Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek milyen a mai...

Szerintetek milyen a mai étrendem? Sok, kevés, egészséges, egészségtelen?

Figyelt kérdés
A reggelim 3 szelet (nem hajszálvékony, nem vastag) szárnyassonka volt, egy paprikával. Tízóraira Bebivita babadesszertet ettem 100g, 45 kcal volt. Ebédre sárgaborsó főzeléket (sárgaborsó, kis fej hagyma, só, víz) csináltam. Ebből ettem 12 dekát. Az uzsim megint ez lesz, 15 deka. A vacsorám 200 gramm karalábé, magában, nyersen. Előre is köszönöm a korrekt, segítőszándékú válaszokat.

2014. márc. 7. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az lófiszf.@sz (baromi kevés)
2014. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Minden nap megkérdezed majd?

Egyébként ki kell számolni mennyi kalóriára van szükséged, és annyit kell bevinned minden nap.

2014. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem kérdezem majd meg mindennap, évek óta vagyok az oldalon, de sosem tettem még fel kérdést fogyókúra kategóriába. Ha ennyire zavar, akkor ne válaszolj rá. Egyébként 10 kg-t adtam le most 170 cm és 60 kg vagyok, nem kérek kioktatást, tudom hogyan kell diétázni és sportolni. Nem ez volt a kérdés. Azért tettem fel a kérdést, mert a férjem és a Húgom között megoszlott a vélemény az étrendemről. Kíváncsi voltam más, kivülálló ember mit válaszol. De nagyon köszönöm a lekezelő válaszodat.
2014. márc. 7. 15:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves első. Köszönöm a véleményedet. Ment a zöld kéz.
2014. márc. 7. 15:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés, mármint ami a hasznos tápanyagot illeti. Fehérjéből tuti nagyon kevés, és szerintem kalóriában sincs meg a neked szükséges mennyiség. De számolj utána.
2014. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is fogyózom, de ennél azért többet eszem. Ez nagyon kevés és hiányolom a fehérjét én is (pl. tojás, hal, sovány túró)
2014. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez egy nap, nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Kislányom sárgaborsó főzeléket kért, én meg nem főztem magamnak külön. Amúgy nem fogyókúrázom, de a családunk amúgy sem eszik fehér lisztet, cukrot, fehér kenyeret, chipset, stb. Akkor leírom a tegnapi menüt, mert látom nem tudtok elvonatkoztatni a fehérjétől. Reggeli: 2 főtt tojás kígyóubival, tízórai: körte, ebéd: 1 szelet grillezett csirkemell cukkinivel. Az uzsonna kőrözött paprikába töltve, a vacsora szintén csirkemell zöldsalátával, öntet nélkül.
2014. márc. 7. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelen... De, mondjuk az egészséges kategóriához többet kéne enni. Főleg vacsorára.
2014. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kevés, de ezt mindenki maga tudja a legjobban eldönteni. Egy kívülálló gyakorlatilag semmit sem tud rólad és a testedtől. Úgyhogy én most visszakérdezek: Szerinted milyen? Mindent megadsz a szervezetednek, amire szüksége van? Nem érzed úgy, hogy valamit megvonsz magadtól, hogy valamire vágynál még? Nincsenek hirtelen falásrohamaid, nem vagy ideges, feszült, kiegyensúlyozatlan? Nem vagy sokszor beteg, az anyagcseréddel minden rendben van? Úgy általánosságban jól érzed magad?

Ezekre a kérdésekre neked kell tudnod a válaszokat, azt senki más nem adhatja meg neked. Felejtsd el, amiket valaha olvastál, hallottál vagy láttál az egészséges táplálkozásról, kalóriákról, szénhidrátokról, zsírokról, fehérjékről, napi ötszöri étkezésről, kis adagokról, alapos rágásról, minimális folyadékbevitelről... és a többiről.. És egyedül egy kérdést tegyél fel, de azt teljesen őszintén akard megválaszolni: "Jó ez így nekem?" Ne az agyaddal akarj válaszolni, ne érdekeljen mit mond az amerikai, francia, japán táplálkozási szakember, mert ő kicsit sem ismer téged. A testedre figyelj, engedd hogy az döntse el, mi a jó neki és hogy mire van valójában szüksége.

2014. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kedves 9-es, Neked főként köszönöm, ki fogom nyomtatni, amit írtál és meg fogom mutatni a Húgomnak, aki szerint beteg vagyok! 7 hónapos a kisbabám, a terhességem kezdetekor hagytam el teljesen a lisztet, cukrot, mert nagyon sokat fájt a gyomrom. Az előző terhességem során 12 kg-t híztam, most 7-et és teljesen egészséges babám született. Azóta teljesen jól érzem magam, nem vagyok kórosan sovány, nagyon sokat sportolok és jól érzem magam a bőrömben. Nem vagyok már fáradékony, mint előtte, mikor képes voltam a tv előtt egymás után 2 zacskó chipset magamba tömni! Sokat tudok foglalkozni a két lányommal. Félreértés ne essék, nem voltam kövér, sem duci, de nagyon nem éreztem jól magam a bőrömben és beteg voltam.
2014. márc. 7. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!