Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A keményítő vagy a glutén...

A keményítő vagy a glutén "elfogadottabb" a paleoban?

Figyelt kérdés
Tudom, mindkettő rossz és kerülendő a paleosok szerint, de ha választani kell, melyik tolerálhatóbb?
2013. dec. 8. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

A glutén a rosszabb. A megengedő paleóba bekerült a zab, aztán lett is körülötte kalamajka...

Én a teljesen személyes táplálkozási világképem alapján hasonló kategóriába teszem a rizst és a kölest, én, mint csak majdnem paleós, ezeket mindössze minimalizálom (alapvetően kerülöm, de vannak esetek, amikor eszem egy kicsit). A glutént sokkal nagyobb ívben kerülöm s ezzel a nem paleós párom is így van (ő masszívan rizses-köleses, sőt pár havonta egyszer némi tönköllyel is próbálkozik, rejtély, miért, amikor teljesen jó magkenyereket sütök).


Plusz ugye... nem mindegy, milyen keményítő.

A gesztenyében pl. sok van, mégis paleo :)

Úgyhogy a keményítőt nem kell egyértelműen kerülni a paleóban, míg a glutént igen.

2013. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. A glutén tényleg rossz, de ha minden nap keményítőt eszik vki az is rossz, attól függ mire gondolsz.

A rizsek közül a barna rizs a legjobb, a köles és a hajdina meg kb a gabonák királya, azok fogyaszthatóak minden nap. Ezen kívül meg persze van még jónéhány: amarant, quinoa, teff stbstb.

A ukorica is keményítő, de azt nem ajánlott minden nap enni, tudtommal. Bár sok székely egész jól megvan a puliszkán és én is szeretem, eszek is heti egyszer vagy ritkábban

2013. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Keményìtö van a növényekben, csak a magas keményìtö tartalmù növényekkel van gond, azaz a sok ch fogyasztàssal. Mindenevok vagyunk, keves ch nem mérgezö szàmunkra, csak nem kell direkt azt enni minden nap.


A gluten egeszen mas, igy a paleo tàplàlkozàs teljesen glutenmentes.

2013. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!