Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit gondoltok a Paleolit-diétá...

Mit gondoltok a Paleolit-diétáról?

Figyelt kérdés
Engem borzasztóan idegesít, hogy mindenhol próbálják ráerőltetni az emberre, egyre nagyobb ellenszenvet érzek emiatt...
2013. nov. 9. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem egy szekta az egész.


Fogják nagyképűen a tudományos eredményeket, jönnek ezzel a tej dologgal, meg hogy a sok szénhidrát miért rossz, mi van a gluténnal stb. és meg akarják váltani a világot.


És nem fogják fel, hogy nem azért írnak ki mások kérdéseket, mert mondjuk le akarnak fogyni, úgyhogy nem kell itt mindenféle tudományos alapon megindokolt tanácsokat adni, hanem egyszerűen békén kellene hagyni a kövéreket, had írogassanak ki kérdéseket és kész!


Bolondok, komolyan, engem kicsit idegesítenek, de lehet azért mert túl sok glutént eszem vagy kevés omega3-at, és ez idegrendszeri problémát okoz, de fogják fel hogy engem ez nem érdekel!

2013. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Rossz körökben mozogsz. Engem soha senki nem próbált ráerőltetni. Arra igen, hogy más mennyiségű húst egyek, mint nagyon keveset, mindkét irányban, támadtak már, mert nem eszem búzát, ésatöbbi. Ezek sem zavarnak, amúgyis, ha nem megyek olyan helyekre, ahol ezek zajlanak, s nem beszélek az étrendemről, akkor senki a világon nem szól bele :D Én elégedett vagyok a magam táplálkozási módjával, úgyhogy másik beszélhetnek akármit.

Mivel majdnem paleósan táplálkozom, lehetne azt gondolni, hogy kevésbé érint a téma, node majdnem vega is vagyok, mégis bíráltak már vegák az étrendem miatt. A bigott vegánok a legrosszabbak, akár elvakult gabonaevők, akár túl lelkes nyersvegánok. A normálisakat viszont szeretem, szeretek vegán, sőt nyersvegán ételeket enni.

Talán mivel ilyen mix vagyok, minden csoport bigottjai találnak rám fogást, de ez az ő bajuk. Én alapvetően szeretek vitázni. Téríteni nem, ennek egyik oka az, hogy hol van nekem hozzá az ismeretem? Az emberek amúgyis különböznek s én tisztelem eme különbözőséget. Plusz fárasztaná magát a fene, elég nekem saját magam.


Ami magát a paleót illeti... Ez elég tág valami, ez egyik nagy előnye. Sokféleképpen lehet csinálni, én jobbára a zsírdús vega vonalon mozgok, s próbálok nem elszállni a szénhidráttal, de mivel az a hedonizmus ellen hat, az többnyire nincs alacsonyan.

Egy csomó szimpatikus pont van benne, néha szerintem kiöntik a fürdővízzel a gyereket is, de ez ritka eset. Mivel nagyon kevés általam kedvelt ételt tilt, nekem fekszik (amiket tilt és kedvelem, azokat persze eszem, ha a fogyáshoz nem passzol, akkor jelenleg keveset). Ez olyan, mint egy csomó más dolog az életben: ami szimpatikus és egyetértesz vele, azt vedd át, amivel nem értesz egyet, azt nem. Utána lehet olvasni a dolgoknak, bár laikusként nehéz megállapítani, mi az igazság. De a tálalása vagy a neve teljesen indifferens, még a hívői is, kivéve, akik remek recepteket raknak fel a blogjukra.

Sőt, a bírálók sem érdekelnek. Az érveket meghallgatom, de olyat nem szoktak mondani, csak fröcsögnek.


Azt hiszem, kellőképpen leírtam, mit gondolok :)

2013. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
70%
Nagyon sok paleo ismerősöm van, szerintem nincsen ráerőltetve senkire. Mindenki úgy táplálkozik ahogy akar.:) Miért, akkor te a vegák ellen is így érzel?
2013. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

A diéta maga nem is lenne rossz, de sajnos egyre több agymosott jelenik meg, aki szerint a paleo mindenek felett áll, szent és sérthetetlen...


Nem mindenkinek jön be/hat pozitívan, viszont kiindulópontnak egy egészségesebb étrend kialakításához nagyon jó. Jöhet a lepontozás.

2013. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
~ 30 éves várható életkor étkezését mintának venni:)
2013. nov. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

hát igen, de inkább eszem így, mint olyan módon ahogyan az utolsó válaszoló. szóval aki ilyen hülyeséget le tud írni, ennyire értetlen majom kötözködő érvei vannak, azzal inkább nem közösködnék. étkezési szokásokban sem..


mégis mi ez a 30 éves halandzsa dolog? mondd már el (írd) miről beszélsz, vagy jó poénnak tűnt bedobni ezt az agyhalott divatszöveget?

2013. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Van 1-2 dolog, amit jónak tartok benne, pl. hogy kerülni kell a finomított ételeket. A tejet sem tartom túl egészségesnek.

Több mindennel viszont nem tudok azonosulni: pl. a mértéktelen zsírfogyasztással (persze szükség van rá, de én akkor sem tartom egészségesnek ha valaki bezabál napi 30 dkg szalonnát), ugyanez vonatkozik a tojásra (némelyik paleós heti 20-30 tojást is megeszik). A mértéktelen húsfogyasztással sem értek egyet, illetve a szénhidrátok drasztikus csökkentésével.

A paleósok mindig jönnek a civilizációs betegségekkel, csak éppenséggel azok nem a gabona és tej megjelenése óta vannak, hanem amióta csupa feldolgozott, adalékanyagos ételt eszünk, sokat stresszelünk, keveset mozgunk és szennyezett környezetben élünk.

Az meg a másik, hogy valóban próbálják ráerőltetni az emberre a nézeteiket és mindent leszólnak, ami nem paleós.

2013. nov. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Erről meg az a véleményem, hogy Magyarországon mióta lettek olyan gyöngék az emberek, hogy egy paleós csak úgy ráerőltetheti a véleményét?


Engem miért nem zavar, ha vegánok vagy jahve tanúi rám akarják erőltetni a véleményüket? Nem érzem a hatalmas fenyegetést ami árad belőlük, nem is tudom.. talán stabil értékrendem és álláspontom van? No mindegy.


Sokat foglalkozom a paleo-val, és mint táplálkozástudományon alapuló táplálkozási irányzat.. bár vannak Magyarországon különböző paleós utak, elképzelések igazából a túlzott hús vagy zsírfogyasztást nem lenne okos dolog ráhúzni a paleóra. Nem csak azért mert itt a fórumon van aki kb. laktovegetárius paleós, akire nem éppen jellemző a túlzott húsfogyasztás.. hanem mert ki lehet mondani, hogy a 'dr. T.Cs.' féle evolúciós orvoslási ketogén paleo irány bizony igencsak hús-tojás-zsír alapú táplálkozás DE az Sz.G. féle elképzelés már egészen tág, a heti húsfogyasztástól az egyenlő arányú állati/növényi táplálékfogyasztásig, a sok/kevés zsírfogyasztásig mindenféle átmenetet személyre szabhatóan tartalmazó ajánlás..


Tehát az adott irányzatok úgymond 'vezetőivel' vagy hangadóival meg is lehet vitatni, hogy miért is jó vagy nem jó a napi 20 tojás vagy a sok zsír. De általánosságban véve viszont nem erőszak.


Én tudok a különböző típusú, emésztésű, anyagcseréjű emberek létezéséről így tökéletesen elfogadom, hogy nem mindenkinek ugyan úgy kell ennie. Ezért tudom ajánlani általában a paleót :)

Mert ebben minden benne van, egészséges vegántól kezdve egészséges húsevőig alkalmazni lehet bármire. A keleti táplálkozási elvekkel is össze lehet boronálni.

2013. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Szekta lenne a paleót követő emberek összessége? Mi is a szekta? A szekta olyan vallási csoport, amely elutasít egy vagy több bibliai alapigazságot. Nos, ide nehéz lenne beilleszteni egy életmódot követő, másban különböző nézeteket követő embereket.


Engem soha senki nem erőszakolt a paleo követésére. Magam találtam rá, kipróbáltam és nekem tökéletesen bevált. 11. hónapja étkezem az abban ajánlottak szerint. Előtte soha életemben nem volt ilyen jó a közérzetem, még a szokásos nátha is teljesen elkerült, ami nálam előtte egy évben 4-5x is előfordult. Nem kell, hogy más győzködjön, a saját szervezetem reakciója győzött meg.

Inkább a paleót ellenzőknél tapasztalok végtelen intoleranciát a paleósokkal szemben, ami azért érthetetlen, mert senkinek nem tartanak revolvert a fejéhez, hogy eszerint étkezzen.

2013. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#7: A paleóban inkább tiltólista van. Dehogy kell húst enni, sok zsírt és kevés szénhidrátot.... Simán lehet máshogy is. Egy nyersvegán picit szűkít és máris paleós is egyben (s valószínűleg gyümölcsre alapoz, bár sosem lehet tudni, az csak a klasszikus út) :D

Sok magát paleósnak valló némely korlátozást nem érzi jogosnak és figyelmen kívül hagyja. Senki nem kényszerít senkit, hogy szigorúan paleós legyen, ha mégis, akkor ki kell nevetni a bolondot, esetleg rendőrt hívni... ;)

2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!