Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyire elfogadható a paleóba...

Mennyire elfogadható a paleóban a rizs és a zabpehely?

Figyelt kérdés

Ha ilyeneket eszem, már nem is vagyok igazi paleós?


Tanulok, meg napi 1,5-2 órát tornázom, és míg a szigorú paleó elveket követtem, nem nagyon volt energiám ezekre. Most viszont határozottabban jobban megy mind a kettő.


Ezek mellett is szépen fogyok (mondjuk azt nem tudom, hogy kalóriaszámolás nélkül is fogynék-e), a pattanásaim is gyógyulnak, nem érzem, hogy bármiben is hiányom lenne, bár 1 hónapja, miellőtt elkezdtem, nagy csokievő voltam, de könnyedén lemondtam róla, és kevesebb ételtől is jóllakom, nem úgy, mint korábban.


2014. jan. 18. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy elfogadott.

Régebben tettem,fel egy "zabpelyhes" kérdést,még csak nem is paleo kategóriába,de rögtön jött olyan aki minden világ barmának elhordott,és vázolta,hogy mennyire egy elhízott némber leszek mert ilyeneket eszek.

Szerencsére nem jött be a jóslata és azóta csak fogytam,de a reakcióból ítélve nem igazán fér bele a dolog.

2014. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Az igazi paleoban nem elfogadott.


"Tanulok, meg napi 1,5-2 órát tornázom, és míg a szigorú paleó elveket követtem, nem nagyon volt energiám ezekre."


Ez is bizonyítja, hogy a teljes szénhidrát megvonása bizonyos mértékben legyengíti a szervezetet.

A "paleos" ételek pedig nem tudják 100%-osan fedezni.

Tegnap este gondolkodtam pont rajta, hogy aki teljesen paleo elvek szerint él, hogy bírja a szervezete a teljes szénhidrát megvonást?

Ezek szerint nem olyan jól.

2014. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Julie S ***** válasza:
100%

A normal paleoban nincs teljes szenhidrat megvonas!


Nem paleo alapanyag egyik sem, de nem kotelezo 100%-ban mindig paleozni. Ez a ketto olyan kompromisszumos kaja, ami jobb valasztas, mintha buzabol keszult eteleket ennel.

Nekem ilyen szenhidratforras nelkul is van energiam mindenhez. Es eszem szenhidratot, nem ketogen dietat folytatok!

2014. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen teljes szénhidrát megvonás? Özön szénhidrátot lehet enni a paleóban, választás kérdése... Más kérdés, hogy nekem pl. nem esik jól a rengeteg szénhidrát, enervált, nyomott leszek tőle. A zsírtól sokkal könnyedebb és energikusabb vagyok, amitől a hangulatom is sokkal jobb. De tudom, hogy nem Egy Igaz Út létezik, kinek ez fekszik, kinek az, sőt életmódot is lehet váltani s megszokni az új módit, amennyiben az passzol a testünknek...


A rizs nem paleós (én nem tartom rossznak, de amíg fogyok, igyekszem kerülni s utána sem élnék azon), a zabpehely hosszabb történet, kompromisszumos, de valami olyasmi volt, hogy nyakra-főre használták egyesek és lett belőle valami kalamajka, nem tudom a részleteket.

De semmi gond nincs azzal, ha valaki nem 100%-osan szigorú paleós :) S ha már valamit beengedsz, az inkább legyen a rizs és a zab, mint pl. a glutén...

2014. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Energiát nem csak CH-ból, hanem zsírból is lehet nyerni, amit támogat a paleo. Egyébként a gyors felszívódású CH-t ellenzi, de van CH a zöldségekben is.
2014. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Azért a zöldségekben közel sincs elegendő szénhidrát. Megnéznék egy elvetemült paleóst, hogy hogyan végezne el egy egész napos kemény fizikai munkát, ha csak brokkoliból meg uborkából állna az aznapi szénhidrátbevitele...

Én is próbáltam a paleót, mert annyian istenítették, meg nem akartam úgy véleményt alkotni, hogy nem tapasztaltam a saját bőrömön.

Az eredmény az lett, hogy folyamatosan rosszul voltam és aludnom kellett. Semmihez nem volt energiám. Zsírt meg nem fogok kilószámra enni. Szerintem ez az egész badarság és a paleósok csomó hasznos tápanyagot megvonnak a szervezetüktől.

A pattanások meg elsősorban a tejterméktől alakul ki (legfőképpen a tejtől), nem a gabonáktól.

2014. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért milyen az igazi paleós? Nem kell ennyire ragaszkodni semmilyen táplálkozási divathoz. A rizs és a zabpehely nem hizlal. Fehér rizs helyett lehetőleg a barna rizst válaszd, abban sokkal több a tápanyag.
2014. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

#6: Nemcsak uborka létezik... Simán beviszek neked sütőtökból 200g CH-t nagyon rövid idő alatt... :D Gyümölcs nélkül is voltak szénhidrátdús paleo napjaim... Pedig nem is nagyon szeretem pl. a gesztenyét :D Simán megoldható a magas szénhidrátbevitel paleóval, valamint soha senki nem tudott mondani olyan esszenciális tápanyagot, amit ne lehetne paleósan (vagy vega módon, vagy vega paleósan) bevinni könnyen, megfelelő mennyiségben, "normál" táplálkozással pedig igen.

A paleo szerintem nagyon tág és megengedő, nem kell húst enned, nem kell sok zsírt enned, nem kell kevés szénhidrátot enned... A makrotápanyagok arányával és a hozzávalókkal rengeteget lehet játszani, kinek mi tetszik. Nem egyféleképpen lehet egészségesen táplálkozni.

De nyilvánvalóan lehet rosszul paleózni. Arról nem a paleo tehet, az kiküszöböl pár buktatót, de attól még lehet kiegyensúlyozatlan, az egyén számára nem megfelelő tápanyagmennyiséget adó a táplálkozás...

2014. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vega paleós az mi? Hát nem az a lényeg, hogy az ősember húst evett és azt kell enni, mert ahhoz van hozzászokva a szervezetünk? Természetesen nem vagyok paleós csak érdekel.
2014. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Láttam én már vegán paleo blogot is, s a nyersvegánok között is tuti van, aki paleós, mert nem sok mindent kell már elhagynia :D Na az a hardcore :D Ott már kezdem elveszteni a fonalat, hogy hogyan képesek meglenni...

A paleo nem írja elő, hogy húst kell enni, legjobb tudomásom szerint. Tiltólista van. Az, hogy húsból vagy másból viszem be azokat a tápanyagokat, amikre szükségem van és a húsban is vannak, rám van bízva...

2014. jan. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!