Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért vagyok állandóan éhes?...

Miért vagyok állandóan éhes? Pedig nem eszek keveset,1800-1900 kcal-t fogyasztok.

Figyelt kérdés

Majdnem teljesen átálltam a paleóra, annyiban szegem meg, hogy ritkán (heti 1-2 alkalom) eszem rizst, paradicsomot vagy burgonyát (ezt kb. kéthetente egyszer). Emiatt van?


Tudom, hogy nem kéne kalóriát számolni, de én biztosra akarok menni, annyi rémtörténetet olvasni, hogy hiába álltak át az emberek a paleóra, mégse fogytak. Na, nekem ezzel nincs bajom, mert január óta 10 kg lement, csak állandóan ehetnékem van.


2014. márc. 16. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben rossz a kalóriaszámolás, csak ne legyen 'beteges'.


Nem régóta paleózol, akkor még nem szoktad meg a gyors szénhidrátok relatív hiányát.


Fogyassz esetleg több zsírt, bár ezt is meg kell ám szokni.

2000 kcal alatt pedig még nem eszel sokat.

2014. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A zsírfogyasztás is megy, csak úgy pusztítom a sok tepertőt szalonnát, sonkát meg sertéskarajt! :)

Akkor megpróbálok türelmesebb lenni, meg átállni teljesen a paleóra, bár ez nem könnyű, mert nagyon hiányzik a köret a húsok mellé.


Esetleg még arra is gondoltam, hogy nem lehet az, hogy ez a testem vészreakciója a testsúlyvesztés megállítására? Bár még lenne miből fogyni, mert még bőven 10 kiló felesleg van rajtam.

2014. márc. 16. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem kötöttem bele a kis rizsbe.. De igazad van :)
2014. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam éhes, ennél több evéssel, amikor túl sok szénhidrátot ettem (paleósan). Sok zsírral nincs ilyen, bár 1800-1900 nekem ritkán elég...

A heti 1 kilengés szerintem nehezen nyomja rá a bélyegét a többi napra is, nálam tuti nem tenné.

Ha éhes vagy, egyél többet, amilyen szépen fogysz, valszínűleg úgy is menni fog, max. lassabban.

2014. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Több zöldséget egyél. Azzal teletömöd a pocid és nem lesz éhségérzeted. Nekem soha nincs, de zöldségből, salátákból óriási adagokat eszem a hal, hús mellé.

Ha nagy ritkán rám tör az éhség, akkor elrágcsálok egy sörretket vagy sárgarépát.

2014. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mindenki lakik ám jól zöldséggel. Nekem se megy, próbáltam. Bár újra kellene kísérletezni. Kései reggelinek nekem tuti kevés fél kiló répa 3 deka zsírral. Pedig az azért már kalóriát is tartalmaz. Csak nem eleget.


Persze a sok zöldség remek kiegészítés, szerintem is segít a jóllakásban, csak éppen egyedül kevés.

Nekem semmi gondom a köretekkel, a zöldségek tökéletesek rá. De pl. a páromnak ez nem jó, úgyhogy nem mindenki ilyen. Bár tésztaféle helyett szerintem teljesen jó a tojásból és olajos magból álló serpenyőben sütött és közben apróra tört morzsóka :D

2014. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Paradicsomot se lehet enni paleo alatt????


Hát, kérdező, meg is értem, hogy éhes maradsz.. Aki előtte rendesen evett mindent, nagyon furcsa lehet átállni.. :S

2014. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 4#-hez.

Paleozom, én is azt vettem észre minél több CH-t eszem, annál éhesebb vagyok.


Annyit egyél, hogy jól lakj! Egyszerű, de praktikus tanács. Nem az a lényeg a paleoban, hogy éhes maradj ;-)

2014. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaj, kis cukik vagytok! :) Köszönöm szépen a tanácsokat!


Igen, a paradicsom is tiltólistás, mert burgonyaféle!


Ami az igazat illeti, tényleg sok gyümölcsöt fogyasztok, napi 2 banán, 2-3 db alma vagy narancs vagy helyettük 300-400 g vmilyen fagyasztott bogyós gyümölcs biztos lecsúszik. Ha otthon vagyok.


Ha suliban vagyok, meg ingázom, akkor meg szárított gyümölcsöt veszek, 100-200 g-ot, aszalt fügét vagy szilvát.


De akkor majd ebben is mérséklem magam. :)

2014. márc. 16. 16:38
 10/13 Julie S ***** válasza:
A (rendesen erett, es nem koktel) paradicsom a "belefer" kategoria azoknal, akiknel nem okoz gondot (nem autoimmun betegek).
2014. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!