Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Naponta mennyi zsírtej fogyasz...

Naponta mennyi zsírtej fogyasztása egészséges?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam rá erre a receptre, és imádom, ha megcsinálok egy adagot, alig bírom ki hogy ne igyam meg azonnal. Nincs káros hatása, a sok kókuszzsír miatt? Van hogy egy litert is megiszok egy nap, az meg már 3 púpos evőkanál kókuszzsír. :) Amúgy házi bio tojásból csinálom.
2014. márc. 23. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog :) Én fél liternyit iszom, 2-3 deka zsírral. Házi jóízű tojásokból szuper, kókusztej is mindig van benne, mandula vagy dió is... De eltértem a tárgytól.

Nekem a fenti, számomra egy adag naponta a határ, van, amikor többet iszom, de akkor kicsit kevesebb zsírral készítem (egyszer kifeledtem a zsírt, egyszer pedig a tojás maradt el, mindkettő jó, csak több olajos mag kell mellé az említettekből :D). Amúgyis sok a direkt zsír a zöldségételeimben, rántottáimban s valahogy nem szeretem, ha valami túlságosan eluralkodik az étrendemben, főleg, ha csak zsírsavak vannak benne és sok fontos tápanyag hiányzik... Tudományosabban nem tudom megítélni a dolgot. Viszont a zsír mint makrotápanyag nem rendelkezik limittel az életemben, az nem zavar, ha nagyon magas. Szerintem ha elég kiegyensúlyozott az étrended, beviszed a szükséges tápanyagokat, akkor nem lehet akkora baj... De nem vagyok szakértő. Saját esetemben elég egyszerű, a testem szokott szólni, ha valamivel baja van.

2014. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. márc. 23. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Aránylag sok víz, kevés tojás és valamennyi (nem problémás) kókuszzsír van benne.


Ha több litert innál az még mindig nem sok tojás és nem sok zsír, kb. olyan lenne mint nekem egy reggeli rántottám, esetleg fél adag rántottám. Tehát nem valami jelentőségteljes cucc.


Én is szeretem de munkahelyen már egyszerűen csak a tojás ütöm bele a kávéba, 'tejeskávénak'. Hehe.. :)

2014. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tojásos kávét (de azért rendesen összeturmixolva, habosan) én is láttam már paleo blogon, van, aki odavan érte. Nekem annyira nem jött be, de a zsírtej... Nagy találmány :D
2014. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tojásos K.V.


'hogyan lehet igénytelenül is eljátszani hogy hedonisták vagyunk'


Turmixolva? Milyen luxus :D

2014. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tegnap nem volt itthon több tojás, de van 9 tyúkunk, és fél óránként mentem nézni hogy tojtak-e már... XD
2014. márc. 23. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Tojásos kávé.. jesszus... Minimonyómanó ötlete undorító... kávét mindig tejjel, cukorral.. ha mást nem is, de kávét finoman kell inni!
2014. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hé Cicc pont azért iszom tojással mert finom ! :)
2014. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!