magasról! mond meg hogy nem és kész!

2013. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Julie S ***** válasza:

Én olyan levest nem ennék, amiben benne van/volt a tészta. Mert ettem már úgy és ugyanúgy afták lettek tőle a számban, mintha megettem volna benne a tésztát is...


Kérdező, nem kell különösebben magyarázkodnod, sem a paleót emlegetned. Megkérdezed majd, hogy van-e olyan étel, amiben se liszt/zsemlemorzsa/kenyér, se tej/tejtermék nincs. Indoklásnak elég annyi, hogy ezeket nem eheted, mert beteg leszel tőlük. Aki ennek ellenére erőltet bármit is, azzal ne foglalkozz. És jobban teszed, ha viszel magaddal valami kaját arra az esetre, ha ott semmi számodra ehető nem lesz. Amúgy akár előre is megkérdezheted, hogy lesz-e majd ott bármi számodra is ehető étel. Ha előre tudod, hogy nem, akkor legalább rá tudsz rendesen készülni. :)

2013. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk kost lesz lagzi.

Én mindenhol megkérdeztem van-e olyan aki különleges diétát tart.

Vega (110 emberből egy sincs:))

Gluténérzékeny van 2 is.

Ők külön menüt kapnak. Kapnak tortát is külön, tervezetk sütni gluténmentes aprósütit is.

Szerintem erre fontos odafigyelni

2013. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*Most lesz...



Aki nemismeri a problémát miért valaszol?


Ha a levesebe teszne leveskockát, már akkor nem eheti, ha belekerül a tészta nem eheteiha rákerül a morzya a másikról nem eheti, ha panirolt akkor többszörösen nem eheti, hiszen morzsa glutén atojásba tesznek tejet laktóz...stbstb

Nem ilyen egyszerű ám

2013. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak tudod ha valódi glutén érzény nem az kell kérdezni hogy egy paleos mit ehet...mert ott van kompromisszum glutén érzékenxség esetén pedig nincs
2013. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, de alatta kifejti, hogy laktóz és gluténérzékeny.


A pelo étrend pedig a glutént egészen kerüli,nem tiltott de a legtöbbrecept glutenmentes is, így nagyon sok gluténérzékeny követi ezt a étrendet ( ami amúgy egy egészséges embernek hosszabbtávon káros,de ezt tenyleg csak zárójelben)

2013. szept. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!