Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha fogyni...

Mit csináljak, ha fogyni akarok, de betegesen ragaszkodom az egészségtelen ételekhez?

Figyelt kérdés

Sose érkeztem egészségesen.

Régen is vagy kihagytam egy-két étkezést, vagy nem ettem elég zöldséget, vagy rengeteg édességet ettem. Elhatároztam, hogy fogyok pár kilót(nem szorul rám, csak a közérzetemen segítene). SOSE tudtam, mert hiába akarta fogyni, ha nem ehettem azt, amit akarok, és abban az időpontban, amit akarok, lelkileg nem éreztem jól magamat. Most lefogytam egy lelki dolog miatt valamennyit. Amíg fogytam, nem volt étvágyam. Most sajnos, vagy sem, visszajött az étvágyam, és ZABÁLOK. Eleinte megpróbáltam egészségesen étkezni, de nem ment, és azóta tömöm magamba az ételt. Reggelire kakaóscsiga, kakaó, ebédre paradicsom, vacsorára hús, paradicsom, fél kilenckor két sütemény. És ha megkell állítanom magamat, ténylegesen,akkor olyan szinten rosszul érzem magamat, és feszélyezve....Hogy vegyek magamon erőt, hogy ne egyek mindent össze-vissza? Mert utána nyafogok. És tudom, hogy akaraterő kérdése. Csak az a baj, h ez az egész evés-mizéria mindent meghatároz bennem...


2013. júl. 9. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérj meg valakit, hogy fogja a kicsi kezed! Talán úgy menni fog...


Na de tényleg! Mit lehet javasolni egy akaratgyenge embernek?

Azt, hogy legyen erős?


Döntsd el, mit akarsz és cselekedj úgy!

2013. júl. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mást nem lehet mondani, csak hogy vegyél erőt magadon.

Én pl. "édességfüggő" vagyok. Csütörtökön elhatároztam, hogy oké, ennyi volt, július végéig semmi csoki/fagyi/süti. Ha addig kibírom, utána engedélyezek magamnak hetente/kéthetene valami kis apróságot.

Nehéz, mert már most is kívánom, főleg úgy, hogy mások előttem eszik, de neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb. Az étel vagy az egészséged...

2013. júl. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 2 évben nagyon rászoktunk a férjemmel az esti nagy vacsorákra.Én rajtam meglátszik, ő rajta meg nem ( kemény fizikai munkát végez)

Pár hete arra jutottam, hogy befejeztem a"hülye diétákat, a csak ezt eszem, holnaptól hús-zöldség, 90 napos, holnaptól futok 1 órát " dolgokat. Egyedül a mértékre fogok figyelni. Semmi drasztikusba nem megyek bele, a lényeg hogy ha vacsira kakaós csigát kívánok akkor megeszek egyet, de semmiképp sem eszem fel az egész hűtőt. Tudom erre majd sokan azt mondják nem kakaós csigát kellene enni hanem túrót, de ha a hátam közepére sem kívánom akkor nem fogok túrót enni. A lényeg hogy nem eszem össze vissza mindent, nem csipszezek stb..

Ja és nem várom meg hogy nagyon éhes legyek.

Szóval ha jól esik az a süti akkor edd meg, de próbálj megállni 1-nél. Nem megoldás ha nem eszel hetekig, utána meg 2x annyit egyszerre. Ha kell edd meg, csak állj meg időben. Ez még mindig jobb mint a zabálás. Hosszú évek óta ez az egyetlen amit nem érzek kín szenvedésnek, nem is érzem hogy fogyózok, a kilók meg mennek le. Nem vések semmit kőbe. Ha vége lesz a munkahelyi hajtásnak, akkor ezt a módszert fogom bevezetni a sport terén is. Amennyi jól esik, és nem várok magamtól rögtön 1 óra futást, csak azért mert mindenki azt mondja.

2013. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!