Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogy nez ki a paleo reggeli,...

Hogy nez ki a paleo reggeli, ebed, vacsora, konkretan? Megvalosithato olyanoknak is, akiknek az elete nem az etkezes körül forog, vannak itt olyanok?

Figyelt kérdés

Hosszu tavon, tehat 1-2 honapos etrend erdekelne. Nasikkal együtt.


"akiknek az elete nem az etkezes körül forog" - ezt ugy ertettem, ha nekik fontosabb dolgok miatt nincs különösebben idejük komplikalt dolgok (pl.paleo edessegek) elöallitasara. (Pl.ha kisgyerekek-szoptatas...stb mellett nem marad szabadidö).

Nekem gyakran nem jut idöm valahogy fözni, ilyenkor pizzat rendelünk vagy ettermi rendeles, tehat ilyen idöszakokra is gondolok. Vagy ha ennel több idö marad, de nagyobb fözesekre megsem, gyakran veszem a "kesz" panirozott vagy akarmilyen felkesz szoszos csirkehust, amit csak ki kell sütni, ami persze paleo szempontbol nem lenne jo.



2014. márc. 28. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

reggeli általában rantotta, fott tojas, 10 deka sonka, kolbasz, vagy valami gyümölcs. Ebedre felhajitok egy szelet hust a grillre vagy teflonba, melle salata vagy ha van kedvem sutok melle egy kis gombat vagy zellert, feketeretket, parolok egy kaposztat, brokkolit, mikor hogy. Ez igy 5-6 korul van nalam, sokszor nem eszek mar mert nem vagyok ehes, ha megis, akkor ugyanazt mint reggel vagy sali, gyumolcs ha epp azt kivanom. Edessegekkel nem nagyon bajlodok, kokuszzsir, kakao, edesito, kokuszreszelek vagy mogyoro, osszekever es megvan. De talalsz millio receptet a neten , ki kell tapasztalni, hogy neked mi jon be. En nem szeretek sokat bibelodni a kajaval, de egy szelet hus mindig hamar kesz van es ezt lehet rendelni etteremben is barhol. De otthon elkesziteni se nehezebb, mint a fagyasztott panirozott hulyesegeket. sok sikert! ( bocs az

ekezetek miatt, telorol potyogtem be)

2014. márc. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban? Zöldségevés.


Nyilván nem egy nagy könyhaművészet a zöldségevés. Persze lehet belőle művészetet is csinálni, de ez nem paleo táplálkozás függvénye.


Leggyorsabb megenni egy zöldséget, kb. annyi mint egy péksüteményt, amit a lakosság enni szokott.


Csak a paleós nem kenyeret eszik a zöldségekhez, hanem húst vagy tojást.. Gyakorlatban ennyi a lényeg. Nem joghurt kiflivel a reggeli, hanem uborka tojásrántottával, van némi minőségi különbség de nem bonyolultabb vagy időigényesebb szignifikánsan.


A félkész panírozott hús helyett bármikor lehet natúr nyers húst venni, azt ugyan úgy csak sütni kell. A sózás és borsozás nem tűnik időigényes műveletnek :)

2014. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az életem nem az étkezés körül forog, mást is csinálok, de mivel az étkezésemen múlik a közérzetem ezért fontos szerepe van. Ha nem figyelek mit eszek, akkor romlik az állapotom. Ergo ezek után nehéz mondani, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben nekem ez egy alap szükséglet és persze vannak más fontos dolgok is, de mondjuk az hogy épp egészséges vagyok, vagy épp szarul vagyok az igen nem lényegtelen.


Ha valakinek pici gyereke van, az persze baromi sok időt igényel és kevesebb marad másra. Átmenetileg, míg picike.


Sok dolgot gyorsan el lehet készíteni, de ez mindig jár némi munkával kevés olyan dolog van, amit megveszek készen és csak megeszem. Iyen mondjuk egy tonhal konzerv, vagy olajbogyó meg persze friss zöldséget.


A könnyű és gyors kaja az a tojás ezer féle képen elkészítve.


Ha én "lustulok" a konyhában, akkor pl. salátát készítek: ilyen-olyan salátalevél és egyéb nyers zöldség + főtt tojás, vagy halkonzerv...olivaolaj és kész is. EZ mondjuk egy gyors kaja.


Vagy spanyol ompletet mindenféle zöldséggel.


Gyors kaja a adalékmentes kolbász (akár bolti) is, vagy bármilyen egyben sűlt, amit valamikor korábban megsűtöttél. Adalékmentes pástétom.


Szóval sajna nem lehet nagyon konyhai akciók nélkül az egészet megúszni. Szerintem lényegesen többet kell főzni.


De mondjuk megéri. Egy idő után ez egy rutin dolog lesz. Persze időnként jó lenne, ha lenne "kész" megoldás. Elvileg lehet kaját rendelni (pl. gastroyal), de egyrészt: tök drága, túl kicsi az adag (nekem legalább is, pedig nem vagyok egy nagy ember), a másik ha betegség miatt paleozik valaki, akkor ennek a kajának tuti nem 100%-os a "tisztasága"...nekem aftám lett, mikor 2 hétig tőlük rendeltem :-/.


Szóval sok főzéssel jár, nálam legalábbis. De ha mondjuk csak nyers zöldségeket eszel...saláta + fehérje pl. akkor már azzal is spróroltál.


Nekem az, hogy paleosan eszem olyan dolog, amit nem adok fel semmi kedvéért, mert az állapotom függ tőle.

Bármi van én ezt megszervezem magamnak. De ez nyílván szervezést, előkészítést, főzést igényel. Nincs olyan, hogy mert kevés az időm ezért mást eszek. De én beteg vagyok.


Ha valakinek semmi baja és úgy paleozik, akkor megértem hogy sokkal lazábban áll hozzá. Ott nem akkora a tét.

2014. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok beteg, de az egészségem fontos és a paleóban tiltólistán levő ételek legnagyobb részénél nem érzem azt a könnyed jóllakottságot és energikusságot, amit elvárok, úgyhogy én azért étkezem jobbára paleósan. Szeretek főzni, de az a helyzet, hogy kell is az én étrendem mellett, ez van. Az édesség pont az, amit pofonegyszerűen össze lehet hozni, de nem is kell mindennap olyat enni, az egy apró luxus :D

Kisgyereknél pont hogy kell saját kezűleg főzni, amikor már van hozzátáplálás, de Te tudod, nekem úgysincs tapasztalatom a témában.


Reggelire és vacsorára a kedvencem a rántotta, zöldségekkel (hagyma mindig van benne), olajos magvakkal (próbálom felsrófolni a kalóriáját és mennyiségét, a zsír nem elég, tojást pedig nem ehetek számolatlanul, mert nem tudok annyit venni az egyetlen jó helyről, amit ismerek).

De néha magropogóst eszem (az a magkenyérhez hasonló, de nincs benne tojás, vékony és egészen ropogós. kedvelem a ropogós dolgokat), akár vegazsírral az ő tetején (az mekkora találmány, nagyon finom, ha én korábban tudom, hogy a szezám és a napraforgó erre az ízre képes megpirítva...)

Meg millió mást, mikor hogy. Ha nem vagyok túl éhes, még egy kis sült zöldség is megteheti.


A zöldségek sok időt igényelnek, de ez van, szeretem őket. A húst is, de csak a házit vagy vadat és max. havi egyszer, de lehet ritkábban is.

Bámulatos idő el tud menni zöldségkészítéssel, már eleve a pucolás és vágás. Mi kilószámra esszük őket, elvégre a főtt ételeink alapját képezik. Hússal bizonyára sokkal egyszerűbb, ahhoz csak annyit értek, hogy kisütöm zsírban zöldségekkel együtt és kész :)


Milyen édességekre vágysz? Mert elég sokféle van, ahogy a paleo is elég tág fogalom. Nekem vannak nyersvegán, ketogén és egyéb receptjeim is. Csak zsírszegény nem. De még sütit is tudok percek alatt sütni, igaz, mikróban, amivel egyeseknek fenntartásai vannak, nekem nem.

2014. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lényegesen többetkell főzni? Mihez képest? Nekem senki ne mondja, hogy több idő egy karfiolt, brokkolit, bármit megpárolni, mint pl. egy jókai babalevest megfőzni. Amióta paleózom (immár másfél éve), sokkal kevesebb időt töltök el főzéssel, mint addig. Hal 10 perc alatt megpárolódik, de egy csirkemell sütéséhez serpenyőben sem kell több, mint 20 perc. Az alatt éppen elkészítem a hozzá való salátát vagy kuktában a párolt zöldséget.
2014. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: Az ebédnél ez OK, de paleoban kvázi mindig főzni kell, reggel, délben, este, bármikor, ha megéhezik az ember. Kivéve, ha sokat csinál valamiből. A "normál" étrenden élők meg vesznek egy péksütit...

A párom tud napokra főzni alapcuccot, ez nála a rizs. Az én ételeim nem tartanak ki sokáig, kivéve a magkenyereket, de azokat mostanság pihentetem, fura, de kicsit meguntam őket. Úgyhogy ha éhes vagyok, akkor többnyire készítenem kell valamit.

Ha elmegyek túrázni vagy egy hetes motoros túrára, nekem vinnem kell saját ételt. Lehet, hogy sok paleósnak nem, vesz zöldséget és bolti húst, én még csak paleós se vagyok totál, de boltban nem sok lehetőségem van (minden húsféle kiesik, marad a zöldség és a gyümölcs, illetve olajos magvak), az pedig kevés nekem. Nem mintha ez baj lenne, elég egyszerű ételeket is lehet készíteni :) Akár főzés nélkül.

2014. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vehetek a boltban olívabogyót, kolbászt, bacont, kókuszreszeléket, kb akármit. legyél kreatív... nem csak péksütit lehet kapni a boltban
2014. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ajjjajajj... A rendeléstől, meg a félkész panírozott cuccoktól még bármi jobb.. Régebben néha-néha mi is eljártunk így párszor, de aztán rájöttünk, hogy többet ártunk vele, mintsem használnánk... És ráadásul nemis olyan finom! (Arról nem is beszélve, hogy milyen gazdaságtalan..) Már egyre rosszabb.. Most nem akarok itt részletezni semmit, de szerintem iktasd ki ezeket a dolgokat.

Kisgyerekeknek meg főleg nagyon veszélyes, egészségtelen..

Igazából szerintem sem tart sokáig megsütni egy húst.. saláta hozzá (azt lehet is már készen kapni, ha esetleg nem akarsz vacakolni vele..)


Vagy ha van olyan napod amikor kicsit jobban ráérsz (itt jön képbe a férj!), akkor főzz egyszerre többet, többfélét, és azt fagyaszd le. Nagyon praktikus megoldás, és időhiányos napokra nagyon jól jöhet. :)

2014. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Írtam, hogy másnak bizonyára könnyű, vesz húst és zöldséget és annyi, de én ezt nem tehetem meg. Írtam, hogy a hús kiesett (bár a vadlazac még esélyes, de azt sem minden hónapban, mert az nekem túl sok hús lenne). Eléggé kreatív vagyok, de attól függetlenül olajos magvat nem szeretek magában enni (s az amúgyse étel nekem, csak nass), a gyümölcs és a zöldség pedig nem laktat. Még sajtból se bírok sokat enni, pedig az csak megengedő paleo. Szükségmegoldásnak tudok boltit enni, de az ne legyen heti 1-nél több étkezés.

Viszont sütni-főzni szeretek s az könnyű, akár percek alatt is.

2014. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért azt leszögezhetjük, hogy olyan mint keveset főzni paleósan nem létezik :-D.


Nem lehet ezt kényelmesen megúszni.

Szinte mindig főzni kell, ha éhes vagy...pár apró kivétellel.


Főleg kész dolgot nem nagyon lehet venni, hogy mos hipp-hopp rohanok, akkor csak bedobok majd a Deákon valamit. Mert nincs olyan, hogy paleos kaja, amit árulnak és te bedobod.


Mindig előre kell gondolkodni, vannak szükségmegoldások...hogy ha nincs kaja a városban és éhes vagy, ok veszel magokat...de ez csak szükségmegoldás, vészhelyzetre.


Szóval nem egyszerű, de megéri persze.

De szerintem nagyon AKARNI kell, mert azért lássuk be szivatósabb így élni.


DE MEGÉRI :-D!!!

Sosem hagynám abba.

2014. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!