Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen a...

Tényleg egészségtelen a teljes kiőrlésű kenyér/liszt?

Figyelt kérdés

Azt hallottam ,hogy egészségtelen mert hántolatlan és benne van a permetszer. Több orvostól halottam már ezt és azt mondták ,hogy még a fehér liszt is jobb ,mert az hántolt és nem vegyszeres. Igaz ,h nincs benne annyi tápanyag ,de nem is olyan káros. Ennek van igazság alapja?

Láttam több kcal táblázatot ahol több volt a barna kenyér kcal értéke ezek szerint akkor nem is hizlal úgy.


2013. jún. 29. 21:41
1 2
 1/12 poiu ***** válasza:
62%
Ezen a szakemberek is ölik egymást. Sokak szerint pl. a tk kenyér rostja kifejezetten káros, mert gátolja az ásványi anyagok felszívódását. Én úgy oldottam meg a magam számára, hogy nem eszem egyáltalán kenyeret :-)
2013. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

A teljes kiőrlésűben benne van a haja, azaz a korpa is. Régen azt adták a disznóknak, mert híztak tőle.

Egyed nyugodtan a fehér kenyeret, attól sem fogsz elhízni.

2013. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 schocko ***** válasza:
100%
A búzát nemigen szokták permetezni, ha mégis szükség van rá, akkor csak a tenyészideje közepéig, olyankor még a magok nem is fejlődtek ki...
2013. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez a kérdés mindig megosztó,valaki arra esküszik,hogy minden kell a szervezetnek,valaki pedig arra,hogy ez nem így van. Személy szerint én semmilyen lisztfélét nem fogyasztok,nekem sosem hiányoztak a péksütik,ezentúl is megleszek nélküle. De mindenki érzi,hogy mire van szüksége. Más kérdés,hogy az mennyire egészséges
2013. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kenyérrel semmi baj csak sok benne a nátrium. Csak ezért nem eszek, jó lesz ott a burgonya és rizs is. Esetleg különleges alkalmakon eszek, de ennyi.


A fehér liszt annyiból hátrányos hogy hiányzik belőle a rost és a microtápanyagok, plusz ha érzékeny vagy a gyors vércukorszint emelkedésre akkor pár óra múlva leesik az energiaszinted.


Szóval, a kenyértől nehezen lehet elhízni, de a péksüti már más tészta. Abban nem csak tészta van hanem általában valami zsíros hulladék. Pl a fánkra nehezen lehet rámondani hogy gabonakészítmény mikor kb 50% zsír.

2013. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem permetezik, akkor meg penészes. Nincs olyan permetszer, ami annyira mérgező mint egy mikotoxin.. Nagyságrendi különbségről beszélünk.


Mindenhogy sz.ar a kenyér, nincs is olyan nagy jelentősége hogy hántolt vagy hántolatlan. Az alapanyag, disznóknak SE való nemhogy embereknek.


"Láttam több kcal táblázatot ahol több volt a barna kenyér kcal értéke ezek szerint akkor nem is hizlal úgy."


Úgy érted amiben több kalória van, az kevésbé hizlal? Érdekes elmélet, de igazából jelentéktelen hogy mi az elképzelésed.. Mivel eleve a kalóriatartalmon alapuló hízás-fogyás elméletek lényegükben jelentéktelenek.


Valójában a zsírraktározásra gyakorolt hatás, tehát lényegében a glikémiás index, glikémiás telítettség vagy közvetlenül az inzulin index lenne mérvadó, na az inzulin indexe minden feldolgozott gabonának ergya.

2013. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A 44%-os (höhö) válaszolónak igaza van abban, hogy a zsír + gyors szénhidrát kombó együtt pusztítóbb mint a szénhidrát önmagában.


Ugye megemelkedik a vércukorszint, sok inzulin a tápanyagok elszállításáért dolgozik, anabolikus hatású. Nem mindegy, hogy a vérben csak cukor van, vagy mellette zsír is. A zsír jó dolog, de ha valaki hízás parancsot ad ki, akkor képesek vagyunk még a jó zsírt is kárunkra felhasználni, így valóban nem lesz jó. Tehát a zsíros kenyér /bár lehet a zsír mérsékli a glikémiás hatást/ de rosszabb mint a sima liszt, cukor, keményítő.


Ez persze nem jelenti azt hogy bármilyen tápanyagszegény, gluténnal teli gabona megérdemli hogy a szájunkba vegyük, kivéve ha nagyon nagy éhezés van.

2013. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 schocko ***** válasza:
Na te sem láttál még búzát közelről...a gabonákat csak megfelelő nedvességtartalom mellett tárolják (14 % alatt), ha magasabb, akkor előtte szárítják. Ilyen nedvességtartalom mellett a normális silókban nyugodtan eltárolható...mindegyik kenyér jó, akár teljes kiörlésű, akár nem...a teljes kiörlésű több emészthetetlen nyers rostot tartalmaz, ezért a több ballaszt hatására gyorsabb bélmozgást idéz elő, a belek hamarabb ürülnek, ezáltal kevésbé szívódhatnak fel a tápanyagok...tehát valójában eléggé gazdaságtalan ezzel táplálkozni, de aki szeret sokat enni és sokat kakilni, annak jó megoldás...
2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 poiu ***** válasza:

"Gombatoxinra bukkantak két tótkomlósi búza finomlisztben"

[link]

"a teljes gabonamagot tartalmazó liszt több fuzáriumot (gabonatoxint) tartalmazhat. "

[link]

2013. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a rengeteg hasznos választ! :) arra jutottam ,hogy hanyagolom mindkettőt... :D
2013. júl. 1. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!