Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Gyümölccsel kapcsolatban?

Gyümölccsel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Segítenétek, paleosok? Sokat olvasom, hogy a fruktóz nagyon nem jó, és kerüljük. Nade mi van a gyümölcssel? Vagy csak a gyárilag előállított fruktóz, mint olyan, a gázos? Mert ugye a gyümölcs paleolit, és fruktóz van benne. Most akkor hogy van ez?
2014. febr. 3. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A gyümölcs paleo igen, és fruktóz van benne. Ezért csak mértékkel ajánlatos. Ha megeszel naponta 2 almát és 2-3 narancsot, az még simán belefér. Szerintem nem célszerű kiiktatni az étrendből, bár sok paleós ezt csinálja.
2014. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Áh én elképzelni sem tudnám gyümölcs nélkül. De akkor itt a következő kérdés, hogyha a gyümölcs paleo-mert nyilván az- akkor a fruktóz mint utángyártott készítmény, a polcról levéve miért annyira nagyon gáz? Nehogy félreértsetek, nem kötekedni akarok, mert én is paleozok, és nem is eszem a fruktózt kilós kiszerelésben, viszont a gyümölcsöt igen és aki csak érdeklődő, annak nem tudok ésszerű magyarázatot adni, mert egyből avval érvel, hogy dehát a gyümölcs is fruktóz!!!
2014. febr. 3. 11:38
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
A paleó az, ami nagyon nem jó és kerülendő. Teljesen mindegy, mit mondtak és mit olvastál róla, attól az még nem lesz igaz. Gyümölcsöt korlátlanul lehet enni, feltéve hogy nem vagy cukorbeteg és nem vagy allergiás.
2014. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Csak tippelni tudok, én sem vagyok a paleo híve, talán azért nem tetszik nekik a fruktóz, mert gyárilag előállított, szintetikus és így tényleg nem ugyanaz a minőség, mint a gyümölcs, persze abból is jobb lenne a bio.
2014. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Bocsika, de PALEOLIT TÁPLÁLKOZÁS-pártiakat kérdeztem, nem olyat, aki valami miatt nem szimpatizál vele. Tök mindegy, te mit olvastál, nem érdekel. Azok után, hogy én meggyógyultam, amióta paleozok, azok után sejtheted, hogy az ilyen ellen dumáknak nem fogok bedőlni. Netán fél évig paleoztál és beteg lettél? Ugye hogy nem? Akkor pedig nincsen miről beszélni. Paleos kérdéskörben egyébként miért kukkolnak olyanok, akik csak azért jönnek, hogy le akarjanak bárkit is beszélni? Ez kb olyan, mintha te meggyógyulnál valamitől és én azt mondanám neked, hogy azonnal dobd el azt a gyógyszert, mert meghalsz! Ugye, hogy nem tennéd? Továbbiakban pedig az ilyes fajta butaságokat nem akarom elolvasni, úgysem tud senki lebeszélni és ne is akarjon, paleosokat kérdeztem és csak az ő válaszuk érdekel, köszönöm.
2014. febr. 3. 12:14
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyari fruktoz es a gyumolcsben levo kozott a nagyon nagy kulonbseg a rostok.


A rostok nagyon sokat segitenek az emesztesben, es a vercukor alacsonyan tartasaban, ezzel ellentetelezve a fruktoz negativ hatasat valamennyire. Pl. szurt gyumolcslevet pont ezert ne igyon senki, mert a rost tartalma nulla.

2014. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mennyiségű fruktóz ami némi gyümölcsben van, alapvetően nem gáz. Ennyire egyszerű.


3. válaszoló világnézete az, ami egészségtelen. És nem azért, mert szereti a gyümölcsöket, hanem mert veszélyesen primitív.

2014. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#3. Részlegesen egyet értek veled. Azért kerülni nem kerülöm a témát, az sem jó, ha valaki teljes mértékben elzárkózik valami elől, és még lehetőséget sem ad a megismerésére.

Jó dolog egészségesen étkezni, ehhez nem feltétlenül kell a paleó.

Nyugodtan egyél gyümölcsöt(idénygyümölcsöt...), főleg ha nem külföldi és nincsen agyonpermetezve mindenféle káros anyaggal.De ezt nem minden esetben tudhatjuk persze.

2014. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a kérdező veszélyesen primitíven fogalmaz, én a 4-es vagyok és úgy gondolom, hogy nagyjából ki tudom találni, hogy miért nem tetszik a paleósoknak a szintetikus fruktóz, sok más irányzatban sem nagy kedvenc. Attól mert nem paleós valaki, ha amúgy ért a dietetikához adhat értelmes és használható választ. Ha a kedves kérdező úgy érzi, hogy innentől kezdve csak paleósokkal áll szóba azt ennél egyértelműbben jelezze a leírásban. Mondjuk: kizárólag paleósok válaszát várom. Akkor én pl. nem írtam volna ide semmit. De azért az elgondolkodtat, hogy valóban frusztrálttá tesz a túlzott húsfogyasztás? Kicsit furcsa, ha valaki így kiakad, azon, hogy nem paleós is írt neki választ.
2014. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9. egyfelől a sok hús 'Jang' irányba tudja eltolni a szervezetet, ami tüzes, érzelmes állapot.


Másfelől a paleo nem húscentrikus táplálkozás, vannak vega paleósok is.


Tehát az egyetlen felvetésed tök jó gúny volt, csak épp.. döntse el mindenki maga hogy mennyire volt értelmes.


De nem, volt másik felvetésed is igazából. Szerintem táplálkozástudományi kérdéshez olyan ember, aki a nyugati dietetikában jártas (pontosabban azokat a nézeteket vallja) ne nagyon szóljon. Persze nem úgy, hogy most nincsen szólásszabadság.. de megjegyezném, hogy lehet menni focizni is, dietetikusokat például focizni küldenék el. Vagy stadiont építeni focistáknak.. nem túl értelmes dolog, DE már legalább nem áltudományoskodnak bele táplálkozástudományi kérdésekbe :)


Tudom nekem is kicsit bántóra sikeredett, de amúgy csak simán viccesnek szántam, szóval nem kell megharagudni érte!

2014. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!