Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Azokhoz az édesanyához intézné...

Azokhoz az édesanyához intézném a kérdésem, akik a paleolit étrendet követték a szoptatás alatt is, volt-e a babájuknak hasfájása (kólikája) az első hónapokban?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, mert előfordulhat, hogy a kólika,a bukás a természeti népeknél többek közt ezért is ismeretlen. A másik oka a csecsemők folyamatos hordozásai is lehet. A másik dolog, ha baba hasa fáj, a védőnők elsősorban az édesanyák tehéntej fogyasztásának korlátozását, megszüntetését javasolják. (Érdekes, hogy a GY.I.K.-ban a fogyókúrák címszó alatt található a témakör)...

2014. márc. 11. 14:04
 1/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Majd jön Julie S azt megmondja a frankót :)
2014. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nincs gyerekem, de ismerek nőket akiknek igen :-D (tudom ez nem annyira meggyőző).


Jellemzően NINCS ilyen gond a babával, de ez nyílván nem reprezentatív...hogy én mondom neked :-).

2014. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Julie S ***** válasza:

Hasfajos nem volt, viszont sokat bukott, mert mindig sok levegot nyelt. Nehezen tanult meg bufizni.

Amugy mi is hordozzuk (nincs is babakocsink), bar nem allandoan. Es hordozva nem nagyon bukott, szinte mindig csak fekve.

2014. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak elméleti szinten érdekelt volna. A kislányomat mi is sokat hordoztuk, de akkor még nem ismertem a paleolit étrendet, és az első időben nagyon sokat szenvedett. Igény szerint szoptattam, persze jöttek a védőnői tanácsok, hogy kb. 2 óránként kéne, amikor a természeti népeknél sincs időkorlátozás ;). Nagyon valószínű, hogy ezzel az étrendi ismerettel megóvhattam volna ettől a kezdeti kíntól.
2014. márc. 12. 06:43
 5/10 Julie S ***** válasza:

Nálunk a védőnő szerencsére az igény szerinti szoptatás híve. :)

Amúgy paleo ide, vagy oda, jelenleg még mindig alig eszem tojást, mert ha hasfájást nem is okozott a lányomnak, de lényegesen szelesebb lett tőle. Lassan féléves lesz és azért időnként próbálkozom a tojás evéssel, mert szerettem és enném már nagyobb mennyiségben is.


Egyik ismerős (nem paleós) anyukának meg nagyon hasfájós és ekcémás volt a babája, és csak akkor lett jobb, amikor végre elszánta magát a tej(termék)- és tojásmentességre. Az ekcémára mondjuk még mindig valami extra szappant meg krémet használ. Nála is fél év körüli a baba.

2014. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Attól, hogy a baba nem eszik, te miért nem eszel tojást? Persze gondolom, hogy ha ott van mondjuk, mikor étkezik az ember, akkor érdekli, hogy miaz. Viszont alapesetben még nagyon nagy ilyenkor az alvásigény. Akkor simán bemegy 5 főtt tojás gyorsan... :)
2014. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Julie S ***** válasza:
Tudod, az anyatejbe sok minden átmegy. Nem tudom, a tojásnál mi okozhat így gondot, de akárhányszor én tojást eszem, a lányom úgy f*ngik utána, hogy rossz hallgatni. :D Bár szenvedni nem szenved tőle, de azért annyira nem lehet jó neki. :)
2014. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mi közöd Tőle nevű felhasználó."


Az anyatejjel rengeteg dolog átszivárog a babába. Az anyukának is vigyáznia kell mit eszik, mert azt a baba is "megeszi" az anyatejjel.

2014. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én az miatt tértem át kb 95%ban a palora a fiam születése után mert tele lett pöttyel az arca és ahogy elhagytam a tejtermékeket megszűnt, így kézenfekvő volt, hogy fehérjedús étrendben melyben van sok zöldség-gyümölcs jó lesz. én megettem 1-1 szendvicset is, tehát nem voltam szélsőséges benne. a fiamnak sem pöttyei többet, de se hasfájás, pelenkakiütés semmi egyebe nem lett. 1 éves kora óta eszem úgymond normálisan, még mindig szoptatom (16 hós) és még beteg sem volt én meg lefogytam mellette 10 kilót (még 5 van :-) ).

tejet most is csak időközönként iszom azt is kávéba, sosem voltam tejes. az elején a címszó alatt ettem hogy kell a tejtermék, de sajnos a gyereknél azonnal kiütés lett. tejet még nem vezettem be, de egyéb tejtermékeket igen, igaz nem sokat eszik.

2014. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Ééértem. Ez a tény hirtelen kimaradt a számításból. Kispapai örömöknek még nem nézek elébe egy ideig biztosan. :) Jó egészséget a gyerekeknek!
2014. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!